مایه‌کوبی طیور علیه بیماری نیوکاسل در مهاباد آغاز شد

رئیس شبکه دامپزشکی مهاباد گفت: طرح مایه‌کوبی طیور بومی این شهرستان علیه بیماری نیوکاسل به صورت رایگان و با مشارکت ۲ تیم دامپزشکی آغاز شد.

عباس آغاز رئیس شبکه دامپزشکی مهاباد گفت: در این مرحله که تا ۱۵ فروردین سال ۱۴۰۳ ادامه دارد، بیش از ۳۳ هزار قطعه طیور بومی در این شهرستان علیه بیماری نیوکاسل واکسینه خواهد شد.

وی اضافه کرد: نیوکاسل یک بیماری ویروسی است و در زمان وقوع به دلیل سرعت بالای انتشار در جمعیت طیور صنعتی و بومی نمی‌توان درمان خاصی برای آن انجام داد از این‌رو برای پیشگیری از این بیماری باید تمام طیور واکسینه شوند.

آغاز از روستاییان خواست که در طول اجرای طرح رایگان واکسیناسیون طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل با اکیپ‌های دامپزشکی همکاری لازم را داشته باشند تا این طرح به صورت کامل اجرا شود.

رئیس شبکه دامپزشکی مهاباد با اشاره به اینکه ورود تیم‌های دامپزشکی یک روز قبل از ورود به روستا از طریق شورای اسلامی اطلاع‌رسانی می‌شود، گفت: واکسیناسیون طیور علیه نیوکاسل به صورت آشامیدنی بوده و لازم است روستاییان قبل از ورود تیم‌های دامپزشکی از رهاسازی طیور خودداری کنند تا دارو اول صبح به آن‌ها داده شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.