آمادگی مجموعه پشتیبانی امور دام استان برای خرید مرغ تولیدی مازاد

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان کرمانشاه از آمادگی برای خرید مرغ مازاد مرغداران استان خبر داد.

علی قربانی مدیرکل پشتیبانی امور دام استان کرمانشاه با اشاره به آمادگی مجموعه پشتیبانی امور دام استان برای خرید مرغ تولیدی مازاد بر نیاز استان، گفت : هیچ محدودیتی برای خریداری و ذخیره سازی مرغ مازاد بر نیاز بازار استان از مرغداران نداریم.

 قربانی ادامه داد: سردخانه‌های استان آمادگی لازم برای خرید مرغ مازاد بر نیاز بازار به هر میزانی که تقاضا وجود داشته باشد را دارند.

مدیر کل پشتیبانی امور دام استان کرمانشاه اضافه کرد: با وجودی که تولید مرغ مرغداری‌های استان به دلیل جوجه ریزی خوب صورت گرفته بالا است، اما تاکنون تقاضایی برای ذخیره سازی مرغ مازاد بر نیاز بازار نداشته ایم و بازار کرمانشاه هم اکنون کشش عرضه مرغ در سطح زیاد را دارد.

قربانی یادآور شد: مرغ مازاد تولیدی در استان به صورت بسته بندی منجمد شده با قیمت مصوب از مرغداران یا اتحادیه‌ها خریداری و ذخیره سازی می‌شود.

قربانی با اشاره به موجودی بالای مرغ منجمد سردخانه‌های استان در آستانه ماه مبارک رمضان و نوروز، اظهار کرد: ذخایر مرغ منجمد استان به حدی بالا است که بازار آرامی در ماه مبارک رمضان و شب عید داشته باشیم.

قربانی با بیان اینکه هم اکنون عرضه مرغ منجمد در بازار را به دلیل بالا بودن عرضه مرغ گرم و اقبال مردم به خرید مرغ گرم نداریم، تاکید کرد: به محض اینکه کمبودی در بازار مرغ استان مشاهده شود، با تصمیم ستاد تنظیم بازار عرضه مرغ منجمد را در راستای تعدیل بازار مرغ شروع خواهیم کرد.

مدیر کل پشتیبانی امور دام استان کرمانشاه تاکید کرد: اگر نیاز باشد، آمادگی داریم عرضه مرغ منجمد در استان از طریق فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای را شروع کنیم .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.