بهادری جهرمی در حاشیه جلسه هیئت دولت:

بیش از ۱۵ میلیون خانوار از طرح کالابرگ استفاده کرده‌اند

سخنگوی دولت گفت: طبق گزارش وزیر کار، حدود ۷۵ درصد مشمولین طرح کالابرگ از این طرح استفاده کردند که شامل بیش از ۱۵ میلیون خانوار می‌شود.

علی بهادر جهرمی، سخنگوی دولت صبح چهارشنبه نهم اسفند ۱۴۰۲ در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به نزدیک بودن ایام نوروز و سفر‌های مردم در این تعطیلات، ستاد سفر جلسات خود را شنبه آغاز خواهد کرد و حدود ۲۴ دستگاه با این حوزه مرتبط هستند و موضوعات دنبال می‌شود.

وی همچنین اظهار کرد: طبق گزارش وزیر کار، مردم از طرح کالابرگ الکترونیکی استقبال گسترده داشتند و حدود ۷۵ درصد مشمولین از این طرح استفاده کردند که شامل بیش از ۱۵ میلیون خانوار می‌شود.

وی همچنین اظهار کرد: نرخ تورم تولیدکننده همچنان شیب کاهشی خود را حفظ کرده است و تورم تولید کننده به ۲۸ درصد کاهش پیدا کرده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
اعتراض به بانک مرکزی و وزیر اقتصاد
۱۳:۰۹ ۰۹ اسفند ۱۴۰۲
دلیل منفی شدن بورس موارد زیر است:
1- حتما در رسانه ها و گروههای بورسی پیگیر حذف ارز ترجیحی و ارز نیمایی و تک نرخی شدن ارز باشید تا جلوی فساد مسئولان گرفته شود.پیگیر حذف سودهای بانکی 30 درصدی و حتی 23 درصدی باشید.نرخ بهره باید بیاد 15 درصد تا تولید رشد کند.پیگیر اصلاح نرخ تسعیر ارز باشید که فساد درست کرده.نرخ خوراک و گاز صنایع باید طبق یک فرمول ثابت برای 5 سال باشد نه اینکه سالی چند بار نرخ را هر جور دوست دارند دستوری تغییر دهند.
2- بانک مرکزی نرخ ارز را چند نرخی کرده و عملا فساد بزرگی با نرخ ترجیحی 28500 و نرخ نیمایی 39000 تومان برای عده ای رانتخوار و واردکننده نور چشمی درست کرده است.در حالیکه همه کالاها و حتی دارو و مواد غذایی با دلار 60000 تومان بدست مردم می رسد.رئیس بانک مرکزی دقیقا دارد سیاستهای دولت روحانی و احمدی نژاد را ادامه می دهد که باعث تورم شدید و رکود اقتصادی و افزایش رانت شده است.
3- معلوم شد بانک مرکزی و رئیس آن با وزیر اقتصاد و رئیس بورس هماهنگ هستند.نرخ سود بانکی را برای یکهفته 30 درصد کردند تا بخش زیادی از پولهای جامعه را جمع کنند تا کسری بودجه و حقوق و عیدی و پاداش آخر سال کارمندان و بازنشستگان و مدیران را تامین مالی کنند.و با این کار بورس منفی تر شد و شما سهامداران سودی از بازار بورس نبردید.فقط شرکتهای دولتی و صندوق های بازنشستگی و بازارگردانها سود می برند.
4- رئیس بانک مرکزی باید برکنار شود چون نرخ بهره بانکی را بالاتر برده تا هزینه تولید بالای 50 درصد شود تا تورم همچنان بالای 50 درصد باقی بماند.تا بتوانند املاک مازاد بانکها را گرانتر بفروش برسانند.بیشتر شرکتهای تولیدی بر اثر سیاستهای بانک مرکزی و وزارت اقتصاد در حال نابودی هستند.حتی افغانستان و عراق و کشورهای آفریقایی هم نرخ بهره پایین تر ایران دارند.بروید تو سایتها نگاه کنید.
آخرین اخبار