وزیر فرهنگ:

اصحاب فرهنگ و هنر مبلغ حضور در انتخابات باشند

اسماعیلی گفت: از همه اصحاب هنری، فرهنگی و رسانه‌ای که همیشه پیشگام فعالیت‌های اجتماعی سیاسی در کشور بودند می‌خواهیم مبلغ حضور در انتخابات باشند.

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه برگزاری پنجمین همایش بین‌المللی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی در جمع خبرنگاران گفت: همایش بسیار خوبی بود و اندیشمندان با دغدغه و نگرانی‌نسبت به این‌حوزه در آن شرکت کرده‌اند.
 
اسماعیلی با بیان این مطلب، افزود: ما باید نگاه فرصت محور به این حوزه داشته باشیم و نباید هر اتفاق و فناوری جدیدی که وارد کشور می‌شود باعث نگرانی شود و این مستلزم دانش و سواد است.
وی درباره اقدامات فرا وزارتخانه‌ای در حوزه سواد رسانه‌ای تاکید کرد: در حوزه کودک و نوجوان تفاهم‌نامه چندجانبه‌ای با وزارت آموزش و پرورش منعقد شده که در حال پیگیری برای اجرایی شدن تفاهم‌نامه هستیم.
وزیر فرهنگ تصریح کرد: همه این سیاست‌گذاری‌ها ذیل شورای سیاست‌گذاری فضای مجازی اتفاق می‌افتد و ما آن را پیگیری می‌کنیم.
 
وزیر فرهنگ در ادامه گفت: هر قدر فن‌آوری‌های ارتباطی و رسانه‌ای تقویت می‌شود به همان اندازه نیازمندی‌های عمومی برای اطلاع رسانی از ماهیت فن آوری‌های جدید و پیچیده بیشتر می‌شود.

وی افزود: تعبیر «سواد رسانه‌ای» مدت هاست وارد ادبیات نظری این حوزه شده است و همه نسبت به آن اطلاعاتی دارند، ولی به‌هرحال امروز واقعیت‌هایی داریم مبنی براینکه رسانه‌ها مردم را در بر گرفته اند و فضا رسانه‌ای شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: بیش از هشتاد و پنج درصد مردم به نوعی از رسانه‌های نوین استفاده می‌کنند، ولی اقتضائات آن فراهم نشده است به همین دلیل با مصرف بی‌رویه فن‌آوری‌ها مواجه می‌شویم که مشکلاتی برای خانواده‌ها به وجود می‌آورد یکی دیگر از مشکلات این حوزه اخبار جعلی است؛ همه این‌ها عوارضی است که از نبود اطلاعات لازم در این عرصه به وجود آمده است.

اسماعیلی ادامه داد: این همایش‌ها با هدف همفکری برای این منظور است تا اشتراک دیدگاه بین نخبگان برای چگونگی مواجهه با پدیده‌های عمومی را به وجود بیاورد و انشاالله این همایش برای رسیدن به این منظور موفق باشد.

وزیر فرهنگ درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات حق مردم است و برای تعیین سرنوشت سیاسی آحاد جامعه است؛ نظام سیاسی ارتقا یافته مثل جمهوری اسلامی ایران تعداد زیادی انتخابات را برگزار کرده است.

اسماعیلی گفت: برای مردم این موضوع اهمیت مضاعفی دارد فارغ از اینکه کارآمدی نتایج انتخابات با کارنامه برگزیدگان مهم است نفس انتخابات و فضای مشارکت سیاسی و انتخاب نوع کنش سیاسی نیز اهمیت دارد.
 
وزیر فرهنگ افزود: از همه اصحاب هنری، فرهنگی و رسانه‌ای که همیشه پیشگام فعالیت‌های اجتماعی سیاسی در کشور بودند می‌خواهیم مبلغ حضور در انتخابات باشند و شاهد حضور پرقدرت مردم پای صندوق‌های رای باشیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار