جاودانی:

حضور نیرو‌های متخصص از ضرورت انتخابات پیش رو است

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه شهرستان زرقان و شیراز گفت: تلفیق دانش، تخصص و بینش امروز کمک کننده است و در مجلس شورای اسلامی به نیرو‌های متخصص بیش از هر زمان دیگری نیاز است.

مصطفی جاودانی در نشست خبری تشریح برنامه‌ها و اهداف خود و در خصوص دلیل ورود به عرصه انتخابات مجلس بیان کرد: اعتقاد دارم تخصص حرف اول را می‌زند و اگر مجلس تخصصی شود و طیفی از مستقلین ورود کنند قدرت چانه زنی بالا می‌رود و مجلس و دولت نباید همسو باشند تا قدرت چانه زنی بالا رود.

او با اشاره به فعالیت ۲۵ ساله در حوزه تولید، کارآفرینی و صنعت گفت: احساس کردم در شرایط حساسی که معضلات آن بیشتر بر مبنای اقتصاد و معیشت مردم است باید به عرصه انتخابات ورود کنم.

جاودانی با اشاره به سابقه تحصیلی در رشته‌های مدیریت کسب و کار، ارشد روابط بین الملل و دانشجوی دکترای سیاست گذاری عمومی، عنوان کرد: ترکیب آن با تخصص و نگاه وسیعی که بخش خصوصی دارد و در چارچوب نظام اداری نیست، ورود کرده‌ام.

او افزود: نظام اداری تابع قوانین و بروکراسی اداری است و نمی‌توانند تحول ایجاد کنند، اما بخش خصوصی و فعالیت در آن می‌تواند کمک کننده باشد.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه شهرستان زرقان و شیراز گفت: با تاکید بر فرامین مقام رهبری مبنی بر حضور حداکثری و اینکه میتوانم تحولی ایجاد کنم به عرصه انتخابات ورود کردم و اعتقاد دارم می‌شود این کشور را ساخت و حرفی را برای گفتن داشته باشیم.

جاودانی با اشاره به چالش‌های موجود عنوان کرد:در حوزه چالش‌ها معمولا کاندید‌ها دو برنامه استانی و کلان کشوری دارند لذا در سطح کلان تنها راهی که ما امروز در پیچ خطرناک داریم تعامل سازنده با دنیا است واگر این تعامل برقرار نشود بنظر من کار سخت و دشوار می‌شود و کشور ما این ظرفیت را دارد که سریع رشد کند.

او ادامه داد: متاسفانه در کشور مسائل به سیاست گره خورده است و در حوزه‌های اقتصادی اجتماعی و ... توازن درست ایجاد نشده است لذا تعامل با دنیا این توازن را ایجاد می‌کند.

جاودانی یکی از اهداف دیگر خود را پیگیری دیپلماسی خارجی و اصلاح ساختار نظام بانکی عنوان کرد و افزود: ساختار بانکی با معضل روبرو است و خروج دولت از بنگاه داری براساس اصل ۴۴ قانون اساسی و علی رغم تاکید مقام رهبری موضوع مهمی است، اما همچنان دولت‌های ما بنگاه دار هستند و اگر بتوانیم دست دولت را از بنگاه داری کوتاه کنیم سروسامان در امور را شاهد خواهیم بود.

او با اشاره به نقش زنان در جامعه نیز گفت: زنان در جامعه هم ظرافت کاری و هم توان و دقت بیشتری دارند و هم‌پاکدست‌تر هستند لذا در چهارمین برنامه هدفم ایجاد مجمع مشورتی زنان در استان فارس است و باید نقش زنان را در توسعه ببینیم.

جاودانی خاطرنشان کرد: از ظرفیت ها، شایستگی‌ها و تخصص‌ها باید در جای خود استفاده شود و براین اساس ما به مجلس تخصصی نیاز داریم و نقش نظارتی مجلس باید برجسته شود.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه شهرستان زرقان و شیراز گفت: یکی از برنامه‌های مهم دیگر این است که ما در جنگ تحمیلی حدود ۳۰۰ هزار شهید از دست دادیم که میانگین سنی ان‌ها ۲۵ سال بود و امروز به عنوان یک ایرانی خجالت می‌کشم که به جوانان ما بها داده نمی‌شود، لذا باید مدیران زنگ زده، فرسوده و ناکارامد را کنار بگذاریم و جوانان را جایگزین کنیم.

به گفته جاودانی با این اقدام از فرار نخبگان جلوگیری می‌شود و در ادامه ازدواج جوانان ساماندهی و مسائل اجتماعی کمتر شود.

او در ادامه با اشاره به مشکلاتی که در سطح شهر شیراز به واسطه نبود مدیریت یکپارچه شهری ایجاد شده است، عنوان کرد: در سطح شهر شیراز نیز مدیریت یکپارچه‌ای نداشته ایم و نمونه آن وضعیت کمربندی شیراز است و از طرفی امروز با چالش بحران آب روبرو هستیم و اگر برنامه‌های چند ساله و کوتاه مدت به خوبی وضع و اجرا می‌شد این شرایط را نداشتیم.

جاودانی گفت: متاسفانه در استان فارس واحد صنعتی فعال واقعی نداریم و تعداد ظرفیت‌ها زیر ۵۰ درصد رسیده است و دسترسی به صنایع پیشرفته نداریم و نتوانسته ایم آن را توسعه دهیم

او افزود: همچنین در صنایع بزرگ نفت، گاز، پتروشیمی و فولاد هم عقب هستیم معضل داریم. 

جاودانی افزود: مشکلات موجود مانند از دست رفتن منابع آب و کشاورزی، نبود صنعت در استان و... نشان می‌دهد که بحران‌های متفاوتی داریم و اگر کاری نکنیم شرایط از این بدتر می‌شود.

او خاطرنشان کرد: در حوزه کشاورزی و صنعت شرایط خوبی نداریم و نیازمند ایجاد شهرک‌های کشاورزی و صنایع تبدیلی هستیم تا اقتصاد پایدار ایجاد شود و از ۷۰ شهرک صنعتی استان فارس واحد فعال واقعی ۱۰۰ درصدی در استان فارس ۳۰ تا ۴۰ درصد است.

او افزود: در شرایط فعلی باید برای ایجاد تحول به بخش خصوصی روی آورد.

این فعال حوزه صنعت در خصوص مشکلات آب و تامین آن گفت: به طور کلی ۴ نوع آب داریم که یک آب لوله کشی شهری است که محل برداشت از سدها، چاه‌ها و ... است که این آب با کلر گندزدایی و داخل شبکه فاضلاب به دست مردم می‌رسد.

جاودانی افزود: نوع دیگر آب تصفیه شده است که همان آب را با دستگاه تصفیه می‌کنند و این دستگاه‌ها اگر فیلتر آن عوض نشود مشکل است و آب شهر شیراز هفته‌ای نیاز به تامین فیلتر دارد.

به گفته وی نوع دیگر آب اشامدینی بطری‌ها است و نوع دیگر آب معدنی است که هیچ گونه فعل و انفعالات شیمیایی نداشته است و تصفیه فیزیکی می‌شود.

او افزود: اگر آب ناسالم باشد طبیعتا به دنبال آن بیماری‌هایی داریم و باید شیراز به عنوان پایلوت انتخاب شود و شرکت‌های آبفا آب را از کارخانه‌های آب معدنی خریداری و به مردم برسانند و در نهایت پساب نیز برای بقیه مصارف و کشاورزی استفاده شود.

جاودانی تاکید کرد: در حوزه زیرساخت و استقرار شهرک‌ها و صنایع باید نیاز سنجی و مکان سنجی مناسب شود و صنایع تبدیلی ایجاد و آمایش سرزمین دیده شود و صنایعی را بدون آن ایجاد نکنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار