رئیس پلیس پیشگیری فراجا مطرح کرد؛

ارائه آموزش‌های انتظامی به حافظان صندوق رای/ بستری امن برای شرکت در انتخابات فراهم است

سردار مویدی گفت: تیم‌های آموزشی پلیس پیشگیری فراجا با حضور در کلانتری و پاسگاه‌های استان‌ها، نحوه مدیریت انتظامی انتخابات و شعب اخذ رای را آموزش داده‌اند.

سردار علی مویدی رئیس پلیس پیشگیری فراجا گفت: کارکنان انتظامی علاوه بر عمل به وظیفه اجتماعی و شرکت در انتخابات، در فرآیند تامین امنیت صندوق‌های اخذ رای نیز ایفاگر نقش ارزنده‌ای هستند. پلیس پیشگیری فراجا، بازآموزی کارکنان کلانتری و پاسگاه‌ها، کارکنان یگان‌های امداد، ایستگاه ایست و بازرسی و ... را در راستای مدیریت انتظامی شعب اخذ رای در دستورکار قرار داده است.

وی ادامه داد: مجموعه کارکنان رده‌های تابعه پلیس پیشگیری در سراسر کشور همچنان در خط مقدم حراست و حفاظت از صندوق‌های اخذ رای قرار دارند لذا به منظور ارتقاء اثربخشی امور انتظامی و امنیتی انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری تیم‌های آموزشی پلیس پیشگیری فراجا به انتظامی استان‌ها اعزام شده و آموزش‌های مرتبط با اصول و فنون مدیریت انتظامی انتخابات را به صورت میدانی، علمی و عملی به حافظان صندوق‌های اخذ رای ارائه می‌دهند.

مویدی سرفصل‌های آموزشی پیش بینی شده برای این کارکنان را شامل مجموعه اقدامات مدیریتی قبل از آغاز زمان رای گیری تا خاتمه رای گیری برشمرد و گفت: در طی این دوره‌های آموزشی کارکنان با وظایف پیش‌بینی شده در خصوص صندوق‌های اخذ رای سیار، ثابت، رای دهندگان، امور انضباطی، امور اطلاعاتی و امنیتی به صورت تئوری و عملی آشنا می‌شوند.

رئیس پلیس پیشگیری فراجا ادامه داد: سرپرست تیم‌های آموزشی پلیس پیشگیری فراجا از افسران ارشد، مجرب و حرفه‌ای در امور انتظامی امنیتی انتخاب شده، که کارکنان انتظامی محافظ صندوق‌های اخذ رای و سایر کارکنان تیم‌های کشف و خنثی سازی و ایستگاه‌های ایست و بازرسی را با نحوه شناسایی و خنثی‌سازی بسته‌های مشکوک، تله‌های انفجاری و مدیریت و کنترل اجتماعات و اغتشاشات غیر قانونی و احتمالی به صورت علمی و تمرین سناریو‌های از پیش تعیین شده آشنا می‌کنند.

 مویدی با تاکید بر اینکه مبنای اقدام و عمل پلیس پیشگیری انتظامی استان‌ها اطلس‌های تهیه شده در هر استان است که به صورت مستمر به‌روزرسانی می‌شود تا اشراف انتظامی کارکنان نیز ارتقاء یابد، خاطرنشان کرد: بحمدالله و به فضل خداوند متعال و تلاش کارکنان نیروی انتظامی بستر امن برای شرکت مردم در انتخابات فراهم شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار