مهلت ارسال صورت‌حساب‌های الکترونیکی به ۲۱ روز افزایش یافت

سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مهلت ارسال صورت حساب‌های الکترونیکی به سامانه مودیان به ۲۱ روز افزایش یافت.

مهدی موحدی بکنظر، سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه طبق لایحه تسهیل تکالیف مؤدیان از اول دی‌ماه ۱۴۰۲ تمام اشخاص حقوقی مشمول ارسال صورت‌حساب الکترونیکی هستند، گفت: پیش از این سازمان امور مالیاتی کشور در راستای اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان تنها ۷ روز به مودیان مهلت ارسال صورت‌حساب الکترونیکی داده بود.

سخنگوی سازمان امور مالیاتی  با بیان اینکه از طریق پیگیری‌های انجام شده و از طریق کارگروه راهبری سامانه مودیان، مهلت صدور صورت‌حساب الکترونیکی تا ثبت در سامانه مودیان تا اطلاع ثانوی به ۲۱ روز افزایش یافت، گفت: این  اقدامات در راستای تکریم مودیان بوده است که امیدواریم زمینه ساز تشویق برای ارسال صورت‌حساب الکترونیکی شود.

به گفته وی مودیان مالیاتی اعم از اشخاص حقوقی و حقیقی درخواست‌های متعددی برای ایجاد تسهیلات جهت انجام تکالیف مقرر در قانون پایانه‏‌های فروشگاهی و سامانه مودیان داشتند.

موحدی بکنظر اظهار کرد: این اقدام در راستای سیاست‌های کلان سازمان امور مالیاتی برای بهره ‏مندی تمامی مودیان از مشوق‌ها و تسهیلات قانونی پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان  مالیاتی از حیث زمان صدور صورت‌حساب الکترونیکی تا ثبت در سامانه مودیان و محاسبه سیستمی مالیات بر ارزش افزوده صورت گرفت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
مصطفی
۲۳:۱۵ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
سلام
از ریاست محترم سازمان امور مالیاتی تقاضا مندیم که تا زمان راه اندازی کامل این سامانه و رفع مشکلات سامانه زمان ارسال صورتحساب همان یک ماهه باشد ،ما صورت حساب ارسال کردیم بعضاً تا چند روز در انتظار ارسال هست و یا اصلا با سمانه ارتباط برقرار نمیشه در این شرایط با محدود کردن زمان ارسال تاریخ صورتحساب با عدم ارسال در سامانه با مشکل مواجه میشود و صادر کننده نمی‌تواند چند بار فاکتور صادر یا تاریخ آن را تغییر دهد وتا زمانی که این مشکلات رفع نشده از طرف سازمان نباید جریمه عدم ارسال شامل مودیان گردد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۲۱ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
در کنار دیوار سازمان تامین اجتماعی شهید حاتمی دوخودروی خارجی جنیلوکس بدون پلاک مدتی است پارک شده و کسی هم رسیدگی نمی کند که آنها را جابجا یا منتقل کند. مسئول رسیدگی به خوردوهای بدون پلاک کیست؟ آیا احتکار و فرار از مالیات نیست؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۱۸ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
در کوچه جنب سازمان تامین اجتماعی شهید حاتمی دوخودروی خارجی جنیلوکس بدون پلاک مدتی است پارک شده و کسی هم رسیدگی نمی کند که آنها را جابجا یا منتقل کند. مسئول رسیدگی به خوردوهای بدون پلاک کیست؟ آیا احتکار و فرار از مالیات نیست؟
آخرین اخبار