شرکت ۳۲ هزار نفر در برگزاری انتخابات مجلس

استاندار کرمانشاه گفت : ۳۲ هزار نفر برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری شرکت دارند و قطعا روز یازدهم اسفندماه انتخابات پرشور و آگاهانه مردم را خواهیم داشت.

محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه در نشست بازرسان انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان که در تالار انتظار شهر کرمانشاه برگزار شد، گفت : انتخابات رویدادی ملی است و تمام افراد برای اقتدار و صلابت جمهوری اسلامی ایران به میدان آمده‌اند و همچنین افراد باید آگاهانه در انتخابات شرکت کنند. 

استاندار کرمانشاه گفت: در کشور‌های جهان و همین کشور‌های همسایه شرکت در انتخابات اجباری است، زیرا در صورت‌عدم حضور در انتخابات افراد از دریافت خدمات محروم می‌شوند، اما در نظام جمهوری اسلامی ایران اجباری برای حضور در انتخابات وجود ندارد و حتی در این دوره مُهر شناسنامه نیز حذف شده است. 

صحرایی بیان کرد: در اسلام به اهمیت انتخاب آگاهانه و مشارکت در تعیین سرنوشت تاکید شده و انتخابات کنونی نیز می‌تواند زمینه‌ساز اقتدار و افزایش قدرت ملی کشور شود. 

وی ادامه داد: مشارکت در انتخابات تحقق نظام مردم سالاری دینی است، زیرا مردم با آگاهی و اختیار خود در انتخابات و تعیین مسئولان کشور در پای صندوق‌های رأی حضور می‌یابند و وظیفه بازرسان نیز تامین سلامت و امنیت است. 

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: رأی حق مردم است و به عنوان حق‌الناس نزد برگزارکنندگان انتخابات قرار دارد و وظیفه بازرسان نیز بررسی کامل فرآیند انتخابات است. 

صحرایی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب چهار رکن سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت را برای انتخابات مطرح کردند و اگر نگاهی به کاندید‌ها داشته باشیم مشاهده خواهیم کرد کاندید‌ها از تمام طیف‌های مختلف در انتخابات حضور دارند و برای کسب رأی مردم در حال تلاش هستند. 

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران تاکنون ۴۰ انتخابات را برگزار کرده و در ابتدای پیروزی نیز نظام جمهوری اسلامی، قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را به رأی مردم گذاشته است و این به معنای گردش آگاهانه مدیریت کشور است. 

استاندار کرمانشاه گفت: تاکنون چندین مدیر به دلیل دخالت در فرآیند قانونی انتخابات و حرکات جانبدارانه عزل شده‌اند و تمام این اقدامات برای حفظ سلامت انتخابات بوده است و باید بدانیم انتخابات مظهر اقتدار کشور است. 

صحرایی عنوان کرد: ۳۲ هزار نفر برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری شرکت دارند و قطعا روز یازدهم اسفندماه انتخابات پرشور و آگاهانه مردم را خواهیم داشت و قطعا مجمع نمایندگان دلسوز، مطالبه‌گر و مورد انتخاب مردم را خواهیم داشت .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار