پیشکسوت فوتبال ساحلی:

قسمت نبود به فینال جام جهانی برویم/ فوتبال ساحلی بلاروس به ما نزدیک است

مهدی میر شمسی گفت: تیم بلاروس قوی است و از نظر فوتبالی به ایران نزدیک هستند و مدل بازی کردنشان با ما جور در می‌آید.

مهدی میر شمسی پیشکسوت فوتبال ساحلی  درباره شکست ایران برابر برزیل در جام جهانی فوتبال ساحلی اظهار کرد: بازی با برزیل سخت بود و قبلا هم گفتم که بازیکنان باید با تمرکز کامل بازی را شروع کنند و آن‌ها هم خوب بازی را آغاز کردند و با اختلاف ۲ گل هم جلو افتادیم، اما به برزیل موقعیت دادیم. متاسفانه در دقایقی، بازی از روال خودش خارج شد و قوت قلب بازیکنان که همانا هماهنگی شان بود بهم ریخت و بازیکنان داشتند احساساتی بازی می‌کردند. بازیکنان ما موقعیت داشتند، اما بی دقتی کردند و توپ را از دست دادند و همان توپ به گل سوم برزیل تبدیل شد.

او افزود: هر توپی که بازیکنان دریافت کردند به سمت دروازه برزیل حمله می‌کردند و زمان‌هایی از بازی خوب نیست که یکسره حمله کنند و باید بازی را نگه می‌داشتند و بهره می‌بردند و هم خودشان یک مقدار استراحت می‌کردند و هم تمرکز به بازی داشتند. قسمت نبود به فینال برویم، اما حیف شد. بازیکنان ما بازی را خوب شروع کردند و همین باعث شده بود برزیلی‌ها در دقایقی تسلیم شوند. به نظرم برای دروازه بانان هم فضا ایجاد نکردیم و یک جا‌هایی جاگیری بازیکنان خوب نبود. متاسفانه نتوانستیم نتیجه بگیریم و امیدوارم که بازی رده بندی را پیروز شویم و  برای مقام سومی روی سکو قرار بگیریم.

میرشمسی درباره اینکه اوکتاویو سرمربی برزیل از فوتبال ساحلی ایران شناخت داشت، گفت: بله، اوکتاویو شناخت کامل از ایران داشت و می‌توانم بگویم که او پایه گذار فوتبال ساحلی در ایران هم بوده است. البته برزیلی‌ها تاکنیک خاصی انجام ندادند و روی هنر‌ها و خلاقیت فردی خودشان به ما گل زدند. دروازه بانشان هم نتوانست کاری انجام بدهد و چند شوت زد، اما نتوانستند گل بزنند. در دقایقی از بازی، بازیکنان خوب کار نکردند و هم در جاگیری‌هایی و گرفتن  توپ‌های آخر خوب عمل نکردند. یکی، دو موقعیت گلزنی هم داشتیم، اما بازیکنان عجله کردند و عطش گلزنی داشتند و فرصت‌ها را از دست دادند.  اگر یکی، دو گل دیگر زده بودیم مطمئن باشید که خیلی راحت بازی می‌کردیم. زمانی که اختلاف گل در فوتبال ساحلی ایجاد می‌شود بازیکنان هم خیالشان آسوده می‌شود و راحت‌تر بازی می‌کنند، اما بازیکنان نتواستند استفاده کنند و متاسفانه باختیم.

پیشکسوت فوتبال ساحلی گفت: برای تیم ملی قوی باید لیگ قوی داشته باشیم. پارسال لیگ خوبی داشتیم و اثرات آن در تیم ملی می‌بینیم. به نظرم باید حمایت کنند و برای جام جهانی بعدی باید ۲، ۳ بازیکن تغییر داشته باشیم. بازیکنان جوان را به لیگ اضافه کنند و استعداد‌های جدید را بیاورند تا بتوانیم جایگزین کنیم. به هر حال ۷۰، ۸۰ درصد تیم ملی می‌تواند ثابت باشد و این خیلی خوب است و نصف بازیکنان، جام جهانی اولشان بوده است. ما ۲ جام جهانی قبلی را به خاطر شرایطی از دست داده بودیم.   البته جام جهانی بعدی بهتر نتیجه می‌گیرند. به طور حتم بازیکنان فعلی در جام جهانی بعدی تجربه بهتری دارند و خیلی بهتر می‌توانند استفاده کنند. ان شاءالله سال بعد هم لیگ بهتری داشته باشیم تا بازیکنان قویتر و آماده‌تر برای تیم ملی باشند.

او درباره اینکه تیم بلاروس حریف ایران در رده بندی جام جهانی فوتبال ساحلی است، گفت:  تیم بلاروس قوی است و ضعیف نیست.  فوتبال ساحلی بلاروس به ما نزدیک است و مدل بازی کردنشان با ما جور در می‌آید. فوتبال ساحلی انجام می‌دهند و کار گروهی می‌کنند و ما جلوی چنین تیم‌هایی بهتر بازی می‌کنیم.

میر شمسی درباره اینکه پاداش جام جهانی فوتبال ساحلی در آیین نامه پاداش‌ها نبوده است، گفت: مسئولان بخش مالی فدراسیون فوتبال باید در این باره جواب بدهند، اما آن طور که شایسته بازیکنان باشد را انجام نمی‌دهند. با بازی‌هایی که بازیکنان انجام دادند خیلی حقشان است. به نظرم باید حمایت کنند تا بازیکنان انگیزه داشته باشند. ان شا الله حمایت مالی هم از بازیکنانی که به امارات رفتند صورت بگیرد  تا دلگرمی داشته باشند.

پیشکسوت فوتبال ساحلی درباره اینکه ماسه‌ها استاندارد کافی ندارد، گفت:  به طور کلی ماسه امارات فرق می‌کند و ماسه‌های خودمان در کنار دریا خوب هستند و نمی‌شود آن را موثر دانست، اما یک مقدار اثر دارد. ماسه‌های جزیره کیش به دبی نزدیک است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار