روزانه ۱۴۰۰ تن محموله گوشت مرغ از استان‌های همجوار وارد تهران می‌شود

مدیرعامل پشتیبانی امور دام گفت: روزانه بین ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ تن محموله گوشت مرغ گرم از استان‌های همجوار وارد استان تهران می‌شود.

حسین شیرزاد مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: خریدهای صورت گرفته توسط شرکت پشتیبانی امور دام از مرغداران مستقل، زنجیرهای تولید، اتحادیه‌های سازمان تعاون روستایی و تحت پوشش اتاق تعاون و تشکل‌های تولیدی است و این شرکت آمادگی دارد که به طور مستمر، مرغ مازاد را از هر یک از فعالان تولیدی صنعت طیور مذکور به طور نامحدود در سراسر کشور خریداری کند.

او افزود: تاکنون از ۱۴ استان مرغ مازاد بر نیاز بازار خریداری شده و استان‌های مازندران، اصفهان و البرز با توجه به آمار میزان تناژ خریداری شده به ترتیب حائز رتبه‌های اول تا سوم می‌باشند و در میزان خرید صورت گرفته ارزش مرغ منجمد خریداری شده معادل با ۱.۲ هزار میلیارد تومان است.

شیرزاد ادامه داد: این خریدها از طریق دستورالعمل‌های شرکت پشتیبانی امور دام کشور به ادارات کل پشتیبانی امور دام استان‌ها ابلاغ و به جامعه هدف اطلاع رسانی شده و خریدها با انعقاد قرارداد با تولیدکنندگان انجام شده است.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور تاکید کرد: این سیاست‌های حمایتی در جهت ارتقای امنیت تولید در جامعه مرغداران تا زمانی که مازاد تولید مرغ در کشور وجود داشته باشد مستمر و نظام‌مند صورت می‌گیرد و همچنین به منظور حمایت از جوجه‌ریزی مطلوب در ماه‌های آتی قرارداد خرید آتی تولید مرغ به استان‌ها ابلاغ شده است که نسل جدیدی از قراردادهای هوشمند محسوب می‌ شود.

او افزود: مرغ‌های منجمد خریداری شده در محدوده وزنی ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ گرم بوده و در قراردادهای منعقد شده با موضوع تأمین مرغ تولیدی آتی مرغ منجمد با تحویل نهاده‌ها به صورت مدت دار دو ماهه در اختیار تولیدکنندگان قرار داده می‌شود.

شیرزاد گفت: با هماهنگی‌های به عمل آمده بین شرکت پشتیبانی امور دام کشور و بخش خصوصی روزانه بین ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ تن محموله گوشت مرغ گرم از استان‌های همجوار شامل مازندران، گیلان، گلستان، سمنان، زنجان، قزوین و البرز وارد استان تهران می‌شود که از این میزان ۵۰۰ تا ۶۰۰ تن از آن وارد میدان بهمن به عنوان بارانداز و توزیع کننده اصلی گوشت مرغ استان مذکور هستند. ضمناً از میان استان‌های ذکر شده به عنوان استان‌های معین بیشترین میزان سهم تأمین گوشت مرغ را به ترتیب استان‌های مازندران، گیلان و گلستان به عهده دارند.

مدیر عامل پشتیبانی امور دام کشور با تاکید بر اینکه مدیران پشتیبانی امور دام استان‌های تأمین کننده گوشت مرغ استان تهران، موظف به انجام نظارت بر ارسال میزان سهمیه تخصیصی روزانه به استان مقصد هستند، اضافه کرد: در راستای رصد به هنگام و به موقع بازار گوشت مرغ گرم و امدادرسانی در صورت بروز هرگونه مشکل، نماینده شرکت پشتیبانی امور دام کشور در میدان بهمن استقرار دارد و بر روند فعالیت‌ها نظارت می‌کند.

شیرزاد گفت: با تمهیداتی که در وزارت جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام کشور اندیشیده شده نگرانی در زمینه تأمین، عرضه و توزیع مرغ در ماه مبارک رمضان و ایام عید وجود ندارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار