۴۳ مجوز زیست محیطی در لرستان صادر شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: ۴۳ مجوز زیست محیطی ماده ٢٣ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت برای طرح‌های ملی و استانی در دولت سیزدهم صادر شد.

 علی سالاروند روز چهارشنبه بیان کرد: دستورالعمل اجرایی ماده ۲۳ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت توسط سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شده است.

وی اظهار داشت: به موجب این ابلاغیه تمام دستگاه‌های اجرایی استانی مکلف هستند جهت پیشنهاد طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای (اعم از جدید و یا طرح‌های دارای مجوز ماده ۲۳ واجد تغییرات در مشخصات اصلی) قبل از مبادله موافقت نامه با رعایت ضوابط مندرج در مفاد دستورالعمل اجرایی مزبور نسبت به اخذ مجوز ماده ۲۳ از محیط زیست و پدافند غیرعامل اقدام کنند.

سالاروند افزود: در واقع مجوز زیست محیطی ماده ٢٣ برای طرح‌های ملی و استانی به نوعی مجوز تامین مالی این پروژه‌ها از طرف سازمان برنامه و بودجه کشور است که باعث آبادانی و پیشرفت استان می‌شود و این طرح‌ها که در حوزه‌های سد سازی، احداث جاده‌های مهم مواصلاتی، شهرسازی، ایجاد زیرساخت‌های ورزشی و رفاهی، فاضلاب شهری و اداری هستند با این مجوز‌های تامین اعتبار اجرا خواهند شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به صدور ۴۳ محوز زیست محیطی (ماده ۲۳) در استان گفت: مجوز طرح سد و نیروگاه تنگ معشوره نیز صادر شده است که شهرستان‌های کوهدشت، چگنی، رومشکان و دلفان از مواهب آن منتفع خواهند شد.

سالاروند اظهار داشت: همچنین مجوز ماده ۲۳ طرح کنارگذر غربی شهر خرم آباد نیز به منظور کاهش بار ترافیکی وارد شده در مرکز استان صادر شده است..

 

برچسب ها: محیط زیست ، مجوز
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار