مکاتبه سازمان بورس با خودروساز‌ها برای واگذاری سهام تودلی

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص آخرین وضعیت پذیرش شرکت‌های ایران خودرو و سایپا در بورس تهران و واگذاری سهام شرکت‌های تودلی توضیحاتی ارائه کرد.

ولی اله جعفری مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص آخرین وضعیت پذیرش شرکت‌های ایران خودرو و سایپا در بورس اوراق بهادار تهران گفت: شرکت‌های مذکور در ۴ سال از ۵ سال گذشته مشمول ماده ۱۴۱ لایحه اصلاحی قانون تجارت شده‌اند؛ بنابراین هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران تا پایان تیرماه ۱۴۰۳ به شرکت‌های خودروساز فرصت داد تا از شمولیت ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند.

او افزود: در راستای بررسی وضعیت آخرین وضعیت شرکت‌های مذکور، هیات پذیرش هر سه ماه یک بار اقدام به برگزاری جلسه با شرکت‌های ایران خودرو و سایپا و بررسی برنامه‌های آن‌ها برای خارج شدن از شمولیت ماده ۱۴۱ لایحه اصلاحی قانون تجارت می‌نماید که مشروح برنامه‌های شرکت‌های خودروساز نیز از سوی بورس تهران بر روی سامانه کدال منتشر می‌شود.

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس در خصوص آخرین وضعیت عرضه سهام تودلی شرکت‌های خودروساز و تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص واگذاری مدیریت به مردم و سهامداران شرکت‌ها نیز عنوان نمود: مطابق ماده ۲۸ دستورالعمل حاکمیت شرکتی ناشران ثبت شده نزد سازمان (مصوب ۱۸ مهر ماه ۱۴۰۱ هیات مدیره سازمان) سهام متعلق به ناشر اوراق بهادار نمی‌تواند در اختیار شرکت‌های تحت کنترل وی باشد.

به گفته وی، با شرکت‌های ایران خودرو و سایپا مکاتبه شده و بر لزوم ارائه برنامه جهت واگذاری سهام شرکت‌های تودلی تا پایان مهلت تعیین شده تاکید شده است و از نظر سازمان بورس، ماهیتاً و بر اساس ذات مقررات، سرمایه در مالکیت شرکت‌های زیر مجموعه شرکت‌های خودروسازی (سهام تودلی) از ابتدای سال آینده فاقد حق رای خواهد بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
بازنشسته مخابرات منطقه تهران
۱۳:۲۶ ۰۹ اسفند ۱۴۰۲
هر سال سود سهام اخابر را تا 5 الی 15 بهمن ماه واریز می کردند ولی اما متأسفانه هنوز هم سود سهام اخابر سال 1401 واریز نشده است.
بازنشسته مخابرات منطقه تهران
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۰ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
سلام من شب تو خیابان میخوابم چرا فیش حقوقی من را نمایش نمیدهند و عیدی مستمری بگیران تامین اجتماعی را نمیدهند. از خدا بترسید
آخرین اخبار