کاسبی جدید برای دریافت ارز دولتی/ ۵ میلیون بده نوبت صرافی بگیر!

خرید ارز دولتی این روز‌ها به ویژه در آخر سال به این سادگی‌ها نیست و پیچیدگی‌های خاص خود را دارد.

این روزها اگر بخواهید برای خرید ارز دولتی اقدام کنید باید سراغ صرافی‌های بانکی بروید. در این میان افرادی هستند که با دریافت مبلغی نوبت صرافی می‌گیرند و به نوعی بازار سیاه ایجاد شده است. برای دریافت نوبت صرافی هم بین ۳ تا ۵ میلیون تومان از متقاضیان گرفته می‌شود.

اما چرا باید چنین دلالی‌هایی صورت گیرد و چرا نظارتی انجام نمی‌شود!؟

صفر تا صد دریافت ارز دولتی

برای دریافت ارز دولتی با نرخ نیمایی، هر ۳۶۵ روز یکبار می‌توانید با افتتاح حساب ارزی به یک صرافی مراجعه کرده و ۲ هزار یورو یا ۲۱۰۰ دلار ارز دریافت نمایید. در سال گذشته این مبلغ ۵ هزار یورو بود، اما با تصمیم بانک مرکزی این مبلغ کاهش یافته است. برای دریافت این مبلغ باید کفش‌های آهنی به پا کنید. یکی از دشوارترین قسمت‌ها در این روند، پیدا کردن صرافی مناسب برای دریافت ارز می‌باشد. طبق اظهارات بانک، پس از افتتاح حساب ارزی می‌توانید با ارائه مدارک مورد نیاز از صرافی‌ها ارز دولتی دریافت کنید.

تبلیغات دلالی

اما به سادگی‌های این موضوع اعتماد نکنید؛ زیرا بسیاری از صرافی‌ها درخواست شما را رد می‌کنند یا به تعویق می‌اندازند. تنها صرافی ملی ایران اعلام کرده که ارز دولتی را با شرایط خاصی ارائه می‌دهد. برای گرفتن نوبت دریافت ارز دولتی باید در وب‌سایت mex.co.ir ثبت نام کنید. اما باید توجه داشته باشید که نوبت‌ها به طرز عجیبی همیشه پر است.

طبق دستور بانک مرکزی، صرافی‌ها باید طبق نوبت به متقاضیان خدمات بدهند، ولی همین نوبت دهی هیچ معیاری ندارد و اگر آشنا داشته باشی می‌توانی به سرعت نوبت بگری در غیر این صورت باید مدام با صرافی در تماس باشی تا شاید اسم تو هم در لیست جا بگیرد. یکی از متصدیان صرافی خصوصی می‌گوید: «لیست ما تا هفته بعد پر شده اگه بهمون اعتبار بدن، اسم جدید می‌نویسم وگرنه باید صبر کنی. شنبه زنگ بزن ببینم توی لیست جا داریم یا نه.»

ارز دولتی کی به دستمان می‌رسد؟

اگر همه چیز به خوبی پیش برود، حدود ۳۰ دقیقه زمان لازم است تا صرافی مبلغ ۲ هزار یورو یا ۲ هزار و ۱۰۰ دلار را به حساب ارزی شما واریز کند. پس از انجام واریز، یک پیامک به شما ارسال می‌شود که مبلغ مورد نظر به حساب شما واریز شده است. پس از گذشت ۵ روز کاری، شما می‌توانید به بانک مورد نظرتان مراجعه کرده و ارز مورد نظرتان را دریافت کنید. البته باید حداقل مبلغ ۱۰۰ دلار یا یورو در حساب شما به مدت حداقل شش ماه باقی بماند و همچنین معادل ۵ درصد از مبلغ واریزی به عنوان کارمزد به صورت ریالی به بانک پرداخت شود.

منبع: خبر آنلاین

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۵۲ ۰۶ اسفند ۱۴۰۲
از زمان احمدی نژاد به بعد خود امریکا می گوید دیگه تحریمی نمانده که انجام نداده باشیم یعنی افزایش نرخ ارز دیگر منشا خارجی ندارد چه سیاستی است که نرخ ارز بالا می رود ایا میخواهند طبقه متوسط را از بین ببرند؟ اخه طبقه متوسط تنها طبقه ای که می تواند کار درست و تصمیم درست را بگیرد طبقه مرفه که به فکر چپاول و خوشگذرانی است طبقه پایین هم که به فکر حل مشکلاتش است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۲۶ ۰۶ اسفند ۱۴۰۲
راه ارزانی دلار قطع سوبسید لاستیک قطع سوبسید هر خارج رونده و عوارض سنگین خروج ارز مشوق واردات ارز ساخت شهرکهای توریستی اصلاح روابط باغرب فوق مهم ساخت جاده وریل تامین اب کشور وجلوگیری ازسواستفادگران اقتصادی داخلی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۴۹ ۰۶ اسفند ۱۴۰۲
واقعا این مملکت چرا اینجوری شده


هی هم میگیم بابا ما ایرانی هستیم بادم‌میندازیم تو گلومون تمدن داریم تمدن داریم

فقط برای جیبهای همدیگه کیسه دوخته ایم . تمام
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۴۰ ۰۶ اسفند ۱۴۰۲
فقط باید به کمیته امدادیا و بهزیستیا نوبت بدن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۳۶ ۰۶ اسفند ۱۴۰۲
اشتغال زایی با ایجاد شغلهای کاذب
Iran (Islamic Republic of)
شاهرخ
۱۰:۰۵ ۰۶ اسفند ۱۴۰۲
چند نرخی که وزیر اقتصاد قائل به آن و قبول آن نیستند همین مشکلات و سو استفاده ها را در پس پرده دارد. البته این آشفته بازار بهترین راه برای تامین کسری بوجه دولت هست و دولت و وزیر به ظاهر محترمش هیچ تمایلی ندارد چیزی مشخص و قابل رصد باشد. تا بود چنین بوده و تا هست چنین هست و چنین خواهد بود.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۵۷ ۰۶ اسفند ۱۴۰۲
تبریک به بانک مرکزی