۸ هزار شهروند بوکانی در سکونتگاه‌های غیررسمی زندگی می‌کنند

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: ۸ هزار شهروند بوکانی که عمدتاً از اقشار محروم و مستضعف جامعه هستند در سکونتگاه‌های غیررسمی زندگی می‌کنند و از کمترین خدمات عمومی محروم هستند.

ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: ۸ هزار شهروند بوکانی که عمدتاً از اقشار محروم و مستضعف جامعه هستند در سکونتگاه‌های غیررسمی زندگی می‌کنند و به دلیل غیررسمی بودن این سکونتگاه‌ها، از کمترین خدمات عمومی محروم هستند و تعداد کثیری پرونده در این رابطه در دادگستری تشکیل شده و موجب نارضایتی قشر کثیری از شهروندان شده است. 

وی ادامه داد: یکی از معضلات شهر بوکان که توسط دادستان، امام جمعه و فرماندار این شهرستان مطرح و در بازدید میدانی نیز ملاحظه شد، مشکل بالا بودن اجاره مسکن و قیمت مسکن به دلیل کم بودن محدوده شهری است که مردم را به حاشیه‌نشینی سوق می‌دهد که به منظور تدبیر برای رفع این مشکل منعقد شده است.

عتباتی در ادامه با اشاره به اضافه شدن ۴۰ هکتار به محدوده شهری بوکان با استفاده از ظرفیت شورای حفظ حقوق بیت‌المال و پیگیری دستگاه قضایی بر استفاده از ظرفیت این شورا برای رفع مشکلات سکونتگاه‌های غیررسمی بوکان تاکید و عنوان کرد: باید با همفکری و هم‌افزایی تلاش شود که با رفع مشکلات مردم این مناطق خروجی این جلسه تولید رضایتمندی برای مردم و کاهش ورود پرونده به دادگستری باشد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.