انتخابات پایه تحول در کشوراست

استاندار آذربایجان شرقی انتخابات را پایه تحول در کشور عنوان کرد و برحضور پرشور مردم در انتخابات پیش رو تاکید کرد.

رحمتی در جلسه ستاد انتخابات استان با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی، هیچ امری وجود ندارد که مراجعه به رای مردم در آن بدون تاثیر باشد گفت:استقرار دولت‌های مختلف با سلایق و افکار متفاوت در ۴۵ سال اخیر نشان دهنده این است که تعیین کننده همه انتخابات همین مردم بوده و آن‌ها هستند که دولت‌ها را انتخاب می‌کنند و انتخابات همواره با صحت و سلامت کامل برگزار شده و انتخابات اینده حضور پرشورشان تعین کننده خواهد بود.

وی بر سلامت سیستم انتخابات در جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد و گفت: سیستم انتخابات در جمهوری اسلامی ایران به گونه‌ای طراحی و تعریف است که در آن جا به جایی رای، تغییر یا تقلب امکان پذیر نمی‌باشد.

وی افزود:مجریان انتخابات همه از بدنه مردمی بوده و از بین مردم انتخاب می‌شوند و مسئولین نیز به عنوان بستر سازان انتخابات هستند.

نماینده عالی دولت در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه مجریان و برگزارکنندگان تمام بستر‌های لازم را برای برگزاری یک انتخابات سلام فراهم کرده اند، گفت: امیدوارم با تلاش مجریان انتخابات و با توجه به چهار مولفه تاکیدی مقام معظم رهبری شاهد یک انتخابات بسیار با شکوه باشیم.

رحمتی ادامه داد: بنا به تاکید مقام معظم رهبری، رای حق الناس است و اگر مردم احساس کنند مجریان انتخابات کاملا بی طرف هستند و یک فضای سالم و رقابتی را فراهم نموده اند، در مشارکت آن‌ها تاثیرگذار خواهد بود.

وی تاکید کرد: راضی نیستیم مجریان انتخابات در این رویه، علیه یا له کاندیدایی سوگیری داشته باشند.

وی هر گونه بی قانونی و رفتار‌های خشن احتمالی در تبلیغات انتخاباتی را خط قرمز دانست و افزود: فرمانداران در شهرستان‌ها در برابر رفتار‌های غیرقانونی، غیر اخلاقی و خشن به هیج وجه کوتاه نیایند که این‌ها خط قرمز ماست.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه انقلاب اسلامی همواره بر روی مردم سالاری دینی تاکید دارد افزود: مردم به رغم گلایه‌هایی که در حوزه‌های اقتصادی و معیشتی دارند، در رویداد‌های مختلفی همچون ۲۲ بهمن و انتخابات، پایبندی خود به این نظام را و انقلاب را به بهترین شکل ممکن نشان داده اند.

رحمتی ضمن قدردانی از داوطلبان برای حضور در انتخابات گفت: از داوطلبان انتخابات می‌خواهیم قانون و اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند و در فضای انتخاباتی خود را به چهار مولفه مورد تاکید مقام معظم رهبری مشتمل بر امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت ملتزم بدانند و حرکتی انجام ندهند که در مشارکت مردم تاثیر منفی بگذارد و رقابت را زیر سوال برود.

وی توصیه‌هایی هم به هواداران نامزد‌ها کرد و گفت: مردم به هیچ وجه بی اخلاقی در انتخابات را نمی‌پذیرند و مردم آگاه، باهوش، با بصیرت و انقلابی آذربایجان شرقی همواره با رفتار و عملکرد خود نشان داده اند که همواره با ادب ترین، با اخلاق‌ترین و با هوش‌ترین مردم هستند و ما قدردان آن‌ها هستیم.

وی به اقدامات خوب دولت در زمینه سازی برای برگزاری انتخابات نیز تاکید کرد و افزود: یکی از افتخارات دولت این است که امکانات دولتی تبلیغات را به صورت مساوی برای همه داوطلبین آماده کرده و جهت استفاده در اختیار آن‌ها قرار داده و این ابتکار دولت سیزدهم است که برای کاهش هزینه‌های انتخاباتی کاندیدا‌ها این برنامه ریزی را انجام داده است.

استاندار آذربایجان شرقی از احزاب و گروه‌های سیاسی خواست تا در چارچوب قانون، طرفداران، اعضا و هوارادن خود را به مشارکت در انتخابات دعوت کنند و در یک فضای گفتگو، تعاملی، تبیینی و تبلیغی وظایف خود را انجام دهند تا انتخابات به نحو احسن برگزار شود.

در این جلسه همچنین فاتح فرماندارتبریز وفرمانداران شهرستان‌ها واعضای جلسه ستاد انتخابات استان از آمادگی کامل آذربایجان شرقی برای برگزاری یک انتخابات سالم و باشکوه خبر دادند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار