نامه سلاجقه به استانداران برای آماده‌سازی مسیر‌های گردشگری

معاون رئیس جمهور از استانداران سراسر کشور خواست تا با آماده‌سازی مسیر‌های گردشگری و پاکسازی طبیعت خوبی برای نوروز فراهم کنیم.

علی سلاجقه در نامه‌ای به استانداران سراسر کشور نوشت: عدم مدیریت اصولی پسماند‌ها به‌ویژه درحاشیه محور‌های مواصلاتی، مناطق ساحلی، دریایی و طبیعی و پراکنش انواع پسماند‌ها به‌ویژه پلاستیک، ضایعات و نخاله‌های ساختمانی علاوه بر زشت و نازیبا کردن سیمای طبیعت، موجب ایجاد آلودگی و تخریب منابع زیستی (آب، خاک و ...) و بروز اثرات سوء بهداشتی و محیط زیستی شده است.

وی با اشاره به اینکه این موضوع با توجه به حضور گسترده مسافران و گردشگران در ایام تعطیلات نوروز تشدید خواهد شد، تاکید کرد: نبود زیرساخت‌های گردشگری و برنامه‌ریزی مطلوب به منظور بهره گیری معقول از ظرفیت‌ها و فرصت‌های موجود نیز این مساله را قوت می‌بخشد که نیازمند توجه جدی برای حل آن است.

معاون رئیس جمهوری تصریح کرد: با توجه به ضرورت پیشگیری از آلودگی و تخریب محیط زیست، حفظ سیمای محیط طبیعی و شرایط بوم شناختی رودخانه‌ها و همچنین حفظ و پاکسازی سواحل، ضرورت دارد، استانداران محترم در اجرای ماده ۷ قانون مدیریت پسماند و ماده ۷ آئین‌نامه کاهش مصرف کیسه‌های پلاستیکی و در راستای توجه بخشی به مسئولیت قانونی-اجتماعی آحاد جامعه، با بهره‌گیری از ظرفیت تمامی دستگاه‌ها به‌ویژه شهرداری‌ها، بخشداری‌ها، راهداری‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد، بسیج کلیه امکانات و اطلاع رسانی از طریق رسانه‌های پر مخاطب نظیر مراکز صدا و سیمای استانی، طبق برنامه‌ای جامع تحت عنوان «مسیر سبز-ایران پاک» اجرای طرح‌های پاکسازی طبیعت به‌ویژه حاشیه محور‌های مواصلاتی شهری و روستایی، مراکز گردشگری و زیستگاه‌های طبیعی استان تا پایان اسفند ماه را برنامه ریزی و بستر‌های لازم را برای بهره‌مندی مسافران و گردشگران از ظرفیت‌های موجود و برخورداری از محیط زیستی پاک و سالم در سال جدید فراهم کنند.

وی عنوان کرد: با توجه به اهمیت موضوع و سابقه اجرای موفق طرح در سنوات گذشته، لازم است استانداران محترم ضمن برنامه‌ریزی و ایجاد هماهنگی‌های لازم در کارگروه‌های استانی و متناظر شهرستانی به منظور اجرای مطلوب این پویش با مشارکت فعال تمامی دستگاه‌های مرتبط، گزارش اقدامات را نیز منعکس کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۰۱ ۰۹ اسفند ۱۴۰۲
گردش گری باید همه وسایل آن آماده شود بیشتر از نظر. روحی روانی. یک مریض وقتی یک پرستار زیبا بر بالین خود ببیند امید به زندگی در کالبدش هویدا می شود ولی اگر یک ممدقولی ببیند کارش تمام است ما باید فرهنگ وادب را گسترش دهیم تا یک گردشگر. با دید مثبت بشود یک مبلغ برای ما
آخرین اخبار