سرپرست معاونت مسکن و ساختمان راه و شهرسازی قم:

ثبت نام تسهیلات وام ودیعه مسکن ۱۵۰ میلیونی در قم آغاز شد

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان راه و شهرسازی قم شرایط و نحوه اخذ تسهیلات وام کمک ودیعه مسکن تا سقف ۱۵۰ میلیون تومانی در قم را اعلام کرد.

مهران اسدی،سرپرست معاونت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اعطای این تسهیلات ضمن کمک به مستاجرین و تامین ودیعه مسکن آغاز و مرحله جدید ثبت نام آن نیز به تازگی به استان‌ها ابلاغ شده است.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قم تصریح کرد: متقاضیان دریافت تسهیلات وام ۱۵۰ میلیونی ودیعه مسکن ابتدا می‌بایست در سامانه saman.mrud.ir بخش تسهیلات ودیعه نام نویسی و مراحل و روند ثبت نام را طی کرده و مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنند.

اسدی ابراز داشت: متقاضیات بایستی از اجاره نامه رسمی یا اجاره نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و کد رهگیری و حداکثر ۶ ماه قبل از ثبت درخواست متقاضی در سامانه دارا باشند.

وی عنوان داشت: درخواست کننده و همسر وی متعهد هستند که در زمان ثبت نام، فاقد مسکن و یا زمین مسکونی ملکی بوده و درصورت احراز مالکیت آنان شود از فرآیند پرداخت تسهیلات حذف می‌شوند.

اسدی با اشاره به اینکه متقاضی دریافت تسهیلات باید متاهل باشد، گفت: این وام در صورت تامین اعتبار از سوی بانک‌ها، به زنان مجرد بالای ۳۵ سال و مردان مجرد بالای ۴۵ سال سن نیز تعلق می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بازپرداخت این تسهیلات حداکثر ۵ ساله خواهد بود، توضیح داد: شرایط پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن تابع قوانین مصوب و ابلاغی بانک‌ها بوده و چنانچه متقاضی دارای تسهیلات جاری در حوزه مسکن باشد، با درخواست وی موافقت نمی‌شود.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قم خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار کشور و در راستای حمایت از مستاجرین کم درآمد، سقف مبلغ کمک ودیعه مسکن در مراکز استان‌ها مانند شهر قم ۱۵۰ میلیون تومان و در سایر شهر‌های استان ۱۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار