حضور پرشور رای‌اولی‌ها در حسینیه امام خمینی (ره)

رهبر انقلاب: اگر انتخابات ضعیف برگزار شود، همه ضرر می‌کنند

جمعی از رأی اولی‌ها و خانواده‌های شهدا صبح امروز نهم اسفندماه با رهبر انقلاب دیدار کردند.

در آستانه برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، جمعی از رأی‌اولی‌ها و خانواده‌های معظم شهدا، صبح امروز چهارشنبه ۹ اسفندماه با حضور در حسینیه امام خمینی رحمه‌الله، با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

نوجوانان رای‌اولی که با حضور خود در حسینیه امام خمینی (ره) حال و هوای آن را متفاوت کرده بودند، در آغاز این دیدار سرودی را در وصف حضور رای‌اولی‌ها در انتخابات به صورت دسته‌جمعی مقابل رهبر انقلاب بازخوانی کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ابتدای سخنرانی خود در این دیدار، انتخابات قوی و پرشور را یکی از ارکان اداره درست کشور عنوان کردند و فرمودند: چنین انتخاباتی یکی از ارکان اصلی پیشرفت کشور و یکی از مهمترین وسایل رفع موانع پیشرفت کشور است.

رهبر انقلاب در ادامه با بیان اینکه "انتخابات باید پرشور و پرجمعیت باشد"، خاطرنشان کردند: حضور مردم پای صندوق‌های رای نشانه حضور ملت در صحنه‌های مهم اداره کشور است. این برای کشور ثروت بزرگی است و ما اگر بتوانیم به دنیا نشان دهیم که ملت در صحنه‌های مهم و تعیین‌کننده حضور دارد، کشور را نجات داده‌ایم و پیش برده‌ایم. اگر انتخابات قوی بود، منتخب هم قوی خواهد بود. اگر ما در انتخابات مجلس حضور قوی داشته باشیم، مجلس قوی کارهای بزرگ می‌تواند انجام بدهد، قدمهای بلند می‌تواند بردارد. بنابراین انتخابات قوی نتیجه‌اش پیشرفت کشور است، نتیجه‌اش سود بردن کشور است، برداشتن مشکلات کشور است.

بعضی‌ها در داخل به انتخابات بی‌التفاتی می‌کنند
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانشان با انتقاد از کم‌اهمیت شمردن انتخابات فرمودند: من احدی را متهم نمی‌کنم اما به همه یادآور می‌شوم ما باید به انتخابات از زاویه منافع ملی نگاه کنیم نه از زاویه‌های جناحی و گروهی. اگر انتخابات ضعیف باشد همه ضرر می‌کنند. هر کسی که ایران، ملت و امنیت خود را دوست دارد بداند اگر انتخابات ضعیف برگزار شود هیچکس سود نمی‌برد و همه ضربه می‌خورند. دولتهایی هستند در دنیا که چهارچشمی مراقب مسائل کشورند، مراقب مسائل ایرانند. آمریکا، سیاستهای غالب بر اروپا، سیاستهای صهیونیستها، سیاستهای سرمایه‌داران و کمپانی‌داران بزرگ دنیا، این سیاستها متوجه ایرانند. می‌خواهند ببینند اینجا چه خبر است. این ناظران سیاسی از همه بیشتر از حضور مردم میترسند، از قدرت مردمی بیمناکند و ملاحظه می‌کنند. چرا؟ چون قدرت مردمی را دیده‌اند. دیده‌اند که اگر این ملت در صحنه حضور پیدا بکند، حتماً بر مشکل غلبه پیدا می‌کند. این پشتوانه‌ی امنیت ملی ماست. قدرت ملی پشتوانه‌ی امنیت ملی است. اگر دشمن احساس کند شما توانایی ندارید، ملت ایران قدرتی ندارد، همه نوع امنیت شما را تهدید خواهد کرد. امنیت ملی همه چیز است. اگر امنیت نباشد، هیچ چیز نیست. دشمن با قدرت ملی ما مخالف است. پس هر چیزی که نشانه‌ی قدرت ملی است، با آن مخالفت می‌کنند از جمله با انتخابات.

رای ندادن هیچ فایده و دستاوردی ندارد
رهبر انقلاب سپس تاکید کردند: کسانی ممکن است به هر دلیلی نتوانند در انتخابات شرکت کنند، با آنها حرفی نداریم. اما کسانی که اظهار بی‌میلی به انتخابات می‌کنند و دیگران را به عدم حضور تشویق می‌کنند، قدری بیشتر فکر کنند. رای ندادن هیچ دستاورد و فایده‌ای ندارد و مشکلی از کشور حل نمی‌کند. این صندوق رأی، این انتخابات آسان به میان کشور ما و ملت ما نیامده، از این حرفها نبود، از این خبرها نبود. یک مدتی که استبداد مطلق بود؛ بعد هم که ظاهرا انتخابات وجود داشت، انتخابات فقط ظاهری بود، هیچ باطنی نداشت؛ یعنی لیستها را در دربار و حتی در سفارتخانه‌های خارجی بعضاً تنظیم می‌کردند. اینکه مردم بروند با انگیزه، با شناخت، با ایمان، با توقع، با امید بروند پای صندوق ر‌أی بیاندازند، این آسان به دست نیامده؛ خیلی برای این کار مجاهدت شده در این کشور. حالا شروع مجاهدات البته از بعد از مشروطه به این طرف است لکن حرکت عمده‌ی مجاهدات و مبارزات در نهضت امام بزرگوار و نهضت اسلامی است که مردم پشت‌سر امام قرار گرفتند و این راه را طی کردند. 

