سالانه هزار دستگاه کنتور آب مشترکان در زنجان دچار یخ‌زدگی می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: سالانه حدود یک هزار دستگاه کنتور آب مشترکان در فصول سرد سال دچار یخ‌زدگی و قطعی آب می‌شود که به دنبال آن سیستم‌های گرمایشی نیز قطع خواهد شد چراکه موتورخانه و پکیج‌ها با گردش آب فعالیت می‌کند.

علی محمد نادرخانی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با هشدار در خصوص احتمال یخ‌زدگی کنتورهای آب در روزهای آینده، گفت:‌ مشترکان اقدامات حفاظتی را برای جلوگیری از یخ زدگی کنتورها و انشعابات آب انجام دهند.

نادرخانی گفت: با توجه به روند کاهشی دمای هوا و سرما، شهروندان تمهیدات لازم را برای جلوگیری از یخ‌زدگی کنتور و ترکیدگی کنتور و انشعاب آب منازل خود به کار ببندند و اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند. ️

وی اظهار داشت: عایق‌بندی کنتور و لوله‌های آب‌رسانی در پیشگیری از یخ‌زدگی موثر است و توصیه می‌شود با قرار دادن پشم‌ شیشه، گونی کنفی و پوشال در محفظه کنتور و عایق‌ کردن لوله‌های سطحی از یخ‌زدگی انشعاب و کنتور جلوگیری شود.

نادرخانی تصریح کرد: مشترکان در صورت مشاهده یخ‌زدگی کنتور و انشعابات از حرارت‌ دادن مستقیم و یا ریختن آب جوش روی کنتور و یا لوله‌های آب داخل ساختمان یا از برافروختن آتش در مجاورت شیرها و لوله‌های آب به جد خودداری کنند. ️

وی یادآور شد: شهروندان می‌توانند در صورت بروز مشکل یخ‌زدگی با سامانه تلفنی ۱۲۲ تماس بگیرند تا گروه‌های امدادی آبفا در کم‌ترین زمان ممکن به موضوع رسیدگی کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.