از کشف ریال‌های قاچاق در فرودگاه تا جریمه پزشک متخلف در فارس

مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس از کشف ریال‌های قاچاق در فرودگاه و مجازات و جریمه افراد متخلف خبر داد.

غلامرضا سالاری مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس از کشف ریال‌های قاچاق در فرودگاه شیراز و محکومیت متخلفان و جریمه آن‌ها خبر داد.

کشف ریال‌های قاچاق در فرودگاه شیراز

مسافری که قصد داشت ۵ هزار و ۵۰۰ ریال عمان را در کشور جابجا کند، در فرودگاه شهید آیت الله دستغیب شیراز متوقف شد.

غلامرضا سالاری مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس اظهار کرد: پرونده کشف ۵ هزار و ۵۰۰ ریال عمان از یک مسافر به مقصد عمان، در یکی از شعب تعزیرات شیراز تشکیل و رسیدگی شد.

او گفت: این شعبه با توجه به مدارک موجود و کافی نبودن توضیحات شاکی پیرامون پرونده، تخلف قاچاق را محرز دانست و علاوه بر ضبط ارز‌های کشف شده، متهم را به پرداخت ۷ میلیارد و ۴۹۸ میلیون ریال جریمه نقدی معادل ۲ برابر ارزش ریالی ارز‌های کشف شده، محکوم کرد.

سالاری ادامه داد: مأموران نیروی انتظامی استان فارس این تخلف را هنگام بازرسی از مسافران در فرودگاه شهید دستغیب شیراز کشف و پرونده آن را برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی استان ارسال کردند.

گفتنی است، به استناد بند «ت» ماده ۱۸ قانون، خروج ارز از کشور بیش از ۵ هزار یورو و جابجایی بیش از ۱۰ هزار یورو معادل آن با سایر ارز‌ها درون کشور قاچاق محسوب و پرواز و خروج مسافر تا تعیین تکلیف تخلف و پرداخت کامل جریمه، ممنوع می‌شود.

پزشک متخلف جریمه شد 

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس از جریمه و درج سابقه تخلف در پرونده پزشک متخلف خبر داد. 

غلامرضا سالاری مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس اظهار کرد: پرونده گرانفروشی پزشک متخلف، با دریافت ۲۸۹ میلیون ریال وجه مازاد از بیمار، در یکی از شعب تعزیرات حکومتی استان فارس بررسی شد.

او گفت: این شعبه با توجه به مدارک موجود در پرونده، تخلف را محرز دانست و علاوه بر اعمال جریمه ۲ میلیارد و ۸۹۳ میلیون ریالی (معادل ۱۰ برابر مبلغ مازاد دریافت شده) برای متهم، او را موظف به پرداخت هزینه مازاد به شاکی و در پرونده پزشکی متهم نیز این تخلف را به عنوان سابقه درج کرد.

سالاری افزود: کمیسیون ماده ۱۱ دانشگاه علوم پزشکی گزارش این تخلف را با دریافت شکایت بیمار به تعزیرات حکومتی شهرستان شیراز برای رسیدگی ارسال کرد.

قاچاقچی سوخت جریمه شد

قاچاقچی نفت گاز در تعزیرات حکومتی استان فارس، به پرداخت یک میلیارد و ۸۶ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد. 

غلامرضا سالاری مدیرکل تعزیرات حکومتی تعزیرات حکومتی استان فارس اظهار کرد: پرونده حمل هزار و ۵۰ لیتر نفت گاز قاچاق در یکی از شعب تعزیرات حکومتی شهرستان شیراز بررسی شد.

او افزود: این شعبه پس از بررسی مدارک موجود در پرونده، تخلف را محرز دانست و متهم را به پرداخت یک میلیارد و ۸۶ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

سالاری گفت: ماموران پلیس آگاهی شهرستان شیراز هنگام گشت زنی در حوزه استحفاظی گزارش این تخلف را از یک دستگاه پراید کشف و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال کردند.

برچسب ها: قاچاق ، جریمه ، فرودگاه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار