از دستگیری بلاگر هنجارشکن تا تصادف زنجیره‌ای در فارس

مهم‌ترین حوادث ۹ اسفندماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

 مهم‌ترین حوادث روز چهارشنبه ۹ اسفندماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

تصادف زنجیره‌ای با ۵ فوتی و مصدوم 

فرمانده انتظامی فیروزآباد از تصادف زنجیره‌ای در محور فیروزآباد - جم با یک فوتی و ۴ مصدوم خبر داد.

سرهنگ مهدی جوکار فرمانده انتظامی فیروزآباد بیان کرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک فقره تصادف زنجیره‌ای در محور فیروزآباد - جم، بلافاصله گشت تصادفات به همراه نیرو‌های امدادی در محل حاضر شدند.

او افزود: با حضور ماموران در محل و در بررسی‌های اولیه مشخص شد یک کامیون کشنده که حامل شمش آهن بوده بنا به عللی ترمز بریده و با ۴ دستگاه وانت نیسان، ساینا، کامیون و پراید برخورد کرده است. 

فرمانده انتظامی فیروزآباد ادامه داد: در این حادثه یک نفر فوت و ۴ نفر مصدوم شدند که بلافاصله توسط نیرو‌های امدادی به مراکز درمانی منتقل شدند.

رئیس پلیس شهرستان فیروزآباد با اشاره به اینکه علت این حادثه از سوی کارشناسان پلیس‌راه در دست بررسی است، از رانندگان خواست: قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند تا سفری ایمن را برای خود و دیگران به ارمغان آورند.

کشف سوخت قاچاق در بوانات 

فرمانده انتظامی بوانات از توقیف کشف ۱۸ هزار و ۲۰۰ لیتر گازوئیل قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ ابوالحسن مزارعی فرمانده انتظامی بوانات بیان کرد: ماموران انتظامی بوانات به منظور اجرای طرح مقابله با قاچاق سوخت و جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌های ملی، هنگام گشت‌زنی در حوزه استحفاظی به یک دستگاه کامیون مشکوک شدند و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او افزود: در بازرسی از آن کامیون ۱۸ هزار و ۲۰۰ لیتر گازوئیل قاچاق و خارج از چرخه قانونی توزیع کشف شد.

فرمانده انتظامی بوانات، ارزش سوخت‌های قاچاق کشف شده را برابر نظر کارشناسان ۴ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: راننده دستگیر و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

سرهنگ مزارعی، از عموم شهروندان خواست در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه قاچاق کالا و ارز در سطح خرد و کلان از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند تا در کمترین زمان نسبت به شناسایی و دستگیری مجرمان و پاک سازی محل اقدام شود.

پلمب واحد صنفی متخلف در فسا

فرمانده انتظامی فسا گفت: در جهت اجرای طرح امنیت محله محور، یک واحد صنفی به علت خرده فروشی مواد مخدر پلمب شد.

سرهنگ فرهاد آراوند فرمانده انتظامی فسا اظهار کرد: در اجرای طرح امنیت محله محور و با دریافت گزارش مردمی مبنی بر فروش مواد افیونی در یک واحد صنفی، ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

او ادامه داد: پس از بررسی تخصصی، صحت موضوع برای ماموران پلیس تائید و ۳ نفر معتاد نیز هنگام خرید مواد افیونی دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی فسا با بیان اینکه ماموران، یک ترازوی توزین مواد و مقدار ۲۵ گرم شیشه آماده فروش در بازرسی از مغازه کشف و ضبط کردند، گفت: واحد صنفی مورد نظر با دستور قضایی پلمب و ۲ نفر فروشنده نیز دستگیر و با پرونده متشکله روانه دادسرا شدند.

دستگیری بلاگر هنجارشکن در مرودشت

فرمانده انتظامی مرودشت از دستگیری ادمین پیج اینستاگرامی هنجار‌شکن در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرشید زینلی فرمانده انتظامی مرودشت اظهار کرد: به دنبال رصد مستمر فضای مجازی توسط کارشناسان این پلیس و در جهت مقابله با انحرافات اخلاقی که یکی از عوامل ایجاد مشکلات روحی و روانی برای جوانان می‌باشد، عامل انتشار در شبکه‌های اجتماعی، با صفحه‌ای با یک هزار و ۲۳۰ دنبال کننده در اینستاگرام مشاهده و موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: صفحه اینستاگرام مذکور با موضوع مشخص به اتهام تحریک جوانان به هنجارشکنی توسط کارشناسان مسدود شد.

فرمانده انتظامی مرودشت ادامه داد: ادمین این صفحه که دختر جوانی ۲۳ ساله بود شناسایی و با دستور مرجع قضایی دستگیر شد و ضمن اقرار به جرم ارتکابی اعلام کرد جهت کسب درآمد به عنوان بلاگر اقدام به ترویج بی بند و باری می‌کردم.

سرهنگ زینلی با بیان اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد، هشدار داد: شناسایی و رصد تحرکات مجرمانه این افراد در فضای مجازی در دستور کار پلیس فتا قرار دارد و جوانان نیز باید هوشیار باشند از طریق این صفحات اطلاعات شخصی خود را افشا نکنند.

عاقبت متهم

سرقت خودرو در آباده و کشف در پاسارگاد 

فرمانده انتظامی پاسارگاد از کشف سواری سمند مسروقه در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ علی زنگنه نیا فرمانده انتظامی پاسارگاد، اظهار کرد: ماموران یگان امداد این فرماندهی در جهت اجرای طرح امنیت محله محور، هنگام گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک سواری سمند مشکوک شدند و به راننده دستور ایست صادر و آن را متوقف کردند.

او بیان کرد: مأموران انتظامی پس از بررسی پلاک از سامانه پلیس آگاهی مطلع شدند که این خودرو سابقه سرقت از شهرستان آباده دارد.

فرمانده انتظامی پاسارگاد با بیان اینکه سارق خودرو دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد، از مالکان وسایط نقلیه خواست تا اتومبیل خود را به لوازم ایمنی ضد سرقت مانند سیستم دزدگیر، قفل فرمان، قفل پدال، سوئیچ مخفی و سایر لوازم بازدارنده از سرقت مجهز کنند.

دستگیری سارقان احشام در پاسارگاد

فرمانده انتظامی پاسارگاد از دستگیری سارقین احشام حین سرقت در عملیات مأموران این فرماندهی خبر داد. 

سرهنگ علی زنگنه‌نیا فرمانده انتظامی پاسارگاد بیان کرد: در پی تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر سرقت احشام در یکی از روستا‌های شهرستان، بلافاصله تیمی از ماموران کلانتری ۱۱ جهت بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

او افزود: ماموران پس از حضور در محل و بررسی متوجه شدند سارقان با یک سواری پژو پارس قصد سرقت از دامداری را داشته که با هوشیاری دامدار از محل خارج و به کوه‌های اطراف روستا متواری می‌شوند.

فرمانده انتظامی پاسارگاد تصریح کرد: ماموران کلانتری ۱۱ با توجه به اشرافیت به محیط و رد زنی، محل اختفای سارقان در کوه را شناسایی و آنان را را دستگیر کردند.

سرهنگ زنگنه نیا بیان کرد: متهمان پس از انتقال به کلانتری در تحقیقات اولیه به بزه ارتکابی اعتراف کردند و پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

این مقام انتظامی به شهروندان توصیه کرد: ضمن نصب در و حفاظ و قفل مناسب به اماکن و رعایت دیگر عوامل پیشگیری از سرقت، در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک سریعا مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اعلام کنند.

کشف پژو پارس مسروقه در خفر

فرمانده انتظامی خفر از کشف سواری پژو پارس مسروقه در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حجت الله احمدیان فرمانده انتظامی خفر اظهار کرد: در پی وقوع سرقت سواری پژو پارس در شهرستان خفر، بررسی موضوع سریعا در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

او افزود: در بررسی اولیه مالباخته اعلام کرد خودروی خود را جهت انجام کار بانکی جلوی بانک پارک و پس از ۱۰ دقیقه مراجعه کرده و متوجه شدم به سرقت رفته است. 

سرهنگ احمدیان ادامه داد: ماموران انتظامی تحقیقات خود را آغاز و هنگام گشت‌زنی خودرو که در یکی از خیابان‌های اصلی پارک بود را شناسایی و آن را به پارکینگ منتقل کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه تلاش برای دستگیری سارق متواری با جدیت ادامه دارد، به مالکان وسایط نقلیه توصیه کرد: حتما از وسایل بازدارنده و تجهیزاتی نظیر جی پی اس برای خودرو‌های خود استفاده کنند و پلیس را در کاهش جرائم یاری کنند.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار