آخرین فرصت تبلیغات انتخابات ساعت ۸ صبح پنج شنبه

رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر رعایت اخلاق انتخاباتی توسط نامزد‌های انتخاباتی، گفت: فرصت تبلیغات انتخابات ساعت 8 صبح پنج شنبه دهم اسفند ماه به پایان می‌رسد.

جواد هاشمی مهر افزود: روند انتخابات در این استان به خوبی در حال انجام است و شور انتخاباتی در همه نقاط استان وجود دارد و نامزد‌ها در حال معرفی خود و ارائه برنامه هستند.
 
وی افزود: همه ملزومات مورد نیاز در اختیار فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها قرار گرفته است و آماده برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در صبح روز جمعه ۱۱ اسفند هستیم.
 
رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: از امروز دوشنبه هفتم اسفند توزیع تعرفه‌های انتخاباتی میان فرمانداری‌ها آغاز می‌شود و به تناسب واجدین شرایط رای دهنده که مرکز آمار ایران و وزارت کشور اعلام کرده تعرفه در اختیار شهرستان‌ها قرار می‌گیرد.
 
هاشمی مهر ادامه داد: آمار واجدین شرایط در انتخابات اعلام شده که ۵۸۴ هزار نفر واجد شرایط در انتخابات هستند که از این تعداد ۳۲ هزار نفر رای اولی بوده و برای اولین بار پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند.
 
وی با اشاره به اینکه نامزد‌های انتخاباتی از تشویش اذهان عمومی بپرهیزند، گفت: همه نامزد‌های انتخاباتی را پای بند به آرمان‌های نظام، انقلاب و مسائل دینی می‌دانیم و توصیه می‌کنیم رفتار‌های اخلاقی و دینی محور این افراد باشد.
 
رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد:به نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی توصیه می‌کنیم در فرصت باقی مانده تبلیغات از تخریب همدیگر خودداری کنند و تنها به معرفی خود و ارائه برنامه بپردازند.
 
هاشمی مهر با اشاره به اینکه ۸۷۲ شعبه ثابت و سیار برای انتخابات ۱۱ اسفند پیش بینی شده است، گفت: ۱۷ هزار نفر در امر برگزاری انتخابات در استان مشارکت دارند.
 
وی ابراز کرد: برای برگزاری انتخابات به یک هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو نیاز داریم که تاکنون بخشی از آنها توسط کمیته پشتیبانی انتخابات تامین شده و مابقی با مشارکت بخش خصوصی تامین می‌شود.
 
رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: نامزد‌ها تا شب گذشته فرصت داشتند نسبت به معرفی نمایندگان خود برای حضور در شعب اخذ رای و صدور کارت اقدام کنند.
 
هاشمی مهر گفت: داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تمامی هزینه‌های مصارف و مخارج را در سامانه مالی انتخابات ثبت کنند.
 
وی بیان کرد: نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی از پرداختن به مسائلی که آرامش مردم را بر هم می‌زند خودداری کنند و در مراسمات استقبال اجازه ندهند از سلاح استفاده شود.
 
رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: نامزد‌های انتخاباتی در جریان باشند که ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی و هیات‌های نظارت به جد تحرکات و فعل و انفعالات، نطق و بیانیه انتخاباتی آنها را در محافل خصوصی و عمومی زیر نظر دارند و به شورای نگهبان ارسال می‌شود و هر لحظه امکان اینکه صلاحیت آنها خدشه دار شود وجود دارد بنابراین مراقبت کرده و از بیان مسائلی که در حیطه وظایف آنها نیست خودداری کنند.
 
در مجموع ۱۰۴ نفر در انتخابات مجلس شورای اسلامی استان به رقابت می‌پردازند که ۳۳ نفر در حوزه انتخابیه گچساران و باشت، ۳۸ نفر در حوزه انتخابیه بویراحمد، دنا و مارگون و ۳۳ نفر کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده هستند.
 
انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای انتخاب ۲۹۰ نماینده برای یک دوره چهارساله و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب ۸۸ عضو این مجلس برای یک دوره هشت ساله روز جمعه ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۲ در سراسر کشور برگزار می‌شود.
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.