فراخوان گزارشگران سازمان ملل برای تحریم تسلیحاتی رژیم صهیونیستی

گزارشگران سازمان ملل طی بیانیه مشترکی خواستار تحریم تسلیحاتی رژیم صهیونیستی به دلیل جنگ غزه شدند.

گزارشگران سازمان ملل متحد در این بیانیه خواستار توقف فوری فروش تسلیحات به رژیم صهیونیستی به‌دلیل نقض قوانین بین‌المللی و استفاده از این تسلیحات علیه انسان‌های بی‌گناه در غزه شدند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، در این بیانیه آمده است: فروش تسلیحات به اسرائیل به دلیل اینکه در غزه استفاده می‌شود و قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند باید فورا متوقف شود.

گزارشگران سازمان ملل تاکید کردند: همه کشور‌ها باید اطمینان حاصل کنند که طرف‌های درگیری‌های مسلحانه به قوانین بین‌المللی بشردوستانه مطابق با کنوانسیون‌های ۱۹۴۹ ژنو و قوانین بین‌المللی احترام می‌گذارند.

در این بیانیه همچنین خاطرنشان شده است: حتی اگر هدف کشور‌های صادرکننده، استفاده از این تسلیحات خلاف قوانین نباشد، چنین فروشی ممنوع است.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های باریکه غزه را بست و همچنان در حال بمباران این منطقه است. جنایات رژیم صهیونیستی تاکنون بیش از ۲۹ هزار شهید و ده‌ها هزار زخمی به همراه داشته است.

برچسب ها: غزه ، اسرائیل ، سازمان ملل
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۰۵ ۰۶ اسفند ۱۴۰۲
پیام ما هم به آمریکا جنایتکار روشن است به کشتار مردم مظلوم، بی دفاع، بی گناه پایان دهید و ارسال تسلیحات به عربستان سعودی، امارات، اوکراین، اسرائیل و مزدورانشان را متوقف کنید.
آخرین اخبار