چگونه از میان نامزدها، اصلح را انتخاب کنیم؟
ایشان در ادامه به بیان ویژگی‌های نامزد اصلح پرداختند و فرمودند: اصلح کسی است که در تقید به دین و عمل به دین بهتر و جلوتر از دیگران باشد؛ اصلح کسی است که نسبت به استقلال کشور و آویزان نشدن کشور به قدرت‌ها اصرار بیشتری داشته باشد؛ اصلح کسی است که به مبارزه با فساد به صورت جدی اعتقاد بیشتری داشته باشد؛ اصلح کسی است که حاضر است منافع شخصی خودش را به پای منافع ملی قربانی کند. هر کسی این خصوصیات را داشته باشد اصلح است.

خودسوزی افسر آمریکایی نتیجه فضاحت سیاست‌های غرب است
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از دیدار با رای‌اولی‌ها، با اشاره به حوادث اخیر در عرصه بین‌الملل، خودسوزی اخیر یک افسر آمریکایی را نتیجه فضاحت سیاست‌های غرب در ماجرای غزه دانستند و تاکید کردند: فضاحت سیاست‌های ضدبشری غرب در خصوص غزه به جایی رسیده است که یک افسر نیروی هوایی آمریکا خودش را آتش می‌زند؛  یعنی حتی برای جوانی که در آن فرهنگ تربیت شده هم این ماجرا (نسل‌کشی غزه) سنگین است و وجدان او را آزرده می‌کند. البته بجای یک نفر، هزار نفر باید خودشان را آتش می‌زدند اما غرق در فساد بودن اجازه این کار را نمی‌دهد.


حسینیه امام خمینی (ره) در قرق رای‌اولی‌ها


سرود دسته‌جمعی رای‌‌اولی‌ها در حسینیه امام خمینی (ره)

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۹
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۵۰ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
جان فدا ❤️ ما رائ میدهیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۵۷ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
هر کس نسبت به کشورش ، خاک و آب و ملت و منافع مملکتش
غیرت داره حتما رای میده
چون غیرت شرف می یاره
و غیرت و شرف باعث میشه اگر کس و ناکس ، اجنبی و بیشرف
به خاک ، آب ، مرز و ناموس این مملکت حتی خواب دست درازی رو نیت کرد ببینه قطعش کنیم نزاریم عمرا حتی خوابشم ببینه

با شرفها ، با غیرتها ، رای میدن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۲۰ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
ایرانی حق رأی دارد ورأی می دهد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۴۲ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
ما برای این که ایران گوهری تابان بماند خون دلها خورده ایم‌، پس به عشق ایران رأی می دهیم ،عشق است ایران عشق
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۱۵ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
هر کس امنیت خود و خانواده اش را میخواهد، رای دهد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۱۲ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
من رای میدم حتما.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۹ ۰۹ اسفند ۱۴۰۲
رأی می دهیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۷ ۰۹ اسفند ۱۴۰۲
همه با هم برای ایران رأی می دهیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۴۷ ۰۹ اسفند ۱۴۰۲
به عشق رهبر عزیزم و شهدای عزیزم رأی می دهیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۰ ۰۹ اسفند ۱۴۰۲
ارتش سایبری بدجوری سوخته
Iran (Islamic Republic of)
علیرضا
۱۷:۰۸ ۰۹ اسفند ۱۴۰۲
رای می‌دهم حتی اگر مجبور شوم از خانه تا صندوق رای سینه خیز بروم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۱۷ ۰۹ اسفند ۱۴۰۲
??????????????????????????????
Iran (Islamic Republic of)
ق
۲۰:۲۹ ۰۹ اسفند ۱۴۰۲
خدای نکرده معلول هستی ؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۹ ۰۹ اسفند ۱۴۰۲
فقط مراقب خودت باش??
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۴ ۰۹ اسفند ۱۴۰۲
رای دادن یعنی مشارکت در سرنوشت و آینده خود یعنی مدیریت و برنامه ریزی برای آینده

البته به شرط اینکه کاندیداها فاسد و خود خواه و خود بین و ضد ملت نباشند .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۱۳ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
احسنت. سربلند باشید ان شاا... .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۲۶ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
صندوق بگو بیارن در خونه ات اذیت نشی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۴۷ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
دمت گرم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۶ ۰۹ اسفند ۱۴۰۲
ما که از اول ضرر کردیم
آخرین اخبار