بروز مشکل آبرسانی در ۲ مجتمع آبرسانی روستا‌های کرمانشاه

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با بیان بروز مشکل آبرسانی در ۲ مجتمع آبرسانی روستا‌های کرمانشاه از رفع مشکلات آبرسانی به ۱۵۰۰ نفر در روستا‌های کرمانشاه خبر داد.

رضا داوودی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای رفع مشکلات آبی در کرمانشاه، گفت : اولین اقدام در راستای برطرف کردن مشکل آبرسانی مربوط به رفع شکستگی خط پمپاژ مجتمع آبرسانی سیاه کمر بخش ماهیدشت از توابع شهرستان کرمانشاه بود.

وی با بیان اینکه سه نقطه از خط پمپاژ مجتمع آبرسانی سیاه کمر دچار شکستگی شده بود، افزود: با رفع این مشکل هفت روستای بخش ماهیدشت با جمعی بالغ بر ۶۰۰ نفر مجدداً از نعمت آب شرب سالم بهره‌مند شدند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه همچنین از تجهیز و نصب علمک آبگیری مجتمع آبرسانی بخش هلشی خبر داد و گفت: قبلاً هم تجهیزات لازم به این مجتمع اختصاص داده شده بود، اما متأسفانه مورد سرقت قرار گرفته بود.

داودی یادآوری کرد: آب شرب ۴۵ روستا و آبرسانی سیار به ۳۰ روستای دیگر با جمعیتی بالغ بر ۹۰۰ نفر از طریق این مجتمع آبرسانی صورت می‌گیرد که با تجهیز آن مشکل آن‌ها مرتفع شد و در مجموع مشکل آب یک هزار و ۵۰۰ نفر مرتفع شد.

وی از تعمیر شکستگی خط انتقال ورودی مخزن جمع آوری آب در شهرستان سنقروکلیایی هم خبر داد و گفت: پس از اطلاع همکاران از وقوع شکستگی این خط و هدر رفت آب به داخل مزارع و خسارت به کشاورزان، تیمی از همکاران به سرعت در محل حاضر شدند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه شکستگی خط لوله را به خاطر فرسوده بودن آن و ترمیم دوباره در سال‌های گذشته عنوان کرد و گفت: با این وجود با تلاش شبانه روزی اقدامات لازم بکار گرفته شد تا در اسرع وقت نسبت به تعمیر آن اقدام و شکستگی در کمترین زمان ممکن رفع شود.

این مقام مسئول از ایجاد شبکه مدرن جمع آوری فاضلاب در خیابان موید شهر کرمانشاه خبر داد و گفت: این اقدام با درخواست اهالی محل خصوصاً هیأت امنای مسجد آل آقا انجام شد.

وی تصریح کرد: این عملیات حفاری در طول ۲ متر، عرض یک متر و ارتفاع سه متر با هدف جانمایی سه متر لوله به صورت ایستاده و یک درب بتونی منهول انجام گرفت.

داوودی با اشاره به اینکه این اقدام ۷۲ ساعت به طول انجامیده است، از آمادگی شرکت آب و فاضلاب برای ایجاد شبکه‌های مدرن جمع آوری فاضلاب در دیگر نقاط شهر در صورت تقاضای شهروندان خبر داد .

برچسب ها: آب و فاضلاب ، آب شرب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار