نمایشگاه دختران افغانستانی و ایرانی برگزار می شود

نمایشگاه گروهی تذهیب با عنوان «دختران شهمامه» در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.

نمایشگاه گروهی تذهیب با عنوان «دختران شهمامه» با نمایش ۴۰ اثر از هنرمندان ایرانی و افغانستانی در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.

هنرمندان ایرانی و افعانستانی در کنار یکدیگر جمع شده و سومین نمایشگاه گروهی تذهیب با عنوان «دختران شهمامه» را برگزار کردند. 

این نمایشگاه گروهی به سرپرستی «شکیلا عالمی» و با حمایت صندوق اعتباری هنر از ۱۲ اسفند ماه ۱۴۰۲ در مجموعه فرهنگسرای نیاوران برگزار شده است. 

١٩ نفر از دختران ایرانی و افغانستانی در این دوره از نمایشگاه «دختران شهمامه» ٤٠ اثر را به نمایش گذاشته‌اند. 

آن‌ها خود در این باره می گویند که «دختران شهمامه» نام گروهی از هنرمندان دختر افغانستانی و ایرانی است که برای ایجاد انگیزه و تقویت اعتماد به نفس زنان و دختران هنرمند و با هدف رشد و اعتلای هنر تذهیب در کنار یکدیگر جمع شدند؛ از دیگر اهداف «دختران شهمامه» شناسایی استعدادهای برتر هنری و آشنایی بیشتر با فرهنگ، آداب و رسوم و ارتقای همکاری‌های فرهنگی میان دو کشور ایران و افغانستان بوده است.

آیین گشایش این نمایشگاه روز پنجشنبه دهم اسفند ماه ۱۴۰۲ از ساعت ۱۵ با حضور و همراهی علیرضا رجایی مشاور وزیر خارجه، سید عسگر موسوی مشاور رئیس جمهور سابق افغانستان و استاد حال حاضر دانشگاه لندن، سعدخان رئیس موسسه فرهنگی اکو، امیری رایزن فرهنگی سفارت سابق افغانستان در ایران و همچنین جمعی از اساتید انجمن خوشنویسان ایران و گروه‌های فرهنگی افغانستانی در سالن خزر این مجموعه فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از روز شنبه دوازدهم تا هجدهم اسفند ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ به گالری شماره ۲ فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.