سینما تئاتر رامسر فردا به بهره‌برداری می‌رسد

سینما تئاتر رامسر فردا درهتل بزرگ رامسر به بهره‌برداری می‌رسد.

حسین ایزدی مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران با بیان اینکه بنای سینما تئاتر هتل رامسر که چند سالی دغدغه همه خصوصا مردم خونگرم رامسر بود آماده بهره برداری شد، گفت: سینما تئاتر رامسر فردا درهتل بزرگ رامسر به بهره‌برداری می‌رسد.

او روند دوباره سازی بنای تاریخی سینما تئاتر هتل رامسر را فنی، اصولی، علمی و هنرمندانه توصیف کرد و افزود: پس از آسیب‌های وارده در سال ۹۸ به این اثر خاطره انگیز شاید کمتر کسی فکر می‌کرد این یادمان تاریخی و خاطره انگیز دوباره سازی شود.

ایزدی گفت: در ابتدا قرار بود بنای جدید احداث شود، خوشبختانه با پی‌گیری‌های مردم و اداره میراث‌فرهنگی رامسر و برای احقاق حق همشهریان این بنا مرمت و باز زنده‌سازی شد و سالن خاطره‌انگیز سینما تئاتر هتل رامسر دوباره فرداچهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ افتتاح و به جاذبه‌های شهری این شهرستان گردشگر پذیر برمی‌گردد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران بافت تاریخی فرهنگی رامسر را بسیار ارزشمند دانست و افزود: صدمه به هر کدام از این آثار تاریخی که عناصر اصلی بافت تاریخی هستند می‌تواند بسیار مخرب باشد و در همین راستا تلاش اداره میراث‌فرهنگی رامسر در جهت حفاظت از این یادمان‌ها به پایداری این بافت باارزش ختم خواهد شد.

او صدمه به سینما تئاتر هتل رامسر را که بر اثر مشکلات فنی و تاسیساتی منجر به آسیب‌های جدی به بنای مذکور شده بود را بسیار جدی برشمرد و گفت: باید تلاش کنیم با رسیدگی مداوم و مرمت استحفاظی از صدمات احتمالی جلوگیری کنیم.

ایزدی افزود: نهاد‌هایی که متولی اینگونه بنا‌ها در بافت تاریخی شهر رامسر هستند بر اساس قانون موظف به تامین اعتبار لازم در این خصوص هستند و هر گونه عدم رسیدگی و صدمات احتمالی متوجه دستگاه مربوطه است.

ایزدی گفت: در مرمت و احیای بنای تاریخی سینما تئاتر هتل رامسر همه موارد از جمله بررسی نقشه‌های معماری و اسناد تاریخی و تحقیقات مورد توجه قرار گرفت و در نهایت پس از تایید نقشه‌های معماری به شکل اولیه این یادمان تاریخی مرمت شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار