از ابتدای اردیبهشت تاکنون ثبت شده است؛

مشارکت ۲۴۵ هزار سهامدار در پذیره‌نویسی الکترونیکی حق تقدم‌ها

مدیریت سامانه‌های خدمات ارزش افزوده شرکت سپرده گذاری مرکزی خبر از مشارکت ۲۴۵ هزار سهامدار در پذیره نویسی حق تقدم برخط برای ۵۲ نماد داد.

نیما قجری، مدیریت سامانه‌های خدمات ارزش افزوده شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: از ابتدای شروع پذیره نویسی حق تقدم به صورت برخط سهامداران ۵۲ نماد، پذیره نویسی حق تقدم خود را به صورت آنلاین انجام داده اند.

این مقام مسئول گفت: از ابتدای اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ همزمان با بهره برداری پذیره نویسی حق تقدم به صورت برخط که امکان واریز مبالغ حق تقدم و ارائه گواهی پذیره نویسی به صورت برخط را فراهم نموده است، تا به امروز ۲۴۵ هزار سهامدار از طریق درگاه ذی نفعان بازار سرمایه به صورت برخط و الکترونیک در این فرآیند مشارکت داشته اند.

او افزود: سهامداران این ۵۲ شرکت در مجموع تقریبا ۱۵ هزار و پانصد میلیارد ریال نقدینگی را به بازار سرمایه تزریق کرده اند. از این مبلغ ۱۱ هزار میلیارد ریال از طریق مطالبات و ۴ هزار و پانصد میلیارد ریال به صورت نقدی جذب بازار سرمایه شده است.

قجری بیان کرد: در این بین سهامداران شرکت معدنی و صنعتی گل گهر (کگلح) با ۳۵ هزار سهامدار مشارکت کننده، شرکت پخش البرز (پخشح) با ۲۵ هزار سهامدار مشارکت کننده و شرکت معدنی‌وصنعتی‌چادرملو (کچاد) با ۲۲ هزار سهامدار مشارکت کننده بیشترین مشارکت از نظر تعداد سهامداران را داشته اند. همچنین سهامداران شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با مجموع مشارکت تقریبی ۵ هزار میلیارد ریالی از محل مطالبات و آورده نقدی، شرکت پخش البرز با ۲ هزار میلیارد ریال و شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با ۱.۳ هزار میلیارد ریال در جایگاه اول تا سوم جدول مشارکت کنندگان برخط پذیره نویسی حق تقدم ایستاده اند.

او می‌گوید: با توجه به امکان واریز مبالغ بیش از ۱۰۰ میلیون تومان برای کلیه سهامدارن حقیقی و حقوقی جهت مشارکت در فرآیند پذیره نویسی برخط و سهولت استفاده از این امکان پیش بینی میشود نرخ مشارکت و همچنین تعداد مشارکت کنندگان از طریق زیرساخت‌های پذیره نویسی حق تقدم به صورت آنلاین رشد مناسبی داشته باشد.

قجری افزود: همچنین پیش بینی می‌شود با اضافه شدن امکان واریز مبالغ از طریق واریز شناسه دار به صورت آفلاین، سبدگردان‌ها و انواع دیگری از سهامداران بازار سرمایه تعداد مشارکت کنندگان و مبالغ واریزی آنلاین رشد چشمگیری را داشته باشد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار