اخطار دادستانی سیستان و بلوچستان به شهرداری‌ها درباره حقوق کارگران

سرپرست معاونت حقوق عامه دادستانی مرکز سیستان و بلوچستان ضمن اخطار به شهرداری‌ها گفت: شهرداری‌های استان تا ماه رمضان باید حقوق معوق کارگران خود را پرداخت کنند.

  ابوالفضل احمدزاده روز دوشنبه در نشست هم‌اندیشی با بازرسان کار و کارشناسان روابط کار سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: دادستانی استان از ابتدای امسال در راستای حمایت از حقوق کارگران، مسائل پیرامونی این قشر زحمت‌کش را رصد می‌کند.

وی افزود: بنابر گزارش‌های دریافتی، بخشی از کارگران شهرداری‌ها بویژه در شهرستان‌های زاهدان و ایرانشهر، مطالبات عقب افتاده‌ای دارند که به این شهرداری‌ها تا شروع ماه رمضان فرصت داده می‌شود تا نسبت به پرداخت تمامی معوقات کارگران خود اقدام کنند.

سرپرست معاونت حقوق عامه دادستانی مرکز سیستان و بلوچستان ادامه داد: در ماه‌های گذشته اقدامات نظارتی و اجرایی مناسبی از سوی مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای احیای حقوق عامه صورت گرفته که جای قدردانی دارد.

وی بیان کرد: در اجرای ماه ۱۰۵ قانون کار، بازرسان کار در صورت شناسایی خطری که احتمال وقوع حادثه را افزایش می‌دهد، می‌بایست برای پیگیری فوری قضایی و صیانت از جان کارگران، موضوع را به مرجع قضایی اطلاع دهند.

۲/۵ ماه، متوسط معوقات کارگری در سیستان و بلوچستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان در این نشست گفت: با اقدامات انجام شده، میانگین حقوق عقب افتاده کارگران در این استان از ۶ ماه به ۲و نیم تا سه ماه کاهش پیدا کرده است.

خلیل‌احمد سلامی افزود: بیشترین میزان معوقات مربوط به شهرداری‌ها است که باید مورد توجه و پیگیری جدی و فوری این مجموعه قرار گیرد.

وی اظهار کرد: در ۱۰ ماهه گذشته از سالجاری، ۲ هزار و ۸۲۲ دادخواست در مراجع حل اختلاف کار سیستان و بلوچستان به ثبت رسیده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: همچنین مدت زمان رسیدگی به دادخواست ها از ۶۳ روز در سال ۱۴۰۰، امروز به ۲۵ روز کاهش یافته است.

وی یادآور شد: ۳۵ درصد دعاوی در مراجع حل اختلاف کار سیستان و بلوچستان، بصورت سازشی حل و فصل می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار