بهزاد پور: یزد قطب فوتبال ساحلی کشور است/ میرجلیلی: ما ایرانی‌ها اهل مردانگی هستیم

دروازه بان تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: یزد سه تیم در فوتبال ساحلی دارد و قطب فوتبال ساحلی ایران است.

حمید بهزادپور و مهدی میرجلیلی ۲ دروازه بان تیم ملی ساحلی کشورمان میهمان برنامه فوتبال برتر شبکه سوم سیما بودند و به سئوالات مجری این برنامه پاسخ دادند.

میثاقی: دو میهمان از یزد، یزدی که ساحل ندارد، اما بازیکن خوب فوتبال ساحلی دارد.

بهزادپور: یزد سه  تیم در فوتبال ساحلی دارد. قطب فوتبال ساحلی ایران است. امیدوارم مردم نگاه ویژه‌ای به این رشته داشته باشند.

میثاقی: چی شد در یزد به فکر فوتبال ساحلی افتادند، چون ساحل ندارد.

بهزادپور: یزد باشگاه‌های خصوصی و بازیکن ساز ساحلی دارد و الان از ده یازده بازیکن گلسا در اردوی تیم ملی شرکت می‌کنند. من از ۲۰۱۳ در اردوی تیم ملی هستم.

میثاقی: ما اول پیمان حسینی را می‌شناختیم بعد تو آمدی و دیدیدم که دروازه بان ساحلی گل می‌زند اصلا سبک عوض شد

میرجلیلی: ما سه سالی هست که در تیم ملی هستم. همه حرف‌ها را آقا حمید زدند...

میثاقی:تیم خوبی داشتیم و فقط یک دقیقه در آوردیم.

میرجلیلی: لطف مردم بوده و هست. ما همیشه به عشق مردم به زمین می‌رویم. می‌توانستیم برویم فینال ...

میثاقی: ما فقط به برزیل باختیم که در فینال ایتالیا را برد...

بهزادپور: حیف جای ایتالیا باید ما بازی می‌کردیم. بازی با برزیل شانس با این تیم بود. از مردم عذرخواهی می‌کنم که نتوانستیم برویم. فکر می‌کنم ۴۷ ثانیه مانده بود بازی تمام شود یک موقعیت داشتیم محمد معصومی گل نزد همان توپ برگشت رفت توی دروازه ما...

میثاقی: حیف شد... چندتا گل زدی؟

میرجلیلی: ۲ تا زدم.

بهزادپور: من ۳ تا گل...۷ تا پاس گل دادم.

میثاقی: چجوری است که گلر در فوتبال ساحلی اینقدر موثر است.

بهزادپور: سیستم جدید در ساحلی آمده است. قبلا دروازه بان ۵ ثانیه فرصت داشت و سیستم ۴ ثانیه آمد. دروازه بان ۴ ثانیه بیشتر وقت ندارد که تکلیف توپ را روشن کند به همین دلیل نقش دروازه بان خیلی مهم شده است. 

میرجلیلی: اکثر دروازه بان‌ها خیلی ساکن بازی می‌کنند، اما من و حمید آقا جلوی همه تیم‌ها نقش فعال داریم..

میثاقی درباره نوع گل‌هایی که دروازه بان‌ها زدند سوال کرد و بهزادپور جواب داد: تیم ایران را آنالیز می‌کنند می‌دانند بازیسازی از گلر شروع می‌شود. 

میثاقی: تیم ایران بیشترین گل را از روی قیچی زده است... حتی بیشتر از برزیل

 میرجلیلی و بهزادپور با لهجه زیبا و غلیظ یزدی تمام بازیکنان ساحلی را معرفی کردند و مبلغ قرارداد بازیکنان را گفتند که مسیگر به عنوان ستاره تیم قراردادش ۵۰۰ میلیون تومان با تیم باشگاهی است. 

میثاقی: نمی‌خواهم مقایسه کنم، اما این تیم خیلی دوست داشتنی است.

بهزادپور: تازه ۹۰ درصد قراردادمان را نگرفتیم...

میثاقی: بین رشته‌های مختلف هم مبلغ قراداد بچه‌ها پایین است.

بهزادپور: ما شغل دیگری نداریم. شغلمان همین است. به غیر سید (میرجلیلی) یکی دو تا از بچه‌ها در شرف ازدواجند بقیه بچه‌ها متاهل هستند.

میثاقی: سیصد تومان چقدر می‌شود؟ ماهی ۲۰-۳۰ میلیون تومان برای یک ورزشکار ملی پوش واقعا کم است. بازهم دم این باشگاه‌ها گرم که با این بچه‌ها قرارداد می‌بندند، اما مبلغ قرارداد‌ها کم است. ما یک لژیونر داریم...

میثاقی: به درد بخور‌ترین لیگ دنیا روسیه است و بعدش ایران. برزیلی‌ها هم به روسیه می‌آیند. قیچی زیاد زدیم در این بازی ها. دم بچه‌ها گرم. خسته نباشید می‌گویم به همه بچه‌های ساحلی

میثاقی: تیممان با اختلاف بیشترین گل را با قیچی برگردان دارد. احمدنواللهی هم اتفاقا تحت تاثیر قرار گرفته بود انگار و یک گل قیچی زد. تماشاگران ایرانی هم خیلی حمایت کردند...

بهزادپور: مسابقات بین قاره‌ای در امارات برگزار می‌شود و واقعا ایرانی‌ها خیلی ما را حمایت می‌کنند. اماراتی‌ها تماشاگران ایرانی را متاسفانه اذیت کردند. بازی با امارات به تماشاگران ایرانی بلیط ندادند و خیلی کار‌ها کردند. اسب آورده بودند، پرچم‌های بزرگ آورده بودند و همه کار کرده بودند ما را ببرند.

میرجلیلی در پاسخ به این سوال که می‌توانستیم ببازیم و دوم شویم و به برزیل نخوریم گفت: ما ایرانی‌ها اهل مردانگی هستیم و این کار‌ها را نمی‌کنیم. تیم ساحلی تاهیتی را برد و اول شد و به برزیل خورد.

میثاقی: فوتبال ساحلی عوض شده و زمانی فرشاد فلاحت زاده در ایران و اریک کانتونا در فرانسه بازی می‌کردند، اما نسل و مدل فوتبال ساحلی کاملا تغییر کرده است. قوانین فوتبال ساحلی را هم بیننده‌ها باید ببینند.

میرجلیلی درباره خوشحالی بعد از گلش گفت: مردم خیلی خوششان آمده بود. خیلی فیلم فرستادند برایم که این خوشحالی را تقلید کرده بودند و خیلی برایم جالب بود. من تا ۱۰ سالگی فوتسال بازی می‌کردم بعد رفتم فوتبال چمن، اما زمین خیلی بزرگ بود... رفتم دروازه اولین توپ را خوب گرفتم. عشق کاسیاس و بوفون را داشتم. خیلی کمک کرد که تکنیکم بالا برود و به فوتبال ساحلی ام کمک کرد.

بهزادپور: من هم فوتبال بازی می‌کردم و از اول دروازه بان بودم.

میثاقی درباره زندگی شخصی میرجلیلی پرسید و این بازیکن گفت که مجرد است و با خانواده زندگی می‌کند.

میرجلیلی گفت: دایی قهرمان ژیمناستیک است که در المپیک دانشجویی فرانسه شرکت کرد. از همان بچگی خیلی حامی من بود... من تنها پسر خانواده هستم و مادرم دوست داشتند ایران بمانم. من عاشق ماشین سنگین هستم، چون پدرم راننده ماشین هجده چرخ بودند و آرزویم اینست که یک ولوو هجده چرخ بخرم.

میثاقی: میرجلیلی درسش را مدیون بهزادپور است. گویا بچه‌ها را می‌برید دانشگاه پیام نور. تمام بچه‌های ساحلی چرا آنجا می‌روند؟

بهزادپور:، چون دانشگاه خوبی است.

 میرجلیلی: عشق ماشین سنگین دارم.

میثاقی: باید شرایط مالی بهتری بازیکنان این تیم باید داشته باشند. قدیم هم اینطوری بود و بازیکنان ساحلی شغل‌های دوم داشتند.

بهزادپور: فقط من و مرادی شغل دوم داریم، اما بقیه بچه‌ها فقط از راه فوتبال زندگی می‌کنند.

بهزادپور: بیست روز هست که فرزندم را ندیدم... پسرم تماس گرفته بود گفت باید شیرینی ببرم مدرسه گفتم بذار خودم بیام باهم بریم مدرسه

میثاقی: بیشترین درصد دیابت در یزد است به خاطر شیرینی...

میرجلیلی: شیرینی باید بخوریم. چایی نبات با شیرینی...

میثاقی: چرا روی چایی نبات تاکید داری... مردم یزد بسیار مهربان هستند و کلی پیام داده بودند تا این سوالات را بپرسیم.

بهزادپور درباره برنامه‌های آینده اش گفت: فعلا استراحت می‌کنیم تا لیگ ایران شروع شود و بعد تورنمنت‌های آسیایی و سپس جام جهانی. لیگ ایران از اردیبهشت شروع می‌شود.

میثاقی: بچه‌ها در طول سال چکار می‌کنند از فرم بدنی خارج نمی‌شوند...

بهزادپور: تمرین اختصاصی می‌کنیم.

میرجلیلی درباره خرید ماشین سنگین گفت: خودم رانندگی نمی‌کنم پدرم راننده هستند. من فقط دوست دارم پول به حسابم بیاید.

بهزادپور: این کاری نمی‌کند فقط خوب گل می‌زند.

بهزادپور در پاسخ به اینکه طرفدار کدام تیم هستند گفت: من پرسپولیسی هستم، سید (میرجلیلی) هم پرسپولیسی است.

میرجلیلی همچنین گفت: من خیلی علیرضا (بیرانوند) را دوست دارم و فیلم زندگی اش را دیدم بغض کردم. علیرضا بیرانوند خیلی نجیب است.

بهزادپور هم درباره دروازه بان محبوبش گفت: من احمدرضا عابدزاده را خیلی دوست داشتم. او ادامه داد: پاداش‌های بچه‌ها هرچند کم، ولی بعد از هربازی واریز می‌شد. امیدوارم آقای تاج بازهم حمایت کنند. ایشان قول دادند ماسه‌های مسابقات جام جهانی را به ایران بیاورند. ما در ایران این مدل ماسه را نداریم. قول دادند که در کمپ ورزشگاه آزادی ماسه را بیاورند و مجموعه خوبی درست کنند.

میرجلیلی در پایان گفت: از مردم تشکر می‌کنم. من سه سال بیشتر در این تیم نیستم. همه بازیکنان برای یک هدف به زمین می‌رویم. قهرمان آسیا شدیم و به مردم عیدی دادیم. الان هم نزدیک عید است دلمان می‌خواست عیدی بدهیم به مردم و امیدوارم همیشه مهربانیشان دنبالمان باشد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۵۹ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
اقای بهزاد پور همشهری عزیز درسته فوتبالت خیلی خوبه تو دنیا بهترینی ولی وقتی که حضورت لازم بود پشت مردمت نبودی
آخرین اخبار