هزار و ۷۱۳ فقره سند تک‌برگ برای اراضی کشاورزی میاندوآب صادر شد

مدیر جهادکشاورزی میاندوآب گفت: هزار و ۷۱۳ فقره سند تک‌برگ برای یک هزار و ۷۴۴ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان صادر شد.

رضا مقدم مدیر جهادکشاورزی میاندوآب گفت: در راستای اجرای تفاهم نامه منعقده بین وزارت جهادکشاورزی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و به منظور تثبیت مالکیت اراضی کشاورزی بهره‌برداران بخش کشاورزی، ۲ هزار و ۹۸۱ فقره پرونده کشاورزان متقاضی دریافت اسناد تک‌برگ، به اداره ثبت اسناد و املاک میاندوآب معرفی شد که تاکنون هزار و ۷۱۳ قطعه سند مالکیت تک‌برگ برای هزار و ۷۴۴ هکتار از اراضی کشاورزی صادر شده است.

وی افزود: صدور اسناد کشاورزی مستلزم اجرای قانون رفع تداخلات ناشی از قوانین و مقررات موازی در اراضی اشخاص، ملی و دولتی است در همین راستا از تعداد ۱۰۸ پلاک شهرستان، در ۹۸ پلاک قانون رفع تداخلات اجرا شده است.

مدیر جهادکشاورزی میاندوآب گفت: در راستای تعیین تکلیف اراضی و ساختمان‌های فاقد سند رسمی، کارشناسان اداره امور اراضی این شهرستان از ابتدای امسال با پاسخ به تعداد ۵۹۷ مورد از استعلامات اداره ثبت اسناد و املاک میاندوآب، منجر به صدور سند مالکیت برای اشخاص و بهره‌برداران بخش کشاورزی شد.

وی اظهار کرد: برای انجام معامله و نقل و انتقال اسناد کشاورزی نیز، در جریان سال، به ۴۳۶ مورد از استعلامات دفاتر اسناد رسمی این شهرستان پاسخ داده شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.