بازدید رئیس کل دادگستری هرمزگان از هیئت نظارت بر انتخابات 

در راستای دستورات رئیس قوه قضاییه ، رئیس کل دادگستری هرمزگان از هیئت نظارت بر انتخابات استان هرمزگان بازدید کرد.

در راستای دستورات رئیس قوه قضاییه به مقامات قضایی برای کمک به برگزاری هرچه سالم‌تر و امن‌تر انتخابات، مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان به همراه جمعی از مسئولان قضایی از هیئت نظارت بر انتخابات استان هرمزگان بازدید کرد. 

رئیس کل دادگستری هرمزگان در حاشیه این بازدید گفت: از روز پانزدهم مرداد ماه امسال و آغاز فرآیند انتخابات دستگاه قضایی همزمان با سراسر کشور گام به گام در تمامی مراحل در کنار هیئت‌های نظارت و اجرایی، وزارت کشور و فرمانداری‌ها، تدابیر لازم اتخاذ شده است.

وی در ادامه افزود: در استان هرمزگان نیز هم در خصوص وظایف خاصی که به موجب قانون برای دستگاه قضایی پیش‌بینی شده و هم در حوزه وظایف عمومی دستگاه قضایی استان، به موقع و به نحو احسن اقدامات ویژه ای صورت گرفته است.

 قهرمانی گفت: در استان هرمزگان هم در حوزه صیانت و آموزش و هم در راستای پیشگیری، تمهیدات لازم اندیشیده شده است و در راستای تأکیدات روز گذشته ریاست قوه قضاییه مبنی بر لزوم همکاری در برگزاری انتخابات و تأمین امنیت و سلامت آن امروز بازدیدی از هیئت نظارت بر انتخابات استان هرمزگان داشتیم و ضمن بررسی مسائل با مسئولان مربوطه به تبادل نظر پرداختیم تا انتخاباتی سالم و امن و پرشور را در استان هرمزگان شاهد باشیم.

وی افزود: در استان هرمزگان ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی از ماه‌ها قبل فعال بوده و هم در حوزه آموزش به نامزدهای انتخاباتی و هم در حوزه صیانت و پیشگیری اقدامات به موقع انجام شده است. 

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: در تمامی حوزه‌های انتخابیه شعب ویژه و قاضی ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی جهت رسیدگی خارج از نوبت به جرائم و تخلفات انتخاباتی تعیین شده است.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان تأکید کرد: طبق دستور ریاست قوه قضاییه به ویژه در روز برگزاری انتخابات همه دادستان‌ها و قضات کشیک به نحو مستمر در محل کارشان حضور خواهند داشت و گزارش‌ها و شکایت‌های واصله را بلافاصله مورد رسیدگی قرار می‌دهند تا با توجه به تأکیدات ریاست محترم قوه قضاییه جرم نتواند اثری بر سلامت انتخابات بگذارد.

بازدید رئیس کل دادگستری هرمزگان از هیئت نظارت بر انتخابات 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.