کاهش ۲۰ درصدی قیمت تمام شده ساخت با شرایط خاص امکان‌پذیر است

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در صورت همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ساخت شاهد کاهش ۲۰ درصدی قیمت و مدت زمان ساخت واحد‌ها خواهیم بود.

در حالی که دولت در تلاش است که بتواند ظرف مدت ۴ سال ۴ میلیون واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن را بسازد  برنامه ریزی ها برای کاهش قیمت تمام شده ساخت این واحدها در دستور کار قرار گرفته است. 

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران، به گفته  عباسی معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی دولت از طریق تخصیص اراضی رایگان و همچنین ارائه مصالح ساختمانی و صنعتی سازی قيمت تمام شده ساخت مسکن را  طی دو سال گذشته کاهش داده است.

به گفته وی دولت سعی می کند زمینه را برای بهبود وضعیت ساخت و ساز پروژه های نهضت ملی مسکن فراهم کند اما این اقدام منوط به همکاری تمامی دستگاه ها از جمله بانک هاست که بتوانند تسهیلات ساخت ۵۵۰ میلیون تومانی را به موقع پرداخت کنند.

او اظهار کرد: تا به امروز ۲۰۰ همت آورده متقاضیان  برای پروژه های نهضت ملی مسکن  بوده است اما آورده  بانک ها تنها ۱۰۰ همت بوده که این آمارها نشان دهنده همکاری کم رنگ بانک هاست.

او گفت: در صورتی که دولت و بانک مرکزی بتواند زمینه را برای افزایش سرمایه بانک ها فراهم کند و اعتبار بانک های متخلف کاهش یابد زمینه برای رونق بیشتر و کاهش تا ۲۰ درصد قیمت و مدت زمان تمام شده پروژه های نهضت ملی مسکن فراهم می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار