طالبان:

تهدیدی از خاک افغانستان متوجه هیچ کشوری نیست

مقامات طالبان در پیام‌هایی بار دیگر تأکید کردند از خاک افغانستان هیچ کشور دیگری تهدید نمی‌شود.

محمد عبدالکبیر معاون سیاسی نخست‌وزیر و ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در پیام‌های جداگانه‌ای تاکید کردند از خاک افغانستان هیچ کشوری تهدید نخواهد شد.

معاون سیاسی نخست وزیر طالبان در دیدار با علمای پاکستانی گفت افغانستان با تمام همسایگان افغانستان خواستار روابط حسنه است و اجازه نمی‌دهد از خاک افغانستان تهدیدی متوجه دیگران شود.

وی همچنین نقش علما را در ترمیم روابط افغانستان و پاکستان مهم خواند و افزود اکنون امنیت کامل در افغانستان تأمین است و به هیچکس اجازه فعالیت‌های خرابکارانه داده نمی‌شود.

از سوی دیگر، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان نیز در پیامی درباره ادعای وزیر دفاع روسیه مبنی بر احتمال تهدید برخاسته از خاک افغانستان تصریح کرد هیچ گروه خارجی در افغانستان وجود ندارد و هیچ نقطه‌ای از خاک این کشور از کنترل طالبان خارج نیست.

سخنگوی طالبان در پیامی نگرانی‌های مطرح شده از سوی وزیر دفاع روسیه را رد کرد و از این کشور و سایر کشورها خواست رویکردی واقع‌بینانه از وضعیت منطقه داشته باشند و واقعیت‌های عینی افغانستان را درک کنند.

مجاهد بار دیگر تأکید کرد با گذشت دو سال و نیم از حاکمیت کنونی افغانستان ثابت کرده است که هیچ تهدیدی از سوی افغانستان متوجه کسی نیست.

وی افزود: چنین ادعاهایی با هدف ایجاد نگرانی مطرح می‌شود و یا ناشی از ارائه اطلاعات نادرست از سوی برخی کشورها در رابطه با منطقه است.

سخنگوی طالبان هدف نهایی مطرح کردن این نگرانی‌ها را جلوگیری از همگرایی کشورهای منطقه و ایجاد بدبینی میان این کشورها دانست.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ن
۰۷:۳۹ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
اگر تهدیدی از طرف افغانستان نیست پس چر ا با آمدن شما سه عملیات تروریستی در ایران انجام شده است .
آخرین اخبار