چوپان مصدوم کهگیلویه و بویراحمد پس از ۹ ساعت تلاش امدادگران نجات یافت

سرپرست اورژانس ۱۱۵ کهگیلویه و بویراحمد گفت: چوپان ساکن منطقه سرفاریاب پس از ۹ ساعت جستجو در کوه‌های منطقه ماه آبدر از توابع این استان نجات یافت.

محمدامین نیکویی نژاد سرپرست اورژانس ۱۱۵ کهگیلویه و بویراحمد گفت: چوپان سرفاریابی که برای چرای احشام خود به ارتفاعات کوه ماه آبدر رفته بود در صخره‌ای دچار حادثه و مصدوم شد.

وی بیان کرد: مصدوم شدن این چوپان جوان ۳۰ ساله از طرف خودش امروز جمعه چهارم اسفند به مرکز ارتباطات اورژانس دهدشت اطلاع رسانی شد.

نیکویی نژاد ادامه داد: بلافاصله پس از دریافت این گزارش با هلال احمر استان هماهنگی‌های لازم انجام شد و کارشناسان پایگاه اورژانس ۱۱۵ سرفاریاب به همراه تیم سه نفره امداد هلال احمر پایگاه چرام در کمترین زمان ممکن خود را به محل حادثه رساندند و عملیات امداد و نجات را آغاز کردند.

وی تصریح کرد: چوپان مصدوم بعد از دریافت کمک‌های درمانی اولیه پزشکی به پایین کوه انتقال داده شد و جهت تکمیل مراحل درمان تخصصی به بیمارستان امام خمینی (ره) شهر دهدشت انتقال داده شد.

همچنین وی در خصوص عدم استفاده از بالگرد در این ماموریت گفت: بعلت زمان بر شدن عملیات جستجو، وزش باد شدید و نزدیک شدن به غروب آفتاب امکان انجام ماموریت به وسیله بالگرد نبود.

برچسب ها: چوپان ، حادثه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.