کندی پرداخت تسهیلات روند اجرای ساخت مسکن را کم‌رونق می‌کند

معاون مسکن شهری گفت: روند پرداخت تسهیلات ساخت در برخی شهر‌ها کند بوده و باید طبق برنامه هفتم به سمت افزایش سرمایه بانک‌های همراه برویم.

حمیدرضا سهرابی معاون مسکن شهری بنیاد مسکن در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران گفت: در حال حاضر روند اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن در کشور اگر به سمت کندی پیش می‌رود به دلیل عدم پرداخت تسهیلات ساخت ۵۵۰ میلیون تومانی است و همین امر باعث می‌شود که سرعت اجرای پروژه‌های مسکونی در شهر‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر تسریع نشود.

وی افزود: دولت باید هرچه سریعتر برنامه‌ریزی لازم برای پرداخت تسهیلات ۵۵۰ میلیون تومانی را توسط بانک‌ها انجام دهد و در غیر این صورت نمی‌توان امیدی داشت که ۲ میلیون پروژه نهضت ملی مسکن در کل کشور با سرعت اجرایی شود.

سهرابی اظهار کرد: در شهر‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر هم روند اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن متناسب با همکاری بانک‌ها خواهد بود و بانک مرکزی باید این موضوع را پیگیری کند که اگر بانکی همکاری نکند اعتبارات آن‌ها کاهش پیدا کند و اگر بانکی همراه باشد سرمایه‌های آن‌ها افزایش پیدا کند.

او گفت: ساخت و اجرای پروژه‌ها در تمامی بخش‌ها تنها منوط به همکاری بانک‌ها و پرداخت تسهیلات ساخت و در نتیجه اقساط و آورده متقاضیان خواهد بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار