واکنش دبیرکل فدراسیون فوتبال به شایعه رشوه قطری ها به بازیکنان تیم ملی

ممبینی در خصوص اتهام دریافت رشوه بازیکنان تیم ملی گفت: بازیکنان و کادرفنی ما در قطر زحمت کشیدند و به پاکی و صداقت بچه‌های خودمان ایمان داریم.

هدایت ممبینی دبیرکل فدراسیون فوتبال، در حاشیه مراسم استقبال از کاروان تیم ملی فوتبال ساحلی درباره کسب این موفقیت و مقام سوم جهان گفت: امکاناتی که ما از نظر سخت افزاری و نرم‌افزاری داریم، نسبت به سایر کشور‌ها در سطح خیلی بالایی نیستیم و در سطح متعادلی هستیم. بچه‌ها واقعا شاهکار کردند. برگزاری لیگ در کشور ما و آن نگاه توسعه طلبانه نسبت به فوتبال ساحلی و فوتسال باعث شده که فوتبال ساحلی و فوتسال ما الان شانه به شانه با رقبای اصلی دنیا رقابت کند.

او ادامه داد: بازی که ما با برزیل که قهرمان مسابقات هم شد، در دو تایم اول ما از تیم برزیل سر بودیم، ولی خب به هر حال حوادث فوتبال هم هست. این مقام سومی را به فال نیک می‌گیریم. امیدوارم که این اعتماد به نفس در فوتبال ساحلی، در فوتسال و فوتبال ما به وجود بیاید. ما واقعاً از نظر استعداد انسانی و نیروی انسانی و از نظر بازیکنان، کادر‌های فنی، ما در سطحی هستیم که می‌توانیم رقیب بالای جدول فوتبال دنیا باشیم.

ممبینی در مورد اینکه به فوتبال ساحلی نگاه ویژه‌ای نمی‌شود و بحث پاداش‌های این رشته نیز در فضای مجازی و رسانه‌ها مطرح شده بود، گفت: ما در این یک سال اخیر اردو‌های خیلی خوبی برای فوتبال ساحلی برگزار کردیم، ولی من هم اعتراف می‌کنم که به هر حال امکانات در فوتبال ساحلی آنطور که باید و شاید نیست و ما هم در تلاش هستیم که در فدراسیون فوتبال بتوانیم این امکانات را افزایش دهیم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: می‌دانستیم که بچه‌های فوتبال ساحلی ما با تمرینات و کادرفنی خوبی که داشتند، امیدوار بودیم که در این مسابقات بدرخشیم هر چند که حدس نتیجه خیلی سخت بود، ولی ما امیدوار بودیم که بتوانیم یکی از سکو‌های اول تا سوم را بگیریم که همین‌طور شد. قطعاً در آینده دیدگاه فدراسیون فوتبال نسبت به فوتبال ساحلی حرکت رو به جلو خواهد بود. در یک سال اخیر این کار را انجام داده بودیم، ولی خب می‌طلبد که باشگاه‌های ما بیایند و کمک کنند. رسیدن به سکوی قهرمانی دور از دسترس نیست و ان‌شاءالله ما بتوانیم فوتبال ساحلی را به جایگاهی که شایستگی‌اش را دارد برسانیم.

او در مورد اینکه فدراسیون چه حمایتی از این بازیکنان خواهد کرد، گفت: هیئت فدراسیون فوتبال، جناب آقای تاج، خود فدراسیون فوتبال از یک سال اخیر برنامه‌ریزی را شروع کرده بودیم که این تیم بتواند نتیجه بگیرد. در این دوره از مسابقات هم ما توانستیم یک سری پاداش‌ها در اختیار بچه‌ها قرار بدهیم هر چند که شایستگی آن‌ها بیشتر از این رقم‌هاست. ما تلاش کردیم دیدگاه فوتبال کشور را نسبت به فوتبال ساحلی و فوتسال جاه‌طلبانه کنیم که بتوانیم در دنیا همیشه حرفی برای گفتن داشته باشیم. فدراسیون فوتبال تمام تلاش خودش را خواهد کرد. با توجه به اینکه درآمد‌ها و بودجه فدراسیون فوتبال محدود هست، ولی ما حتماً به عنوان متولی فوتبال در کنار تیم ملی فوتبال بزرگسالان، فوتبال بانوان، فوتسال، فوتبال ساحلی و... خواهیم بود و توجه به آن‌ها را به صورت ویژه مد نظر قرار خواهیم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال درخصوص انتشار لیستی مبنی بر دریافت برخی از بازیکنان و سرمربی تیم ملی به دریافت رشوه گفت: من زیاد در جریان این مسائل نیستم، چون به قول شما همیشه بعد از برخی مسابقات، یک سری حرف‌ها، شایعات و... هم در کنار آن به وجود می‌آید. من خودم خیلی چیز‌های خاصی را در این مورد نشنیدم. ولی چون به قول شما همیشه اینگونه فضا‌ها کنار تیم‌ها هست، ما واقعا خیلی جدی ندیدیم که بخواهیم به آن بپردازیم.

ممبینی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه برخی اعداد و ارقام مانند دریافت رشوه ۱۸۰ میلیاردی در فضای مجازی منتشر شده است، گفت: من الان این موضوعات را از شما می‌شنوم، ولی به هر حال همان‌طوری که شما می‌دانید بازیکنان و کادرفنی ما که در قطر زحمت کشیدند، دارای یک شخصیت ویژه هستند که آن را در زمین و بیرون زمین دیدیم. امکان دارد شایعات زیادی هم در فضای مجازی به وجود بیاید، اما فدراسیون فوتبال با دقت تمام این مسائل را رصد می‌کند و به پاکی و صداقت بچه‌های خودمان ایمان داریم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۴۸ ۰۷ اسفند ۱۴۰۲
الله اعلم ، ولی بازی تیم ملی با تیم ملی قطر بازی مشکوکی بود.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۱۸ ۰۷ اسفند ۱۴۰۲
خانه از،پای بست ویران است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۴۰ ۰۷ اسفند ۱۴۰۲
هر وقت اطلاعات سپاه تایید کرد که اتفاقی نیاتاده من باور خواهم کرد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۳۹ ۰۷ اسفند ۱۴۰۲
فوتبال ایران بعد بازی با استرالیا با بازیکنانی مثل خاکپور خداداد.منصوریان و....از بین رفت مخصوصا لیگ برتر در ۸ سال گذشته که دیگه افتضاهه...
Iran (Islamic Republic of)
ز
۱۶:۲۶ ۰۷ اسفند ۱۴۰۲
مشکلی نیست حقشون هست زحمت کشیدند نوش جانشون با آن هزینه های زندگی را تامین می کننداز اول مشخص بود کار بدی هم مرتکب نشدند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۴ ۰۷ اسفند ۱۴۰۲
آقای دبیرکل متاسفانه خیلی از واقعیات کشورمان در قالب حرف ، شایعه و خبر های بی اساس پخش می شود....!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۰۹ ۰۷ اسفند ۱۴۰۲
تو فوتبال کثیف ما هر چی بگی امکان داره...اینم نشد نداره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۵۴ ۰۷ اسفند ۱۴۰۲
چه رشوه ای .ایران تیم ضعیفی دارد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۲۵ ۰۷ اسفند ۱۴۰۲
خخخخخخخخخ
امثال تو همش تکذیب می کنید راحت دروغ میگید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۱۱ ۰۷ اسفند ۱۴۰۲
پاکی و درستکاری در فوتبال ایران معنی نداره یه حرفی بزن حداقل یه نفر باور کنه واضح بود خودشون بازی نمیکردن تا ببازن
آخرین اخبار