معاون استاندار مطرح کرد

خانواده شهدا رهبران جریان ساز انقلاب اسلامی

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: انقلاب اسلامی فراز و نشیب‌های فراوانی را طی کرده است تا به جایگاه والای امروز خود برسد، و در این میان خانواده‌های شهدا نقش پیشرو و رهبران جریان ساز را داشته‌اند.

 رضا شریفی  در همایش مادران ایرانی که با حضور همسران،مادران و فرزندان شهدا برگزار شد، اظهار کرد: ما هرچه داریم از برکت خون شهداست و به هم رزمی با فرزندان و همسران شما خانواده معزز شهدا، افتخار می‌کنم و خود را همچنان سرباز نظام اسلامی در سنگری دیگر می‌دانم.

وی افزود: ما موظفیم با انجام خدمت، و حفظ یاد و خاطره و منش شهدا و قرار گرفتن درمسیر نورانی آنان، پاسدار خون شهدا باشیم.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: نقش خانواده شهدا در مدیریت بحران‌ها خصوصاً بحران‌های اقتصادی، اجتماعی و مسائلی که دشمن در سال گذشته حادث شد، نقشی ممتاز بوده است.

وی افزود: دشمن در سال گذشته با شعار فرهنگی به میدان آمد. به تعبیر امام خامنه‌ای (مدظله العالی) تهاجم همه جانبه و با جنگ شناختی، ادراکی و ترکیبی به میدان آمد و با شعار زن زندگی آزادی هدف گذاری خود را بر روی زنان جریان ساز طول انقلاب و اسلام قرار داد.

شریفی عنوان کرد: الگوسازی که دشمن در فضای مجازی و رسانه‌ای برای ما برنامه‌ریزی می‌کند را باید بررسی کرد و دید چه چیزی را مورد هدف قرار داده است. لذا نقش روحیه ایثارگری، گذشت، بزرگی و صبوری شما نقشی بسیار ممتاز است هم برای دوستان و هم برای دشمنان.

وی افزود: دشمنان به نقش اثرگذار شما خانواده‌های شهدا پی برده‌اند. بر همین اساس است که همه جانبه دستاوردهای نظام و انقلاب اسلامی را مورد هدف قرار می‌دهند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه روحیه ایثار و شهادت و فرهنگ انتظار نشئت گرفته از جامعه مهدوی (عج) یکی از بالاترین دستاوردهای ما است، بیان کرد: دشمن همواره با علم به این موضوع به آن حمله می کند و ولایت را مورد هدف قرار می‌دهد. در واقع این به معنای مهندسی معکوس ارکان ممتاز و سازنده نظام اسلامی است.

وی اذعان کرد: باید سوال پرسید که مگر در بسیاری از کشورهای مدعی حقوق بشر، آزادی و دموکراسی انتخابات برگزار نمی‌شود؟ چرا آنها هدف قرار نمی‌گیرند؟ چرا از انتخابات آنها سخنی گفته نمی‌شود و مورد هجمه قرار نمی‌گیرند؟ چرا به جمهوری اسلامی ایران به صورت همه جانبه تهاجم صورت می‌گیرد؟

وی افزود: معلوم است که راه ما، راهی ممتاز و در مسیر انتظار و نورانی است که باید به آن برسیم. به اهداف متعالی که از اهداف همه پیامبران بوده و از آرمان‌های همه ائمه و شهدا بوده است.

شریفی تصریح کرد: شما خانواده شهدا به آنچه گفته‌اید عمل کرده‌اید و پایبند بوده‌اید. ما نیز با پرهیز از شعار گرایی، رفتار و گفتارمان یکسان باشد و قدردان روحیه خانواده شهدا باشیم.

وی افزود: دشمن در فضای مجازی تلاش می‌کند تا بزرگان نظام و صاحبان این نظام را که شما خانواده‌های شهدا هستید را به گونه‌ای دیگر مهندسی کند به گونه‌ای که القا کند که شما با کف جامعه و میدان فاصله دارید در حالی که اینگونه نیست.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: از خداوند متعال و روح بلند و مطهر شهدا خواسته‌ایم به ما توفیق دهد تا به آنچه بر زبان می‌آوریم عمل کنیم. و خداوند را ناظر و شاهد قرار می‌دهیم که در مسیری هستیم که شرمنده شما خانواده معزز شهدا و مردم خوب سیستان و بلوچستان قرار نگیریم.

وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان به واسطه ظرفیت‌های بی‌نظیر خود محروم نیست در واقع این استان مقداری عقب ماندگی به لحاظ فهم از ظرفیت‌های موجود و عدم همپوشانی نخبگانی دارد که باید آن را اصلاح کنیم تا شرمنده خون پاک شهدا نباشیم.

شریفی اذعان کرد: باید عقب ماندگی‌ها را جبران کنیم چرا که معتقدیم به لطف خدا و دعای خاص شما خانواده‌های معزز شهدا این توان را داریم. این استان ظرفیت‌های مناسب و بالایی دارد که توان پوشش بسیاری از استان‌های دیگر را هم دارد.

وی ادامه داد: ما در هیچ استانی به این میزان روحیه ایثار، شهادت و از خود گذشتگی خصوصاً در میان خانواده‌ها را نداریم. بر همین اساس به این پشتوانه معنوی افتخار می‌کنیم.

         

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار