داماد تبهکار برای تصاحب ارثیه پدرزنش آدمکش اجیر کرد؛

دستمزد چهار و نیم میلیارد تومانی برای قتل مادر و خواهر همسر

مأموران کلانتری پس از ورود به خانه، در آشپزخانه با جسد دختر جوان و در پذیرایی با جنازه مادر او مواجه شدند که دور گردن هر دو روسری پیچیده شده بود.

ساعت ۹ و ۴۰ دقیقه صبح یکشنبه ۱۵ بهمن، مرد جوانی به خانه نامزدش در حوالی باغ فیض رفت تا با او بیرون برود، اما ناگهان دو مرد را دید که صورت‌هایشان را با ماسک پوشانده بودند و از دیوار خانه نامزدش به کوچه پریدند. او با دیدن این صحنه با تعجب به سمت آن‌ها رفت. مردان ناشناس که از دیدن مرد جوان غافلگیر شده بودند مدعی شدند آبگرمکن خانه طبقه چهارم خراب بوده و برای تعمیر آمده‌اند، اما هنگام خروج در خانه باز نشده و آن‌ها از دیوار پایین پریده‌اند.

از آنجا که خانه نامزد مرد جوان هم در طبقه چهارم بود و آبگرمکن آن‌ها هیچ مشکلی نداشت همین مسأله شک مرد جوان را برانگیخت و وقتی می‌خواست با آن‌ها درگیر شود، مردان نقابدار با تهدید چاقو موفق به فرار شدند.

لحظاتی بعد با تماس مرد جوان مأموران کلانتری ۱۴۰ باغ فیض پس از هماهنگی‌های لازم با بازپرس موسی رضازاده وارد خانه شدند. آن‌ها در آشپزخانه با جسد دختر جوان و در پذیرایی با جنازه مادر او مواجه شدند. دور گردن هر دو آن‌ها روسری پیچیده شده بود و نشان می‌داد که هر دو قربانی بر اثر خفگی جانشان را از دست داده‌اند.

نامزد دختر جوان در تحقیقات گفت: مدتی قبل با ملیکا نامزد کردم، در زمان کرونا پدرش فوت کرده بود و خواهر دیگرش مدتی بعد با مرد جوانی به نام شهاب ازدواج کرد. امروز با ملیکا تماس گرفتم و از او خواستم حاضر شود تا با هم بیرون برویم، اما زمانی که مقابل در خانه رسیدم با دو مرد ناشناس روبه‌رو شدم.

بازبینی ۲۰ دوربین مداربسته

 کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت به بازبینی ۲۰ دوربین مداربسته اطراف محل جنایت پرداختند. دوربین‌ها نشان می‌داد که دو مرد نقابدار از خودرو سواری پیاده شده و به خانه قربانیان رفته‌اند.

با توجه به اینکه از خانه به جز گوشی‌های تلفن همراه قربانیان که آن‌ها نیز چند خیابان آن طرف‌تر پیدا شده بودند چیزی به سرقت نرفته بود، فرضیه قتل به خاطر سرقت رنگ باخت. اما از آنجا که در ورودی سالم بوده و مردان نقابدار راحت وارد خانه شده بودند، این احتمال مطرح شد که آن‌ها برای ساکنان خانه آشنا بوده‌اند.

ارثیه نجومی

در ادامه تحقیقات مشخص شد که پدر ملیکا مرد ثروتمندی بوده و میلیارد‌ها تومان ملک و املاک داشته و فقط ماهی ۵۰۰ میلیون تومان اجاره مغازه‌ها و املاکش بوده است. تنها وارثان او نیز دو دختر و همسرش بوده‌اند. با مرگ ملیکا و مادرش، تمامی اموال و املاک به دختر دیگر خانواده می‌رسید و همین موضوع نظر تیم جنایی را به خود جلب کرد.

از سویی بررسی‌ها نشان می‌داد که خانواده مهرنوش با ازدواج او و شهاب مخالف بوده‌اند. زمانی که حساب‌های شهاب مورد بررسی قرار گرفت مشخص شد که همزمان با جنایت، مبلغ ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از حساب او خارج و به حساب مردی به نام اکبر واریز شده است.

این در حالی بود که شهاب قبلاً رستوران داشته، اما در زمان کرونا به خاطر مشکلات کاری ورشکست شده و در حال حاضر در کار خرید و فروش ملک و ماشین بود. با توجه به ورشکستگی شهاب و نیاز او به پول و از طرفی اختلافش با قربانیان و همچنین واریز مبلغ زیادی از حسابش درست بعد از جنایت، این فرضیه مطرح شد که شهاب افرادی را برای قتل‌ها اجیر کرده است.

بدین ترتیب تحقیقات روی داماد خانواده متمرکز و مشخص شد از ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، حدود ۲.۵ میلیارد تومان در حساب اکبر مانده و بقیه آن به حساب دو مرد جوان به نام‌های حمید و پیام واریز شده است. حمید کارگر رستوران اکبر و پیام، کارگر مغازه جگرکی در همان حوالی بود. این در حالی بود که پیام بعد از جنایت تهران را ترک کرده و راهی زادگاهش شده بود.

با کنار هم قرار دادن تکه‌های پازلی که تیم جنایی در رابطه با قتل مادر و دختر به دست آورده بودند، مشخص شد که شهاب، اکبر، حمید و پیام در این قتل‌ها دست دارند. از آنجا که احتمال می‌رفت با دستگیری هر کدام از آن‌ها، متهمان دیگر از ماجرا باخبر شده و متواری شوند، بازپرس شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی تهران دستور اجرای عملیات دستگیری همزمان چهار متهم را صادر کرد. کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت، در چهار اکیپ جداگانه متهمان را در چهار نقطه کشور بازداشت کرده و به اداره آگاهی منتقل کردند. متهمان در مواجهه با مدارک پلیسی به قتل‌ها اعتراف کرده و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

قتل در پوشش تعمیرکار

یکی از قاتلان کارگر رستورانی است که شهاب با صاحب آن دوست بود. مرد ۳۰ ساله‌ای که هرگز تصورش را هم نمی‌کرد در ماجرای دو جنایت شناسایی و بازداشت شود.

از روز حادثه بگو؟

مقتولان شب قبل از حادثه به دامادشان گفته بودند ماشین لباسشویی خانه خراب شده است او هم به ما گفت در پوشش تعمیرکار وارد خانه شویم. ساعت حدود ۹ صبح بود که زنگ طبقه چهارم را زدیم و خودمان را تعمیرکار ماشین لباسشویی معرفی کردیم. وارد ساختمان شدیم. زمانی که به واحد طبقه چهارم رسیدیم، ملیکا در را رویمان باز کرد. مادرش در اتاق خواب در حال استراحت بود. دختر جوان که نزدیک شد یکی از ما دستمان را روی دهانش گذاشتیم و دیگری هم با روسری که دور گردنش انداختیم او را خفه کردیم. بعد سراغ مادر ملیکا در اتاق خواب رفتیم و از او خواستیم برای دیدن ماشین لباسشویی به پذیرایی بیاید و به همان شیوه‌ای که ملیکا را به قتل رساندیم او را کشتیم.

چرا از دیوار فرار کردید؟

با سیستم خانه آن‌ها آشنا نبودیم و نمی‌دانستیم که کلید در را باید از داخل واحد می‌زدیم تا بتوانیم خارج شویم. خودمان را که پشت در‌های بسته دیدیم تصمیم گرفتیم از دیوار فرار کنیم.

چقدر از این جنایت گیرت آمد؟

دو میلیارد تومان سهم من و همدستم بود، البته وقت نکردیم که این پول را خرج کنیم.

چه شد وارد این ماجرا شدی؟

صاحب رستورانی که در آن کار می‌کردم، پیشنهاد را به ما داد. به خاطر نیازی که به پول داشتیم تصمیم گرفتیم این پیشنهاد وسوسه‌کننده را قبول کنیم. بعداً متوجه شدیم که شهاب با اجیر کردن ما قصد داشته ارثیه‌ای را که به آن‌ها رسیده تصاحب کند. آن‌طور که من شنیده‌ام، داماد خانواده می‌خواست بعد از اینکه ارثیه میلیاردی و نجومی به همسرش رسید، او را هم از سر راهش بردارد تا تمام اموالش را تصاحب کند.

روزنامه ایران

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
artemis
۲۳:۰۹ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
وای چقدر مهرنوش خوش شانسه ماهی پانصد میلیون اجاره بهش میرسه .... خدا رحمت کنه پدرشون نور به قبرش بیاره روح پدر این خانواده شاد باشه این همه ثروت برای دخترش گذاشته .... هزار نور به قبرش این پدر بباره... برای همچین پدری که تا آخر عمر دخترانش بی نیاز کرده از کار کردن باید هر روز خیراتی بدین
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۴۵ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
واقعا چقدر ادمهای احمق و نادان زیادند خدا لعنتشون کنه برا پول هر جنایتی میزندد ولی حالا عمرشون پش میلهای زندان و بعدش اعدام به درک واصل میشند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۳۷ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
همه اشان را در ملا عام اعدام کنید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۵۲ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
خواهشاً این موجودات پست از این سرزمین. پاک کنید کسی که راحت آدم می کشد چرا باید فقط اولیای دم آنها را مجازات کند حق امنیت حق همه هست لطفاً در همان جا که مرتکب جنایت شدن در ملا عام گردن بزنید یا اعدام کنید
Sweden
ناشناس
۱۶:۴۰ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
کدامیک از این ازگل ها اقای داماده؟؟؟؟؟
Sweden
ناشناس
۱۶:۳۶ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
ادرس این خانه کجاست. تنها بازمانده نیاز به دلجویی و مراقبت عاطفی دارد. از طرفی کار یک دختر تنها نیست که ماهیانه ۵۰۰ میلیون اجاره را از این مغازه دارهای بی انصاف وصول کنه. اگه قبول کنه بعد چله خودم غلامش میشم و نوکریش را میکنم
فقط ادرس را بقیه نرفتن بفرست
تو رو خدااااااااا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۷ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
عجب آدمای پیدا میشن
Iran (Islamic Republic of)
سردار
۱۹:۲۶ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
آدم نه، حیوان.حیف اسم انسان برای همچین موجودات خبیث و ملعونی.کاش به سبک فیلمهای هندی قبل از مرگ مرتب از خجالتشون در میومدن.بخدا یکی دیگه زحمت بکشه پول در بیاره،اما یه بی شرف و لقمه حرومی بیا اینطور با قساوت آدم بکشه بخاطر ثروت!!!! همسر خودش رو هم میخواسته از میون برداره!!!! ای خدا داریم به کجا میریم؟؟؟؟!!!!!! در شهر ثروتمند اما بی در وپیکر ما،چندسال پیش پسری بعد از فوت پدر با وجود اینکه ارث زیادی بهش رسیده بود اما بخاطر دادن خونه قدیمی به دختر مجرد از طرف پدر،پسر میره سنگ قبر پدر رو بشکنه و جسدش رو آتیش بزنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! خدا رو شکر 110 رسید و موفق نشد.یعنی بعضیا عجیب هار شدن!!!! بدا و بدا به احوالات کسیکه به تور همچین اراذل ملعون و خبیثی بیفته!!!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۱ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
ثروت زیاد نکبت میاره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۳ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
؟؟؟؟؟آدمای حقیر را وارد دایره ثروت خود نکنید تا طمع نکنند.وگرنه با ان ثروت هم خودت تو این دنیا خوش بگذران هم برای اون دنیات پیش بفرست.نعمت خدا چرا نکبت باشه.
آخرین اخبار