ارائه خدمات هلال احمر به بیش از ۷۰۰۰ زائر قم و جمکران

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور از ارائه خدمات امدادی و درمانی به بیش از ۷۰۰۰ نفر از زائران مسجد مقدس جمکران و شهر قم خبر داد.

صادق محمودی  رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: از چهار روز پیش طرح ملی منتظران ظهور برای پوشش امدادی و درمانی زائران مسجد جمکران و شهر مقدس قم به اجرا درآمد و بر اساس آخرین آمار‌های ما تاکنون هفت هزار و ۶۳۶ نفر از زائران مسجد مقدس جمکران و حرم حضرت معصومه سلام الله علی‌ها به پست‌های خدمات امداد و نجات و درمان هلال‌احمر مراجعه کرده و از خدمات نیرو‌های این جمعیت بهره‌مند شدند.

وی با اشاره به آمار خدمات امدادی ارائه شده به زائران اظهارکرد: پنج هزار و ۵۶۶ نفر از خدمات ویزیت و دارویی، ۱۴۷۴ نفر از خدمات تست قندخون و فشارخون، ۳۳۷ نفر نیز از خدمات تزریقات استفاده کرده‌اند.   ۲۹ نفر نیز پس از انجام اقدامات کمک‌های اولیه توسط نیرو‌های امدادی جمعیت هلال احمر به مراکز درمانی استان قم منتقل شدند. ۵۵ نفر نیز از خدمات دیگر این جمعیت بهره‌مند شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور در پایان گفت: استقرار و حضور امدادگران در نقاط مختلف شهر قم، مسجد جمکران و مسیر‌های منتهی به آن همچنان و با قوت ادامه دارد.

منبع: ایسنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار