چگونگی فعالیت جبهه‌ها و احزاب سیاسی در تبلیغات نامزد‌های انتخابات

دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه، چگونگی فعالیت جبهه‌ها و احزاب سیاسی را در تبلیغات نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی یادآوری کرد.

مهدی شکیبامهر دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران با اشاره به ماده (۸) «قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی» و «آیین نامه اجرایی» مصوب آن، در خصوص نحوه فعالیت جبهه‌ها و ائتلاف‌های سیاسی جهت اعلام فهرست‌های انتخاباتی، گفت : صرفا احزاب و جبهه‌های سیاسی می‌توانند پس از تأیید صلاحیت داوطلبان، فهرست انتخاباتی خود را به‌صورت مجزا برای حوزه‌های انتخابیه دارای بیش از یک کرسی و تا سقف کرسی­‌های آن حوزه انتخابیه تنظیم و با توجه به سطح فعالیت ملی و یا استانی آن حزب و جبهه به ستاد انتخابات کشور یا فرمانداری‌ها اعلام کنند.

وی ادامه داد: احزاب و جبهه‌های سیاسی مکلف هستند، فهرست خود را جهت ارائه به ستاد انتخابات و یا فرمانداری، با قید عنوان فهرست، طی نامه مکتوب با امضای دبیر­کل یا نماینده قانونی آن حزب یا جبهه و به ضمیمه موافقت کتبی نامزد‌ها برای عضویت در فهرست، ارسال کنند. آگهی اسامی نامزد‌ها و فهرست‌های یاد شده پس از تأیید ستاد انتخابات کشور یا فرمانداری‌ها منتشر می‌شود.

به گفته دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه، «پس از اعلام رسمی حمایت گروه‌ها، مجامع و اقشار مختلف از نامزد مورد نظر، وی می‌تواند حمایت آنان را در آثار تبلیغاتی مجاز خود، درج و منتشر کند.»

وی افزود: چنانچه نامزد‌های انتخابات بخواهند در آثار تبلیغاتی خود از اعلام نظر، نام، تصویر یا نماد شخصیت‌ها، مقامات اشخاص حقیقی حقوقی، احزاب و گروه‌ها در تأیید خود استفاده کنند، لازم است اعلام نظر کتبی و امضا شده ایشان تسلیم هیأت استانی بررسی تبلیغات شود. البته اعلام نظر شخصیت‌ها به شرطی مجاز است که بدون ذکر عنوان و مسئولیت آن‌ها باشد.

شکیبامهر گفت: از ستاد انتخابات انتظار داریم در راستای شاخص‌های چهارگانه انتخابات؛ مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت، همه فعالان سیاسی در عرصه انتخابات نسبت به رعایت چارچوب‌های قانونی در تبلیغات و فهرست‌های انتخاباتی دقت نظر داشته باشند .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار