معاون استاندار سیستان و بلوچستان:

فرآیند توسعه استان به کمک ریش سفیدان علما و سایر لایه های اجتماعی شتاب خواهد گرفت

معاون استاندار با بیان اینکه فرآیند توسعه به کمک ریش سفیدان، علما و سایر لایه های اجتماعی شتاب خواهد گرفت، گفت: مقام معظم رهبری تاکید کردند که متغیرهای قومیت، مذهب و جنسیت می تواند بحران ساز شود

رضا شریفی در جلسه هماهنگی ستاد انتخابات استان گفت:  در استان مشکلی در حوزه جنسیت نداریم، اما در حوزه قومیت و مذهب باید مراقب باشیم که دشمن روی این متغیرها سرمایه‌گذاری هنگفتی کرده است.

وی  اظهار کرد: طوایف استان در زمینه انسجام اجتماعی و وحدت نقص بسزایی ایفا کردند، نیت خیری که منتفذان طوایف در زمینه حفط آرامش اجتماعی داشتند موجب شده که بتوانیم روایت گری درستی از چهره استان داشته باشیم.

وی افزود: مادامی که در جامعه آرامش اجتماعی حاکم باشد و در لایه های اجتماعی انسجام مضاعف شود، در حوزه کادرسازی و تربیت نیروی انسانی متخصص برای بکارگیری در جغرافیای سیاسی استان و چه در سطح ملی توفیق بیشتری کسب خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه عقب ماندگی‌های استان در دهه ۸۰ ماحصل به هم ریختگی تمرکز اجتماعی و مدیریتی بوده، بیان کرد: مصوبات سفر مقام معظم رهبری برای تغییر چهره استان بسیار عالی بودند، اما دشمن با به هم زدن آرامش اجتماعی در صدد بود که به مردم آسیب بزند، بنابراین باید مراقب باشیم بار دیگر تمرکزمان به هم نخورد.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: در مجموعه مدیریتی استان اراده محکمی داریم که برای جبران عقب ماندگی ها فارغ از خط کشی های قومی و مذهبی از همه ظرفیت ها استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: رویدادهای فرهنگی و هنری مانند کنگره ملی یعقوب لیث، جشنواره ملی تولیدات پویانمایی و عروسکی ایران، کنگره شعر بلوچ ایرانی و جشنواره‌های که در سواحل مکران طراحی می کنیم برای روایت تصویر واقعی استان صورت گرفته و می گیرد.

وی با اشاره به اینکه باید سیستان و بلوچستان را با تمام ظرفیت ها، مفاخر و نخبگان بزرگ استان بشناسند، خاطرنشان کرد: به همت مردم و مسئولان هم عقب ماندگی‌های تاریخی را جبران می کنیم و هم انسجام و آرامش اجتماعی را حفظ خواهیم کرد.

شریفی با بیان اینکه فرآیند توسعه به کمک ریش سفیدان، علما و سایر لایه های اجتماعی شتاب خواهد گرفت، یادآور شد: مقام معظم رهبری تاکید کردند که متغیرهای قومیت، مذهب و جنسیت می تواند بحران ساز شود، در استان مشکلی در حوزه جنسیت نداریم، اما در حوزه قومیت و مذهب باید مراقب باشیم که دشمن روی این متغیرها سرمایه‌گذاری هنگفتی کرده است.

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه توپخانه دشمن انتخابات را هدف قرار داده، افزود: دشمن تمام توان خود را پای کار آورده تا مردم را برای شرکت در انتخابات دلسرد کند، تکلیف ما و شما این است که ۴ اصل رقابت، سلامت، امنیت و مشارکت مورد تاکید مقام معظم رهبری را رعایت کنیم.

وی اظهار کرد: در حوزه های ۶ گانه انتخابیه استان جلساتی با حضور نامزدهای انتخاباتی، هیات اجرایی و هیات نظارت برگزار کردیم که انتخابات سالم و بدون شائبه ای برگزار کنیم، تردید نداریم که دشمن برای ایجاد شائبه، جریان سازی و تشویش اذهان عمومی تلاش خواهد کرد.

رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تکلیف ما حضور در انتخابات است، ادامه داد: مردم سیستان و بلوچستان در تمام ادوار انتخابات حضور معناداری پای صندوق‌های رای داشتند، در انتخابات پیش رو به شکرانه اینکه استان به اولویت توسعه کشور تبدیل شده و مقامات ارشد کشور اهتمام ویژه ای برای جبران عقب ماندگی ها دارند، انتخاباتی در شان مردم استان با مشارکت بالا برگزار خواهیم کرد.
 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار