درخواست فرمانداری تهران از مردم برای مدیریت مصرف انرژی

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری تهران گفت: شهروندان تهرانی با توجه به بارش نزولات آسمانی و کاهش دما، مصرف حامل‌های انرژی را مدیریت کنند.

سعید بشیری، معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری تهران با اشاره به بارش نزولات آسمانی بویژه برف در ارتفاعات تهران و احتمال یخ زدگی، اظهار کرد: تا ۱۲ اسفندماه در سطح شهر تهران بویژه ارتفاعات از جمله واریش و امام زاده داود (ع)، بارش باران و برف، وزش باد شدید گاهی خیلی شدید، مه گرفتگی، کاهش دید، کاهش محسوس دما، کولاک، احتمال لغزش سنگ و وقوع بهمن در ارتفاعات، اختلال در تردد در جاده‌های کوهستانی، امکان سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها، آب‌گرفتگی و یخ زدگی تاسیسات و لوله‌های آبرسانی و ... پیش بینی شده است.

 بشیری ادامه داد: از هموطنان عزیز بویژه ساکنین مناطق مورد اشاره، توصیه می‌شود ضمن پرهیز از سفر‌های غیرضروری به ویژه در گردنه‌های برف گیر، پرهیز از کوهنوردی و مجهز بودن خودرو‌ها به وسایل زمستانی در مناطق سردسیر از توقف و تردد در حاشیه رودخانه و مسیل‌ها خودداری نمایند.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری تهران با تأکید بر ضرورت حفظ آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان، به شهروندان تهرانی نیز توصیه کرد تا الگوی صحیح را در مصرف حامل‌های انرژی رعایت کنند.

بر اساس گزارش روابط عمومی استانداری تهران، بشیری در پایان با اشاره به هماهنگی‌های لازم در جهت تسریع در امور ترافیکی خاطرنشان کرد: مطابق هماهنگی‌ها دستگاه‌های اجرایی و امدادی آمادگی کامل را داشته و وضعیت معابر توسط دوربین‌های سازمان ترافیک تهران و سطح شهر نیز توسط دوربین‌های نظارت تصویری ویژه برف مرکز EOC سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران رصد می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار