رئیس‌جمهور در جلسه نظارت ستادی معاونت حقوقی:

در دفاع از حقوق ملت ایران و مواجهه با کشور‌های زورگو رویکرد تهاجمی داشته باشید

رئیس جمهور کشورمان گفت: در برخی موارد نیاز است در دفاع از حقوق ملت ایران و مواجهه با کشور‌های زورگو و پرتوقع برای احقاق حق رویکرد تهاجمی داشته باشید.

سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز دوشنبه در هجدهمین مقصد از جلسات نظارت ستادی بر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی در جمع مدیران معاونت حقوقی حضور یافت و ضمن بازدید از نمایشگاه اقدامات و دستاورد‌های این معاونت، گزارش عملکرد و اقدامات بخش‌های مختلف این معاونت را نیز استماع و نکات و توصیه‌های کاربردی را در راستای ارتقای کارآمدی و بهبود عملکرد این مجموعه مطرح کرد.

رئیس جمهور در این جلسه ضمن قدردانی از تلاش‌ها و اقدامات مجموعه مدیران و کارشناسان معاونت حقوقی که دستاورد‌های قابل توجهی داشته‌اند، ماموریت اصلی این معاونت را دفاع از حقوق دولت و مردم بر محور احقاق حق عنوان کرد.

رئیسی همچنین با تاکید بر ضرورت توانمندسازی بخش‌های مختلف دولت برای تشخیص و دفاع از حقوق دولت، به معاونت حقوقی ریاست جمهوری توصیه کرد، ضمن دنبال کردن استیفای همه حقوق دولت، دستگاه‌های اجرایی را نیز از نظر حقوقی توانمند کند تا بتوانند از وقوع اقدامات مغایر با قوانین در دستگاه‌های اجرایی جلوگیری کنند و معاونت حقوقی نیز بتواند در جایگاه ستادی با فراغ بال بیشتری، کار پایش و نظارت حقوقی را انجام دهد.

رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به مسئولیت قانونی جایگاه ریاست‌جمهوری برای اجرای قانون اساسی، معاونت حقوقی را مکلف کرد، بخش‌هایی از قانون اساسی را که مورد غفلت واقع شده شناسایی و زمینه حقوقی لازم را برای اجرای کامل و دقیق آن فراهم کند.

رئیسی با تاکید بر اتخاذ تدابیری برای جلوگیری از مصوبات ناقص یا خلاف مقررات و قوانین موجود افزود: در صورت بروز اختلاف در مورد مغایرت قانونی برخی مصوبات، دستگاه‌های نظارت کننده تلاش کنند با هماهنگی و همکاری و بهره‌گیری از کارشناسان متخصص و در نظر گرفتن حقوق مردم به ویژه ذی‌نفعان، مصوبات به گونه‌ای اصلاح شود که هم مغایرت قانونی بر طرف شده و هم از لغو مصوبه جلوگیری شود تا در روند توسعه و پیشرفت کشور خللی وارد نشود.

رئیس‌جمهور در ادامه طرح دعوی حقوقی علیه تحریم‌های ظالمانه آمریکا در دادگاه لاهه، برگزاری دادگاه محاکمه گروهک تروریستی منافقین، پیگیری پرونده شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی، لغو داوری در پرونده کرسنت و استیفای حقوق ملت ایران را از جمله اقدامات قابل تقدیر معاونت حقوقی دانست و گفت: تاکنون رویکرد غالب در پرونده‌های حقوقی بین‌المللی کشور رویکرد دفاعی بوده است در حالی که در برخی موارد نیاز است در دفاع از حقوق ملت ایران و مواجهه با برخی کشور‌های زورگو و پرتوقع برای احقاق حق رویکرد تهاجمی داشته باشید.

رئیسی در ادامه تصریح کرد: در موضوع جنایات رژیم صهیونیستی در غزه اگر چه بر همگان روشن بود که دادگاه بین‌المللی تحت سیطره نظام سلطه است، اما این موضوع از ما سلب مسئولیت نکرده و نسبت به احقاق حقوق ملت فلسطین و محکومیت جنایت‌گری رژیم صهیونیستی از همه ظرفیت‌ها باید استفاده کنیم.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت آموزش و آگاهی‌بخشی مدیران دولتی نسبت به مسائل حقوقی تاکید کرد و گفت: بخش عمده اختلافات در دستگاه‌های اجرایی ناشی از عدم تسلط برخی مدیران از مسائل حقوقی است، لذا معاونت حقوقی باید موضوع آموزش قوانین و مقررات به مدیران را در قالب چارچوب‌های الزام‌آور در همه دستگاه‌ها پیگیری کند.

«ضرورت توجه ویژه به بازرسی از دستگاه‌ها و بررسی میزان تخصص مدیران حقوقی» و «پیگیری امر تنقیح قوانین و مقررات کشور در تعامل با مجلس و قوه قضاییه و با استفاده از ظرفیت اساتید و دانشجویان نخبه» از دیگر نکاتی بود که رئیسی در این نشست بر آن‌ها تاکید کرد و گفت: اگر معاونت حقوقی به خوبی نقش ستادی خود در میان وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها را ایفا کند همه واحد‌های حقوقی، دستگاه‌های مختلف در سراسر کشور به ناظران این معاونت در کشور تبدیل خواهند شد.

رئیس‌جمهور همچنین با بیان اینکه توجه به امر داوری بسیاری از پرونده‌های قضایی را حل و فصل و حجم آن‌ها را کاهش خواهد داد، بر ضرورت استفاده از ظرفیت مراکز داوری رسمی کشور به ویژه در پرونده قرارداد‌ها میان دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد و گفت: در پرونده‌های بین‌المللی نیز تلاش شود پایه اصلی داوری از داوران ایرانی و مراکز داوری ایرانی باشند.

رئیسی همچنین مردمی کردن معاونت حقوقی، رعایت حقوق مردم و ذی‌نفعان و رضایت‌سنجی از عملکرد مدیران واحد‌های حقوقی را مورد تاکید قرار داد و گفت: همه پرونده‌های حقوقی باید با رویکرد حل مسئله و باز کردن گره‌ها مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۶ ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
مجید سلطانی ناتوان و عاجز مدیر عامل شرکت مخابرات ایران باید در مورد مشکلات بازنشستگان شرکت مخابرات در سراسر کشور نگاه کند و شرم کند در این مدت 25 ماه متأسفانه هیچ کاری برای حل مشکلات بازنشستگان شرکت مخابرات نکرده است و فقط سکوت اختیار کرده است چرا؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۹ ۰۹ اسفند ۱۴۰۲
سلام سردبیر گرامی برادر عزیز بازنشسته امور مالی..شرکت مخابرات استان….. هستم .دقیقا بر مبنای مصوبات وایین نامه و مطابق با قرارداد های بیمه تکمبلی و کسورات وام بازتشستگی و استاد هزینه بیمارستانی وغیره. تا لغایت بهمن ماه ۱۴۰۲ مبلغ ۴۱۵۰۰۰۰۰ تومان بستانکار می باشم .که فقط چند میلیون ان!! بفرموده شما !! معلوم نیست!؟قراره پرداخت بشه!؟نهایتا ۵یا ۱۰تومان …اسناد هزینه بیمه معلم وبیمه دانا هم معادل ۱۵و ۴میلیون .تومان ..!؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۰۲ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
مگر رئیس کمیسیون اصل نود مجلس آقای پژمانفر نگفته بود مخابرات ایران از خرداد ماه ۱۴۰۲ بن خواربار وسایر رفاهیات بازنشستگان را پرداخت میکند حالا که اسفند ماه ۱۴۰۲ دارد به اتمام میرسد وتا کنون خبری از رفاهیات بازنشستگان نشده است ؟؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
دولت رئیسی نمی‌تواند وعده‌هایش را عملی کند/ رئیسی از سال 100 تاکنون ثابت کرد و نشان داد که به فکر ما نیست
۱۵:۱۶ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
دولت رئیسی نمی‌تواند وعده‌هایش را عملی کند/ رئیسی از سال 100 تاکنون ثابت کرد و نشان داد که به فکر ما نیست
Iran (Islamic Republic of)
حرف دل همه بازنشستگان مخابرات منطقه تهران
۱۴:۱۷ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
شرکت مخابرات بابت چه زحمت به کارکنان ساختمان شاهد حقوق می دهد و این در حالی است که متأسفانه برخی کارکنان مخابرات پاسخ و جواب تلفن بازنشستگان مخابرات منطقه تهران را نمی دهند چرا؟ این عملکرد و رفتار برخی کارکنان مخابرات ساختمان شاهد با بازنشستگان مخابرات تهران بی شرمانه است و هم توهین، بی احترامی و خیانت به بازنشستگان مخابرات منطقه تهران بوده است.
Iran (Islamic Republic of)
حرف دل همه بازنشستگان مخابرات منطقه تهران
۱۴:۱۲ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
بشماره تلفن ثابت 88294625 مسئول بن خوار بار و سایر رفاهیات مخابرات نمی دهد چرا؟
شرکت مخابرات بابت چه زحمت به کارکنان ساختمان شاهد حقوق می دهد و این در حالی است که برخی کارکنان مخابرات پاسخ و جواب تلفن بازنشستگان مخابرات منطقه تهران را نمی دهند چرا؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۷ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
شرکت مخابرات بابت چه زحمت به کارکنان ساختمان شاهد حقوق می دهد و این در حالی است که برخی کارکنان مخابرات پاسخ و جواب تلفن بازنشستگان مخابرات منطقه تهران را نمی دهند چرا؟
Iran (Islamic Republic of)
حرف دل همه بازنشستگان مخابرات منطقه تهران
۱۳:۴۹ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
این چه قانون و عدالت کشور اسلامی است که در این مدت 25 ماه است که متأسفانه مشکلات ما بازنشستگان مخابرات منطقه تهران بررسی رسیدگی نشده است چرا؟
هیچ کسی هم در مخابرات ایران، تهران، دولت، مجلس وغیره پاسخگو و جوابگو نیسا و از سال 1400 تاکنون هم نبوده است چرا؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۴۶ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
آغاز ثبت نام وام 150 میلیونی بازنشستگان بدون ضامن با حساب یارانه | چه کسانی مشمول این وام قرض الحسنه می شوند؟
آغاز ثبت نام وام 150 میلیونی بازنشستگان بدون ضامن و باز هم 100 درصد فقط دروغ است
و این در حالی است که متأسفانه هنوز هم وام مبلغ 50 و 100 میلیون تومان بدون ضامن را از سال بهمن ماه سال 1400 تاکنون به بازنشستگان تامین اجتماعی نمی دهند و هیچ کسی هم پاسخگو و جوابگو نیست و تاکنون هم نبوده است چرا؟
Iran (Islamic Republic of)
حرف دل همه بازنشستگان مخابرات منطقه تهران
۱۱:۲۶ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
سکوت دولت، مسئولان، نمایندگان مجلس وغیره در مورد مشکلات بازنشستگان شرکت مخابرات استان تهران از دی ماه سال 1400 تاکنون اهانت، توهین، بی احترامی و خیانت به بازنشستگان مخابرات منطقه تهران بوده است.
متأسفانه دولت، مسئولان، نمایندگان مجلس وغیره در مورد مشکلات بازنشستگان شرکت مخابرات استان تهران از دی ماه سال 1400 تاکنون هیچ کاری نکرده اند و فقط سکوت اختیار کرده اند چرا؟
حرف دل همه بازنشستگان مخابرات منطقه تهران
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۴۷ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
مهندس ملک جعفریان مدیر مخابرات منطقه تهران ایران از دی ماه سال 1400 تاکنون توانست مشکلات بازنشسگان مخابرات منطقه تهران را حل کند شرم آور و تاسف بار است.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۴۷ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
سوال اینجاست که چرا دکتر محمود زاده رئیس هیات مدیره، اعضای هیات مدیره و مهندس سلطانی مدیر عامل شرکت مخابرات ایران، دکتر تقی پور نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، مهندس ملک جعفریان مدیر مخابرات استان تهران و معاونان و مدیران شرکت مخابرات ایران و منطقه تهران از دی ماه سال ۱۴۰۰ تاکنون به مشکلات بازنشستگان شرکت مخابرات رسیدگی نکرده اند و رسیدگی نمی کنند چرا؟
Iran (Islamic Republic of)
در پاسخ به مهندس ملک جعفریان مدیر مخابرات منطقه تهران
۱۰:۴۷ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
در پاسخ به مهندس ملک جعفریان مدیر مخابرات منطقه تهران
هرمزگان 14 ماه خواروبار واریزکرد
1402/12/07 - 12:35
مطالبات خوارو بار بازنشستگان مخابرات کرمانشاه، همدان وغیره واریز شده است سوال اینجاست که پس چرا مطالبات خوارو بار بازنشستگان مخابرات تهران تاکنون واریز نشده است چرا؟ و 100 درصد فقط به خاطر بی مدیریتی، بی نظارتی، بی نظمی و بی خیالی مدیران و مسئولین شرکت مخابرات منطقه تهران بوده است!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۲۲ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
از نظر شرعی و قانونی واجب است که دولت، مسئولان و نمایندگان مجلس وغیره به مشکلات کارمندان، کارگران، بازنشسته های، مردم و کشور پیگیری، بررسی و رسیدگی کنند ولی اما متأسفانه تاکنون هیچ کاری و اقدامی نکرده اند و سکوت اختیار کرده اند چرا؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۲۱ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
بیش از ۹۰ درصد بازنشستگان تامین اجتماعی از بهمن ماه سال ۱۴۰۰ تاکنون وام ۵۰ الی ۱۰۰ میلیون تومان بدون ضامن نگرفتند و متأسفانه هیچ کسی هم در بانک ها، بانک مرکزی، دیوان عدالت اداری، دولت، مجلس و کشور پاسخگو و جوابگو نیست و تاکنون هم نبوده است چرا؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۰۸ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
۰۹:۵۱۰۸ اسفند ۱۴۰۲
سفر حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست حقوق ‎بشر سازمان ملل دفاع فقط از غزه بوده است و نه از ملت ایران و حکومت نظام جمهوری اسلامی

