بعد از ۲۸ ساعت عملیات جستجو صورت گرفت؛

نجات جان ۳ صیاد در آب های دریای عمان

معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از نجات جان سه صیاد یک قایق صیادی با هماهنگی مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار و همکاری شناور همیار ناجی در آب های دریای عمان خبر داد.

سید احمد هاشمی  بیان کرد: این قایق صیادی که از دو روز قبل با ۳ نفر سرنشین در فاصله ۱۳۵ مایلی از بندر چابهار در حال صید بود به علت خرابی موتور و وضعیت جوی نامساعد، در دریا سرگردان بود.

وی افزود: این شناور از بندر صیادی پزم برای صید به این محدوده رفته بود که عملیات نجات با هماهنگی MRCC چابهار و با همکاری همیاران ناجی بعد از ۲۸ ساعت عملیات جستجو و نجات با موفقیت به پایان رسید و هر سه نفر سرنشین این قایق در سلامت کامل، نجات یافتند.

 این مقام مسئول به فرماندهان و خدمه شناورهای سنتی و لنج ها توصیه کرد: حتما صیادان در زمان اعزام به صید از اطلاعات هواشناسی دریایی با شماره تماس ۰۵۴۳۵۳۲۱۴۱۵ مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی اطلاع حاصل نمایند و به صیدگاه های مشخص اعزام شوند و اطلاعات منطقه صید را در اختیار مالک شناور قرار دهند و تجهیزات ایمنی از قبیل لایف رافت، حلقه نجات و جلیقه نجات به تعداد پرسنل شناور به همراه داشته باشند.

منبع: ایسنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار