بهای پایه طرح ترافیک ۷۵ هزار تومان می‌شود

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر گفت: فرمانداری با رقم ۱۰۰ هزار تومان مبلغ طرح ترافیک مخالفت کرده است.

 اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز شورا بررسی نامه‌های فرماندار تهران در خصوص اعتراض هیأت تطبیق به مصوبه تعیین عوارض تردد جهت مدیریت ترافیک و تقاضای سفر از سال ۱۴۰۳ را بررسی کردند.

محمد آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر گفت: فرمانداری با رقم ۱۰۰ هزار تومان مبلغ طرح ترافیک مخالفت کرده و این در حالی است که ما از جهت بازدارندگی این عدد را در نظر گرفتیم که برای تأمین نظر فرمانداری عدد به ۷۵ هزار تومان می‌رسد.

وی ادامه داد: فرمانداری همچنین به یکی از تبصره‌ها در مورد ضریب پلاک شهرستان انتقاد کرده است و برای شهرستان ضریب یک انتخاب شد و همچنین برای کارت‌های یکساله ۳۵ درصد تخفیف در نظر گرفتیم که فرمانداری اعلام کرده این تخفیف مانع از بازدارندگی است.

وی ادامه داد: در بند دیگر هم فرمانداری به ارتباط شهرداری و قوه قضائیه ایراد گرفته که به دلیل کمبود وقت این پیشنهاد را حذف کردیم.

افندی زاده رئیس سازمان حمل و نقل شهردار تهران گفت: در سال‌های گذشته تمامی مواد این لایحه در فرمانداری به تصویب رسیده بودو در مورد تخفیف سالانه در سال گذشته کارت به صورت یکجا به سازمان‌ها داده می‌شد که آن‌ها راحت بودند تا به پرسنل بدهند و شهرداری هم کل پول را دریافت می‌کردند.

وی ادامه داد: برای ایجاد انگیزه برای خرید سازمانی ضریب تخفیف در نظر گرفته می‌شد و اگر این انگیزه نباشد ارگان‌ها باید روزانه بخرند که هم پول خرد می‌شود و هم ارگان‌ها سرگردان می‌شوند و اگر رقم پایه هم به ۷۵ هزار تومان برسد این مشکلات حل می‌شود.

اعضای شورای شهر تهران مصوبه تعیین عوارض تردد جهت مدیریت ترافیک و تقاضای سفر از سال ۱۴۰۳ را با تغییراتی تصویب کردند.

 

برچسب ها: طرح ترافیک ، عوارض
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۲۸ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
چه ترافیک باشه چه نباشه شهرداری طرح ترافیک رو اجرا میکنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۲۷ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
طرح ترافیک هیچ ربطی به ترافیک نداره و فقط کاسبی شهرداریه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۳۱ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
درود
اصلا اینا تعطیلین اسمشون رو باید میزاشتن نوروز
آرم بازیا مال 9 نه ۷.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۰ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
تازه با منت ۷۵
آخرین اخبار