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ۸ نفر دیگر بامداد دیروز (جمعه) 13 دی ماه سال 1398 در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.
بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۰۳ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
در سال 1400 کارگران و برخی کارمندان مبلغ 8 میلیون و 500 هزار تومان عیدی دریافت کردند ولی متاسفانه بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی مبلغ 1 میلیون 500 هزار تومان دریافت کردند آیا این عدالت است آیا این بی قانونی و بی عدالتی نیست.
در سال 1401 کارگران و برخی کارمندان مبلغ 12 میلیون و 500 هزار تومان عیدی دریافت کردند ولی متاسفانه بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی مبلغ 1 میلیون 800 هزار تومان دریافت کردند آیا این عدالت است آیا این بی قانونی و بی عدالتی نیست.
در سال 1402 کارگران و برخی کارمندان مبلغ 15 میلیون و 500 هزار تومان عیدی دریافت کردند ولی متاسفانه بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی مبلغ 2 میلیون 500 هزار تومان دریافت کردند آیا این عدالت است آیا این بی قانونی و بی عدالتی نیست.
Iran (Islamic Republic of)
بازنشسته شرکت مخابرات منطقه تهران
۰۹:۵۳ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
سلام
چرا مخابرات استان تهران تا کنون معوقات بن خواربار بازنشستگان را تا ساعت 09٫50 تاریخ 1402/12/۰8 واریز نکرده است ؟؟
Iran (Islamic Republic of)
حرف دل همه بازنشستگان مخابرات منطقه تهران
۰۹:۴۵ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
سلام هرمزگان ۱۴ ماه خواروبار واریزکرد
1402/12/07 - 12:35
مطالبات خوارو بار بازنشستگان مخابرات کرمانشاه، همدان وغیره واریز شده است سوال اینجاست که پس چرا مطالبات خوارو بار بازنشستگان مخابرات تهران تاکنون واریز نشده است چرا؟
حرف دل همه بازنشستگان مخابرات منطقه تهران
Iran (Islamic Republic of)
تجمع بازنشستگان مخابرات در استان‌ها مختلف + عکس و مطالبات
۰۹:۳۹ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
تجمع بازنشستگان مخابرات در استان‌ها مختلف + عکس و مطالبات

تاریخ: ۰۷ اسفند ۱۴۰۲ – ۱۷:۴۴

بازنشستگان مخابرات ایران به روال هفته‌های گذشته در اعتراض به‌ عدم اجرای آیین نامه ۸۹ تجمع کردند.

به گزارش ایلنا، بازنشستگان مخابرات ایران، امروز، دوشنبه ۷ اسفندماه، به روال هفته‌های گذشته در تهران، آذربایجان غربی، اردبیل، لرستان، هرمزگان، گیلان، استان مرکزی، کردستان و… تجمع کردند.

این پنجاه و سومین تجمع بازنشستگان مخابرات در اعتراض به بی‌توجهی سهامداران عمده و مدیران مخابرات، به آیین‌نامه ۸۹، به روز نشدن کمک هزینه‌های رفاهی درسال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲، مشکلات بیمه تکمیلی وعدم پرداخت مطالبات سالهای گذشته به نرخ روز است.
Iran (Islamic Republic of)
حرف دل همه بازنشستگان مخابرات منطقه تهران
۰۹:۳۸ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
مطالبات خوارو بار بازنشستگان مخابرات کرمانشاه، همدان وغیره واریز شده است سوال اینجاست که پس چرا مطالبات خوارو بار بازنشستگان مخابرات تهران تاکنون واریز نشده است چرا؟
حرف دل همه بازنشستگان مخابرات منطقه تهران
Iran (Islamic Republic of)
دولت و نظام از خون شهدای منا نخواهد گذشت/ ولی اما متاسفانه از سال 1394 تاکنون هنوز هم هیچ خبری نیست چرا؟
۱۵:۴۳ ۰۷ اسفند ۱۴۰۲
دولت و نظام از خون شهدای منا نخواهد گذشت/ ولی اما متاسفانه از سال 1394 تاکنون هنوز هم هیچ خبری نیست چرا؟
آخرین اخبار