اصل اساسی در برگزاری انتخابات اجرای مُرّ قانون است

استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه اصل اساسی در برگزاری انتخابات اجرای مُرّ قانون است، ابراز امیدواری کرد شاهد برپایی انتخاباتی با شکوه در یازدهم اسفند باشیم.

محمد طیب صحرایی، استاندار کرمانشاه در نوزدهمین جلسه ستاد انتخابات استان بااشاره به آمادگی بخش‌های مختلف و عوامل اجرایی انتخابات، گفت : از هزاران نفری که به هر شکل از ماه‌ها قبل کار‌های اجرایی انتخابات را آغاز کرده و پیش می‌برند، قدردانی می‌کنیم.

وی از همه نامزد‌های انتخاباتی هم که در شرایط مختلف پای کار آمده و فکر و تجربه خود را در معرض انتخاب مردم قرار دادند تشکر کرد و افزود: حضور این افراد به باشکوهتر برگزار شدن انتخابات کمک خواهد کرد.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه در هر انتخاباتی میزان رای ملت است، ابراز امیدواری کرد با حضور آگاهانه و حداکثری مردم شاهد برگزاری انتخاباتی باشکوه باشیم و آینده مثبتی را برای کشور و جامعه رقم بزنیم.

صحرایی با بیان اینکه تلاش عوامل اجرایی این است که انتخاباتی سالم، اثرگذار و باشکوه و در عین امنیت و سلامت برگزار شود و افزود: همه همکاران نظارتی پای کار هستند تا مُرّ قانون برای برگزاری انتخابات اجرا شود.

وی از همه نامزد‌های انتخاباتی که تا این لحظه به قانون پایبند بوده اند، قدردانی کرد و گفت: همه نامزد‌ها را به قانون مداری دعوت می‌کنیم.

استاندار کرمانشاه سپس با تاکید بر اینکه نباید این تفکر وجود داشته باشد که همه اقدامات اجرایی انتخابات بر عهده وزارت کشور است، گفت: انتخابات یک فرآیند عمومی است که هریک از بخش‌ها باید سهم خود را در برگزاری هرچه بهتر آن ایفا کنند.

علی شعبانی رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت: اگرچه هر انتخاباتی که در کشور برگزار می‌شود حساسیت خاص خود را دارد، اما انتخابات پیش رو از حساسیت بسیار بیشتری برخوردار بوده و همه باید برای برگزاری هرچه بهتر و باشکوه‌تر این انتخابات تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه آمادگی و کار‌های اجرایی برای برگزاری این انتخابات از ماه‌ها قبل آغاز شده، افزود: از ۳۲ گامی که برای برگزاری انتخابات طراحی شده، اکنون در گام‌های نهایی هستیم.

به گفته معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه همه کمیته‌های ستاد انتخابات استان از جمله اطلاع رسانی، زیر ساخت، فناوری اطلاعات، بازرسی، حقوقی، امنیتی و ... دراین مدت به خوبی کار‌های خود را انجام داده اند.

شعبانی از تدوین اطلس امنیتی انتخابات و برگزاری جلسات شورای تامین در شش حوزه انتخابیه سطح استان خبر داد و خاطرنشان کرد: فضا برای برگزاری انتخابات سالم و با شکوه فراهم است.

وی با بیان اینکه مجموع تلاش ستاد انتخابات مبتنی بر دو گفتمان اصلی بوده است، افزود: گفتمان اول این است که ثابت کنیم بی طرف هستیم و گفتمان دوم جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو بوده که البته صرفا وظیفه وزارت کشور نیست و همه بخش‌ها باید برای افزایش شور و نشاط انتخاباتی در جامعه تلاش کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه از فضای پرشور تبلیغاتی حاکم بر جامعه و برنامه‌های نامزد‌ها در این خصوص نیز یاد کرد و ادامه داد: با هرگونه تخلف انتخاباتی برخورد خواهد شد و برای ما تفاوتی ندارد که نامزد‌ها شاخص هستند و یا قبلا هم نماینده بوده اند یا نه. تاکنون نیز به تعدادی از نامزد‌ها تذکر داده شوده و برخی به مراجع قضایی معرفی شده اند.

در ادامه علی صفدری رییس هیات بازرسی انتخابات استان کرمانشاه با بیان اینکه در مجموع نزدیک به دو هزار نفر بازرسی انتخابات پیش رو را بر عهده دارند، گفت: ۱۶۶۰ بازرس، ۱۵ نفر بازرس ویژه و ۴۰۰ نفر بازرس ذخیره هستند.

وی تاکید کرد: همه بازرس‌ها آموزش‌های لازم را دریافت کرده اند و گزارش‌های خود را به لحظه از طریق اپلیکیشینی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده اعلام خواهند کرد.

حجت الاسلام محسن مفید رییس دفتر شورای نگهبان در استان کرمانشاه در این نشست با اشاره به اینکه یکی از مهمترین بخش‌های انتخابات که اعلام لیست‌های نهایی و نتایج تایید صلاحیت‌ها بود را بدون مشکل پشت سر گذاشتیم، گفت: امروز نیز شاهد رقابت در میدان تبلیغات نامزد‌ها هستیم.

وی با اشاره به فرآیند نظارتی که بر تمام بخش‌های انتخابات حاکم است، افزود: در مجموع بالغ بر ۶۶۰۰ نفر عوامل نظارتی برای انتخابات در سطح استان هم در قالب هیات‌های نظارت و هم در شعب اخذ رای پای کار هستند .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار