جوانان سرمایه‌های بی نظیر کشور

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه جامعه به امید، انگیزه و تلاش نیاز دارد، گفت : جوانان چنین سرمایه‌هایی را در اختیار دارند که باید از آن استفاده کنیم.

محمدطیب صحرایی، استاندار کرمانشاه در جشنواره جوان برتر ایران زمین در کرمانشاه، از جوانان به عنوان سرمایه‌های بی نظیر کشور نام برد و گفت : در استان کرمانشاه نیز در تمام برنامه ریزی‌ها، فعالیت‌ها و اقدامات در حوزه‌های مختلف تلاش شده تا جایگاه جوانان را جدی ببینیم.

وی افزود: باتوجه به اهمیت نقش جوانان در جامعه، تلاش می‌شود تا برای آینده استان از ظرفیت آن‌ها بیشتر استفاده شود.

استاندار کرمانشاه به تقارن روز‌های پایانی هفته جوان با ایام نیمه شعبان و ولادت امام زمان (عج) اشاره کرد و گفت: در تمام ادیان توحیدی الهی به وجود یک منجی و آینده امید بخش و روشن اعتقاد وجود دارد، از طرفی جوانان هم نمادی از امید و نگاه مثبت به آینده هستند و چنین وجه اشتراکی را ما در این روز داریم.

وی با تاکید براینکه دست جوانان ما همیشه باید پر از امید باشد، عنوان کرد: منظور از امید، امید به معنای واقعی آن است، چیزی که بتوان آن را به صورت ملموس دید.

صحرایی از طرح سامانه گرمسیری به عنوان یکی از مصادیق امید واقعی در جامعه که جوانان آن را اجرایی کرده اند نام برد و گفت: در نزدیک مرز‌های غربی استان رودخانه خروشان و پرآب و پربرکت سیروان واقع شده که سال‌های زیادی ما هیچ استفاده‌ای از آن نمی‌بردیم و سالانه میلیون‌ها متر مکعب آب آن از کشور خارجی شد.

وی افزود: خروج این حجم آب از استان درحالی بود که به فاصله کمی از آن زمین‌ها و دشت‌های ما خشک بود و به آب نیاز داشتند، لذا با تأکیدات مقام معظم رهبری و پیگیری‌های ایشان طرح سامانه گرمسیری و انتقال آب سیروان به دشت‌ها و اراضی زراعی پایین دست آن در استان با حفر ده‌ها کیلومتر تونل شد.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: طرح سامانه گرمسیری تنها یک نمونه از امید آفرینی‌هایی است که توسط جوانان این دیار رقم خورده است.

وی متذکر شد: جامعه امروز ما بیش از هر زمان دیگری به امید، انگیزه و تلاش نیاز دارد و این سرمایه‌ها در اختیار جوانان است که باید از آن استفاده کنیم.

صحرایی یادآورشد: زمانی اجرای طرح سامانه گرمسیری در استان از نظر عده‌ای نشدنی بود، اما شد و امروز هم طرح سردسیری در دستور کار است که جوانان می‌توانند آن را محقق کنند.

وی تاکید کرد: ما در استان کرمانشاه منابع آبی مناسب، خاک مرغوب و اقلیم مطلوبی داریم که باید توان خود را بگذاریم و از این فرصت خوب استفاده کنیم و جوانان می‌توانند این‌کار را انجام دهند.

استاندار کرمانشاه یکی از راه‌های تحقق آبادانی و توسعه را هم از راه انتخابات دانست و گفت: اگر نسبت به شرایط فعلی کشور راضی هستیم باید برای بهتر شدن آن پای صندوق رای برویم و اگر از شرایط ناراضی هستیم و نواقصی می‌بینیم، باز هم باید پای صندوق رای برویم تا برای رفع نواقص اقدام کنیم.

وی اعلام کرد: عقل و منطق حکم می‌کند که برای تعیین آینده کشور و سرنوشت خود پای صندوق‌های رای برویم .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار