تمام معابر شهر تهران تقریبا خلوت است

رییس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند پلیس راهور تهران بزرگ گفت: تقریبا تمام معابر شهر خلوت است اما رانندگان باید با سرعت مطمئنه حرکت کنند.

 سرهنگ اسماعیل احسان پور  در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: با رصد مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از وضعیت تردد خودرو‌ها در ساعات ابتدایی صبح روز شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ماه، شاهد معابر و بزرگراه‌هایی خلوت در سطح شهر تهران بودیم که این وضعیت احتمال تصادفات را بخاطر افزایش سرعت‌ برخی از رانندگان بی احتیاط افزایش می‌دهد. 

او بیان کرد : تردد و ترافیک در بزرگراه‌های شهید سلیمانی، صیاد، بابایی، امام علی (ع)، زین الدین، علامه، جانبازان، رسالت، شیخ فضل الله، جناح، آبشناسان، اشرفی، همت، چمران، یادگار امام (ره)، حکیم، پیامبر، خیابان آزادی، میدان امام رضا (ع) روان و بدون مشکل است. 

رییس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند پلیس راهور تهران بزرگ گفت: مسیر جنوب به شمال نواب از نهم دی دارای بار ترافیکی نمیه سنگین است، ولی داخل تونل توحید فعلا مشکل ترافیکی نداریم. 

او تصریح کرد: تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ به منظور اجرای طرح جناغی‌ها در معابر بزرگراهی حضور دارند تا از حرکت و تغییر مسیر‌های ناگهانی خودرو‌ها جهت ورود به رمپ‌ها و خروجی بزرگراه‌ها خودداری کرده و با این کار نظم خاصی را به معابر شهری بدهند. 

 رییس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند پلیس راهور تهران بزرگ گفت: برخی رانندگان ممکن است با دیدن خلوتی معابر شهر تهران، قصد سرعت و سبقت جهت زودتر رسیدن و یا قصد انجام حرکات نمایشی و لایی کشی داشته باشند که به این دسته از رانندگان توصیه می گردد فریب خلوتی معابر را نخورند چرا که همیشه حادثه در کمین است و سرعت‌های بالا همیشه خطر ساز و خطر آفرین می‌باشند پس با رعایت قانون، همواره با سرعت مقرره در سطح معابر خلوت صبجگاهی و خلوت تردد نمایید. 

او گفت: تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ در تمامی تقاطع‌ها و معابر و میادین شهر تهران بمنظور کنترل سرعت‌ها و سبقت‌ها حضور دارند چرا که برخی رانندگان با دیدن خلوتی معابر  ممکن است سرعت خودروی خود را بالا برده و باعث حادثه و تصادفات دلخراش شوند. 

سرهنگ احسان پور بیان کرد : رانندگان در صورت خلوتی معابر از عجله و شتاب در معابر خلوت خودداری کرده و با سرعت مطمئنه و حتی کمتر از آن تردد نمایند و این احتیاط همان سرعتی است که اگر حادثه‌ای مقابل راننده روی داد راننده بتواند خودروی خودرا به موقع متوقف و از برخورد پرهیز نماید. 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۲۴ ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
معلوم شد این طرح به اصطلاح ترافیک هیچ ربطی به ترافیک نداره چون امروزم که ترافیکی وجود نداره بازم پا برجاست
آخرین اخبار