رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات کهگیلویه و بویراحمد:

سلفی گرفتن با برگه های اخذ رای ممنوع است

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تصویر برداری و سلفی گرفتن با برگه های اخذ رای ممنوع است.

سید مهدی جوکار سه شنبه شب در نشست توجیهی مشترک بازرسان وزارت کشور، نمایندگان فرماندار و هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان بویراحمد، در یاسوج اظهار کرد: انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری است و باید انتخاباتی در تراز نظام جمهوری اسلامی برگزار شود، مهمترین رکن برای برگزاری انتخابات همدلی بین همه ما است.

وی با بیان اینکه تصویر برداری و سلفی گرفتن با رای ممنوع است به این دلیل که این اقدام در ادوار مختلف رایج بوده و فرد برای اینکه ثابت کند که رای داده از خود عکس و یا فیلم می گرفت، در صورتی که رای باید آزادانه باشد، افزود: افراد دارای گرایشات سیاسی فردی هستید اما قرار هست یک روز این سلایق و گرایش ها را کنار بگذاریم و انتخابات را به خوبی مدیریت کنیم.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: همه ما باید اراده جدی برای اجرای قانون داشته باشیم اگر در یک صندوقی که هیئت بازرسی بخواهد بازشماری کند، خدشه ای به آن وارد باشد، بدون تعارف آن صندوق را باطل اعلام می کنند.

فرماندار بویراحمد نیز گفت: وظیفه ما این است که شعبه اخذ رأی را مدیریت کنیم، نگاه به انتخابات نگاه راهبردی است، مشارکت انتخاباتی یک اقدام مقدس است اگر با قصد قربت به موضوع نگاه کنیم، همه ما در این عملیات کلی و مقدس به هر میزان شریک هستیم.

مهدوی مطلق با بیان اینکه پذیرش مسئولیت برای برگزاری انتخابات کار طاقت فرسایی است، افزود: اگر زاویه نگاهمان را محدود شود که چه کسی برنده می شود، اجر و پاداش ما در این کارزار تقلیل خواهد یافت.

فرماندار بویراحمد گفت: همه ما ممکن است وابستگی های سیاسی به کاندیداهای انتخابات داشته باشیم، که این وابستگی ها جای خود را دارد، اما اگر حرکتی خلاف قانون در راستای موفقیت یک شخص بخواهیم انجام دهیم، هم در دنیا و هم آخرت پاسخگو هستیم و این دور از شأن همه شما است.

رئیس هیئت بازرسی شهرستان بویراحمد گفت: روی هر صندوق یک بازرس و هر ۱۵ شعب اخذ رأی یک سربازرس و یک بازرس ویژه در شهرستان بویراحمد و هیئت بازرسی نیز در بخشداری بویراحمد مستقر هستند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.