سدمعبر مهمترین موضوع روز‌های پایانی سال

هم‌اندیشی شهرداران مناطق ۲۲ گانه شهر تهران به میزبانی منطقه ۶ برگزار شد.

عباس شعبانی ضمن تبریک روز ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان با توجه به نزدیک شدن روز‌های پایانی سال ۱۴۰۲ و حل موضوعات ویژه مناطق ۲۲گانه در این ایام با سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه رسیدگی به وضعیت سدمعبر غیرمجاز در مناطق، موضوعات مدیریت پسماند و قرارگرفتن در ایام انتخابات و جلب مشارکت همه جانبه مردم برای حضور در این عرصه سیاسی اجتماعی سرنوشت ساز را مهم‌ترین دغدغه‌های پیش رو در روز‌های پایانی سال ۱۴۰۲ خواند. 

حریم شهر تهران و پسماند شهر مهم‌ترین دغدغه طرح تحولی۲۰گانه خدمت

عباس شعبانی با بیان اینکه طبق ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها مناطق ۲۲ گانه موظف هستند مسائل مربوط به حریم شهر تهران را با جدیت و دقت تمام پیگیری نمایند، ادامه داد: در همین راستا در طرح تحولی ۲۰ گانه خدمت در شهر تهران مواردی تدوین و ابلاغ شده است که همگی در راستای آراستگی و انتظام بخشی به سیما و منظر شهری است.

وی افزود: موضوعات پسماند از محور‌های اصلی طرح تحولی خدمت در شهرداری تهران است که در چند ماه اخیر با یکپارچه شدن پیمانکاران این حوزه تحولی چشمگیر رخ داده است که با همکاری مناطق ۲۲ گانه جلوه تازه‌ای از خدمت را به شهروندان تهرانی ارائه خواهیم کرد.

شعبانی با اشاره به ابلاغ طرح تحولی ۲۰ گانه خدمت در شهر تهران، افزود: مناطق ۲۲گانه موظف هستند مبنای برنامه ریزی و تخصیص بودجه خود را در سال جدید بر اساس این طرح تحولی قرار دهند. تنظیم نقشه راه در راستای اجرای هرچه بهتر این طرح تحولی از جمله اموری است که مرتب رصد و پایش خواهد شد.

معاون هماهنگی و امور مناطق باتوجه به نزدیک شدن به ایام معنوی روز نیمه شعبان و ولادت حضرت بقیه الله الاعظم (عج) و اختصاص محور خدمت رسانی شهرداری تهران در مسیر پیاده روی تهران-جمکران بر لزوم هماهنگی و مشارکت مناطق ۲۲ گانه با محوریت خدمت رسانی شهرداری منطقه ۲۱ در این محور تأکید کرد.

ایجاد بستر‌های روابط عمومی الکترونیک محور برای تعامل همه جانبه با شهروندان

عبدالمطهر محمد خانی رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران نیز با حضور در این هم اندیشی این گونه جلسات را حسن شروعی برای تعاملات ویژه بین بخشی در مناطق و سازمان‌های تخصصی شهرداری تهران خواند و در ادامه با تشریح اقدامات مرکز ارتباطات و امور بین الملل در حوزه روابط عمومی و ایجاد یک تحول ویژه بر مبنای ایجاد روابط عمومی هوشمند و الکترونیک از ایجاد سامانه هوشمند ارتباطی به نام "سها شهر" خبر داد.

رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل در ادامه تغییر و اصلاح ساختار روابط عمومی مناطق ۲۲ گانه و اختصاص یک درصد از بودجه کل پروژه‌های تملک دارایی و سرمایه‌ای برای مباحث مربوط به تبلیغات و اطلاع رسانی پروژه‌های شهری که در اختیار مناطق ۲۲ گانه قرار دارد را مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته توسط این مرکز در سال ۱۴۰۲ عنوان کرد.

وی در ادامه تشریح کرد: ما در این دوره در به کارگیری نیرو‌های متخصص بویژه در حوزه مدیران روابط عمومی با یک رویکرد تخصص محور و جوانگرا برخورد کردیم تا یک تحول چشمگیر در حوزه ارتباطی شهر را شاهد باشیم.

محمدخانی در ادامه بر ضرورت برنامه ریزی مدون روابط عمومی‌های مناطق ۲۲ گانه از ابتدای پروژه‌های شهری تا مرحله افتتاح تأکید کرد و فعالیت مدیران در شبکه‌های اجتماعی برای انعکاس بیشتر خدمات ارائه شده به شهروندان را با توجه به یک جنگ نابرابر رسانه در راستای ایجاد یک محور امید بخش و رو به رشد در زمینه خدمت رسانی به شهروندان را خواستار شد.

سد معبر دستفروشان و اصناف مهم‌ترین موضوع در روز‌های پایانی سال ۱۴۰۲

در ادامه مسعود رنجبریان مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان شهر تهران باتوجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال ۱۴۰۲ گزارشی درخصوص فعالیت‌های ارائه شده در این حوزه با همکاری مناطق ۲۲ گانه ارائه کرد و افزود: دو محور مهم در مناطق ۱ و ۱۵ شهر تهران بصورت ویژه و شبانه روزی در حوزه رفع سد معبر که خیابان شهرداری و محدوده پل بعثت می‌باشد در حال پیگیری و رصد مداوم هستند.

رنجبریان در ادامه با بیان اینکه موضوع سدمعبر سیار و سدمعبر اصناف از دیگر دغدغه‌های مهم این شرکت است، اظهار کرد: مناطق ۱۲،۱۱،۴،۱۹ بیشترین سد معبر غیر مجاز را دارا هستند که با طرح‌های پیش بینی شده و همکاری مناطق قادر خواهیم بود مشکلات بوجود آمده در این مناطق را در سریع‌ترین زمان ممکن رفع و پیگیری نماییم.

طرح نوماند پنجره جدید خدمت در سازمان مدیریت پسماند

رضا محمدی رییس سازمان مدیریت پسماند شهر تهران نیز در این جلسه هم اندیشی با تقدیر از همکاری معاون هماهنگی و امور مناطق و معاون خدمات شهری و امور محیط زیست در طرح تجمیع پیمانکاران حوزه پسماند از کاهش پیام‌های مردمی سامانه ۱۳۷بر طبق داده‌های آماری پایش شده در بهمن ماه ۱۴۰۲ بویژه در مناطق ۱۸و ۲ خبر داد و عنوان کرد: این شیب کاهشی تا سقف ۷۰ درصد در سایر مناطق ۲۲ گانه در حال جریان است.

محمدی در ادامه ایجاد یک بستر الکترونیک برای ثبت صورت وضعیت پیمانکاران حوزه پسماند و اجرای طرح «نوماند» در مناطق ۲۲ گانه شهر با یک رویکرد و همت همه جانبه را از اصلی‌ترین دغدغه‌های در حال انجام و پیگیری توسط این سازمان خواند.

مهدی شریفیان مدیرکل برنامه ریزی و سرمایه انسانی معاونت هماهنگی و امور مناطق همچنین در ادامه این جلسه گزارشی از عملکرد مناطق ۲۲ گانه در مباحث درآمدی و وضعیت پروژه‌های «من شهردارم» به تفکیک مناطق ۲۲ گانه ارائه کرد.

سید محمد فیاض مدیرکل هماهنگی نظارت و کنترل امورمناطق شهرداری تهران نیز آخرین گزارش مربوط به اجرای طرح تحولی ۲۰ گانه خدمت در شهر تهران، طرح بازدید‌های ۳۶۰ درجه و پروژه‌های «من شهردارم» که بصورت مستمر توسط این اداره کل در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران در حال انجام است را ارائه کرد و در ادامه باتوجه به نزدیک شدن به ایام عید نوروز و فصل بهار جدیت مناطق در اجرای طرح‌های مختص استقبال از مناطق ۲۲ گانه را با یک رویکرد تحولی و خدمت رسان خواستار شد.

بر اساس گزارش سایت شهر، در خاتمه این نشست شهرداران مناطق ۱۳،۱۱،۱۲،۸،۹،۵،۲۱،۲ و ۱۰ به بیان چالش‌ها و پیشنهادات خود در خصوص ارتقاء سطح خدمت رسانی در شهر تهران پرداختند و از زینب شیری جعفر زاده دختر شهید مدافع حرم حبیب الله شیری جعفر زاده توسط معاون هماهنگی و امور مناطق تقدیر بعمل آمد.

برچسب ها: سدمعبر ، پسماند
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۵۵ ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
فقط کپسول آتیش نشانی حریف ایناست
آخرین اخبار